Vymena X-Fi omylu.

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
unreall17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 26. Dec, 2014, 23:43

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa unreall17 »

Pozeram, ze Fiio E10k je problem najst vobec niekde skladom :D
Co tak nieco podobne kvalitne + regulerny vystup na repro? staci mi stereo, pripadne opticky vystup a kludne to moze byt cenovo vyssie, ked to kupim raz, tak uz to menit moc nechcem, takze raz a poriadne :good:
A co som pozeral tie drahsie Fiio, tak tam uz myslim ide zaroven aj o prehravac, nieco ako ipod a to by mi bolo zbytocne zato priplacat, to prakticky nevyuzijem.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

oni len tak vyzerajú, sú prenosné, mňa osobne nezaujali, jedine ich nový E17k, ktorý je cenovo inde a možno v tej cene nájdeme aj lepšie alternatívy

tak v tej cene len spomínaný Prodigy Cube (ako hovorím, ak by ťa to zlákalo, tak by sme to dali 65€+pošta), pričom to je "fungel" nové a neotvorené

drahšie potom už Audinst HUD-MX1, tam je regulovateľný line out

ešte lepší je potom HUD-MX2, no drahší

medzikrokom je Asus Xonar Essence ST/STX (rozdiely sú len v tom, že ST je PCI a STX PCI-e a ST má aj redukciu v balení 6,3mm jack > 3,5mm jack), ktorú by som rád raz kúpil aj ja
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
unreall17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 26. Dec, 2014, 23:43

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa unreall17 »

Ten Audinst HUD-MX1 vyzera slusne a aj je slusne vybavena, ale mala by to byt lepsia volba, ako lacnejsi Fiio E10k, uz len kvoli vyssie cene...snad :)

Mimochodom, pisal som na avmaniu, ako si mi odporucal a teda slusne povedane...arogantnejsich a agresivne spravajucich sa moderatorov som este nikde nevidel, nemam zaujem o taky web akosi :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tak ak odpovie bifino a ryan, tak to je hlavné, ostatných niekedy netreba počúvať

je to už len na tebe, riaď sa podľa rozpočtu
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
unreall17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 26. Dec, 2014, 23:43

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa unreall17 »

loleqboleq napísal:tak ak odpovie bifino a ryan, tak to je hlavné, ostatných niekedy netreba počúvať

je to už len na tebe, riaď sa podľa rozpočtu
toto bol nejaky ekkk ci jak, proste strasny sasek.
No zatial to odlozim a uvidim, nejak extra to neponahla, ak by som do toho isiel v dohladnej dobe, tak sem napisem svoje dojmy zo zlepsenia zvuku, ci nezlepsenia :-D
Je inak velky rozdiel medzi MX1 a MX2? okrem teda optickeho vstupu, lepsie spracovaneho ovladania hlasitosti (MX1 ma taky zvlastny gumovy) a par funkcii, ktore ja pravdepodobne vazne nevyuzijem (88.2khz a pod.) ak je kvalita zosilnovaca a ostatnych hlavnych aspektov priblizne podobna, tak je tych zhruba 50eur, aspon pre mna, neopodstatnenych i ked je pravda, ze vzhladovo je malinko krajsi MX2, hlavne kvoli tej hlasitosti, tu vazne pri MX1 dost neodhadli, ale pokial je to funkcne... :good:
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

MX-2 je vylepšená MX-1tka, treba pogoogli, niekde som čítal aj zoznam vylepšení, no už nepamätám

v tej cene tých 150-180€ by malo byť aj pár kúskov, čo by mali byť ešte lepšie, no ako hovorím, až tak do toho nevidím a môj prehľad je akurát do tých 100€
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
acefredy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Pi 20. Dec, 2013, 09:33

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa acefredy »

Ako vlastnik E10 mozem len odporucit.
Strci to do vrecka lavou zadnou vsetky zvukovky co som kedy mal (dokonca aj ked sa postavia naseba).

Pre referenciu som medzi poslednymi mal Creative Z, Xonar DG, Xonar DX.

Vpohode to zvlada moje 250Ohm sluchatka + ma pre bassovejsie hlavy aj bass boost, ktory na pocudovanie az tak nedehonestuje zvukovy prejav (dost casto pouzivam napriklad na hry a filmy). Za tie peniaze to bol znacny posun hlavne v cistosti a jasnosti zvuku.
Spoiler: ukázať
Work/Gaming:
CPU: 3570K@4,4GHz s Scythe Kotetsu + NB-M12PS
CASE: Fractal Define R4 + NB-M12S2 + NF-P14FLX + NF-A14FLX
MB: ASUS P8Z77-M PRO
RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Vengeance
GPU: EVGA GTX770 SC ACX + 2x NF-A9x14 PWM mod
HDD: Samsung 840 EVO 120GB + WD Red 3TB
PSU: Corsair VX550W + Noctua NF-F12 mod
SOUND: Fiio E10 Olypmus + Beyerdynamic DT 880 Premium 250 Ohm + Sennheiser PC 360
LCD: Qnix 2710

HTPC/Server:
CPU: Intel® Core™ i3-3225 + SCYTHE Big Shuriken 2 rev. B
CASE: Silverstone GD06
MB: MSI H67MA-E45 (B3)
RAM: Corsair 4GB DDR3 1600MHz CL9 Black Vengeance Low Profile
SSD: RAID1 - Kingston SSD 30GB SSDNow S200
HDD: RAID1 - Seagate Barracuda Green 2TB + WD Red 2TB
PSU: be quiet! Pure Power L7-300W 80PLUS
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa dexterav »

mno nemyslím že by to bolo lepšie ako DX :)
za tie E to určite neni lepšie ako DX
o bazárovom ST/X netreba ani diskutovať
jediná výhoda je prenosnoť
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa yNo »

Ak je pod pojmom DX MYSLENA dx/xd, tak pre mna mala horsi zvuk ako spominana creativka.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
unreall17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 26. Dec, 2014, 23:43

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa unreall17 »

Nakoniec som sa rozhodol pre MX-2, pretoze je to vec, ktora sa nekupuje kazdu chvilu a mne by to mohlo vydrzat teda peknych par rokov, lenze ako obvykle, skladom uz neni :D
unreall17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 26. Dec, 2014, 23:43

Re: Vymena X-Fi omylu.

Príspevok od používateľa unreall17 »

Mam doma ten Audinst MX-2 a moje dojmy su zatial...no povedzme ze trochu sklamane.
Ono to asi hra lepsie, ako ta Creative co mam, hudba je mozno detailnejsia, ked sa clovek zapocuva, ale nejak vyrazne to pocut zas nie je, rozdiely v kvalite zvuku hladam tazsie, ako by som povodne ocakaval.
Pride mi, ze Audinst ma vyraznejsie stredy a basy sa skor stracaju, ak ich skusim nastavit vyssie v Equalizeri, tak to neni uplne to prave, su az prilis tvrde a hudba neni potom taka dynamicka, zvlast co sa tyka rockovej a metalovej hudby.
Neviem, ale za takmer 200e by som asi vazne cakal viac.
Navyse som zisitl,ze ak nastavim viac ako 48K tak nejde upravit equalizer, prakticky nejde zapnut vobec, to je pri 88,2K a 96K. Pri 44,1K a 48K zapnut normalne ide, Creative s tym problem nemala...
Takze zatial dojmy skor...nechcem napisat, ze upne negativne, ale ani pozitivne su zrovna neni, hra to dobre (az na tie basy) lepsie, ako ta Creative, ale rozdiel tam moc neni.
Zatial este skusam nejake veci, ale moc co by sa dalo upravit tam nie je.

Návrat na "Zvuk a PC"