PROBLEM Šum/piskot z front panela

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
n0vIc3
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 591
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 16:52
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PROBLEM Šum/piskot z front panela

Príspevok od používateľa n0vIc3 »

Zdravím, ako už téma napovedá mám problém s tým že keď pripojím jack do predného panela tak ide z neho šum resp pískanie. v zadnom paneli to nerobí, ak sú sluchátka alebo repro ubraté ten zvuk sa vytratí , avšak chcem používať klasické štuple bez regulácie hlasitosti a tam je to neznesitelné , ak ich zapojím do zadu všetko v pohode takže sluchátkami to nie je ani ovládačmi. prosím pomôžte skúšal som aj pohýbať káblami čo idu z dosky do predného panela vyzerajú zapojené dobre.
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Core i7 2600k @4,3ghz | Cooler Spc Fera 3 | MB Gigabyte P67A-D3-B3 rev1 | GK MSI GTX 970 Gaming | RAM 4x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz Ddr3 | SSD Samsung 850 EVO 500Gb | HDD 3,5" 1,5Tb WD
PC2: CPU C2Q q6600 @2.9ghz|Cooler Scythe samurai zz | MB Foxconn g33m | RAM 2x2Gb Crucial 800Mhz Ddr2 | GK MSI HD 6850 cyclone | PSU Corsair VS550
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3970
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: PROBLEM Šum/piskot z front panela

Príspevok od používateľa Dunar »

A s cim chces konkretne pomoct?
Predne vystupy na bedniach su proste odflaknute, je tam supertenky, superlacny kablik bez tienenia ktory zbiera vsetok bordel zo skrine. Jedine ho nepouzivat, alebo vymenit co ale pomoct nemusi. Moze byt odflaknuty cely vystup a s ym nespravis nic. Jedine externu zvukovku.
n0vIc3
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 591
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 16:52
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: PROBLEM Šum/piskot z front panela

Príspevok od používateľa n0vIc3 »

No veď práve som chcel vedieť či s tým nemá niekto skúsenosť a nejaký typ ako to spraviť alebo poradiť kde by mohol byť nejaký skrytý problém. Hej to je možné že po ceste to zachytáva rušenie zo skrine, skúsiť to vyriešiť iným káblom prípadne ho potiahnuť zadom poza backplate ? teraz je kvoli dlžke priamo ponad grafiku.... Mne osobne vadia veľké mušlové sluchátka a neviem či sa predávajú štuple s regulátorom hlasitosti.
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Core i7 2600k @4,3ghz | Cooler Spc Fera 3 | MB Gigabyte P67A-D3-B3 rev1 | GK MSI GTX 970 Gaming | RAM 4x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz Ddr3 | SSD Samsung 850 EVO 500Gb | HDD 3,5" 1,5Tb WD
PC2: CPU C2Q q6600 @2.9ghz|Cooler Scythe samurai zz | MB Foxconn g33m | RAM 2x2Gb Crucial 800Mhz Ddr2 | GK MSI HD 6850 cyclone | PSU Corsair VS550
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3970
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: PROBLEM Šum/piskot z front panela

Príspevok od používateľa Dunar »

Môžeš to skusiť potiahnuť tak ako pišeš, ale nemusi to pomôcť. Zarušeny môže byť už samotny vystup frontpanelu. Veď to ťahaj zo zadneho vystupu.

Štuple s regulatorom hlasitosti sa nepredavaju, ani na to nie je žiaden dôvod. Čo ti na veľkych sluchadlach vadi?
n0vIc3
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 591
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 16:52
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: PROBLEM Šum/piskot z front panela

Príspevok od používateľa n0vIc3 »

Bolia ma z nich uši a tak nejak ich vnímam, pri štuploch ani neviem že mám niečo v ušiach a dokonca som si zvykol na ten prednes zvuku čo dávajú aby si chápal ja to využívam len na csko prípadne na nejaké večerné používanie pc aby som nerušil ostatných takže nepotrebujem nejaké extra kvalitné sluchátka a ani nemám na to peniaze. no práve nechce sa mi zakždým vypájať repráky a nahadzovať tam sluchátka. teraz ma napadlo keby som hodil dozadu rozdvojku na jack čo stojí pár centov odtial potiahol predlžovací jack kábel niekde pri monitor a proste vždy len zapojil sluchátka tam púštalo by zvuk normál do oboch zariadení ?
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Core i7 2600k @4,3ghz | Cooler Spc Fera 3 | MB Gigabyte P67A-D3-B3 rev1 | GK MSI GTX 970 Gaming | RAM 4x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz Ddr3 | SSD Samsung 850 EVO 500Gb | HDD 3,5" 1,5Tb WD
PC2: CPU C2Q q6600 @2.9ghz|Cooler Scythe samurai zz | MB Foxconn g33m | RAM 2x2Gb Crucial 800Mhz Ddr2 | GK MSI HD 6850 cyclone | PSU Corsair VS550

Návrat na "Zvuk a PC"