Zvukova karta - velky sum

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
myschovip
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2015, 19:22

Zvukova karta - velky sum

Príspevok od používateľa myschovip »

Caute, kupil som zvukovku Asus Strix Soar https://www.alza.sk/asus-strix-soar-d3850673.htm
mam problem s tym, ze ak na zvukovku pripojim svoje studiove sluchadla Audio-Technica Ath-M50x a pustim akukolvek hru tak v sluchadlach pocujem strasne velky sum a piskanie, pri hrani to je strasne pocut na pozadi a vyrusuje to
preco je to rusenie take velke? pri takejto zvukovke by som nemal pocut absolutne nic, ak pripojim sluchadla na integrovanu zvukovku tak sum nepocujem vobec zato zvuk je otrasny
moze byt problem vo zvukovke? alebo rusenie moze prechadzat zo zdroja z ktoreho je zvukovka napajana cez 6pin? alebo rusenie moze prechadzat z grafiky? zvukovka je pripojena hned prinej
vase nazory?
Legendaprny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 25. Sep, 2015, 20:10

Re: Zvukova karta - velky sum

Príspevok od používateľa Legendaprny »

Tento tyzden som kupil tu istu zvukovku a mam ten isty problem.. Vyriesil si to nejak?
myschovip
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2015, 19:22

Re: Zvukova karta - velky sum

Príspevok od používateľa myschovip »

zistil som to, ze ten velky sum sposobovala graficka karta
zvukovku som mal zapojenu hned vedla grafiky, ak som bol vo windowse a pocuval hudbu a pozeral filmy tak vsetko OK ale akonahle som pustil hru, jadro grafiky sa aktivovalo na plno a prave to sposobovalo rusenie a sum zvukovky, zvukovku som skusal zapojit co najdalej od grafiky cim sa problem ciastocne odstranil ale stale bolo pocut sum, takze musel sa mi dostavat cez zbernicu + ciastocne asi asj od grafiky aj ked bola zvukovka od grafiky zapojena dalej,
nakoniec som bol nuteny zvukovku vratit, mozno som mal aj chybny kus lebo ta zvukovka ma kvalitne tienenie takze neexistuje aby bol sum tak velky aky som mal ja ale to som uz dalej neriesil, zvukovku som vratil, kupil externu a problem odstraneny

Návrat na "Zvuk a PC"