Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa 643 »

mam jednu otazku, da sa kombinovat rozne grafiky? napr. i3 s VGA na zobrazovanie a co ja viem 5870 spolu s 7950 na vypocty? Alebo tie "vypoctove" gk musia mat rovnake jadra?
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

pokial viem, naraz nemozes prevadzkovat integrovanu grafiku a tu ktoru mas v PCI-E slote, musis si vybrat v biose, samozrejme potom ked sa bude pocitat na grafike v PCI-E slote, tak to bude spomalovat vsetko graficky vykreslovane na danom pocitaci, pricom integrovana grafika bude nevyuzita, aj keby mohla byt vyuzita prave na to bezne pouzitie
co sa tyka kombinacie napr. 7950 a 5850 a pod., nemam odskusane, ale asi to ide, pokial ma doska viac PCI-E slotov
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
plao
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 449
Dátum registrácie: Po 25. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Velke Zaluzie

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa plao »

cize aby som to zhrnul, je treba co najvykonejsia grafika(y)+adekvatny zdroj a na cpu, ram atd.. vobec nezalezi??
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

cize aby som to zhrnul, je treba co najvykonejsia grafika(y)+adekvatny zdroj a na cpu, ram atd.. vobec nezalezi??
Presne tak, a este by som dodal, ze co najvykonnejsia grafika od AMD. Nvidie na tazbu nie su vhodne.
mam jednu otazku, da sa kombinovat rozne grafiky? napr. i3 s VGA na zobrazovanie a co ja viem 5870 spolu s 7950 na vypocty? Alebo tie "vypoctove" gk musia mat rovnake jadra?
co sa tyka dvoch neintegrovanych karat, zavisi, ako si s tymi roznymi generaciami grafik poradi driver. Neviem, ci by sa dalo mat pre kazdu kartu inu verziu AMD drivrov. Mal som 6950 a 7970 v jednom PC, nainstaloval som catalyst pre 7xxx a fungoval mining na oboch kartach. Ci bude aj 7xxx s 5xxx to neviem. S roznymi kartami rovnakej generacii by nemal byt problem.

Tu integrovanu nepotrebujes, ak na pocitaci dolujes a zaroven pracujes tak ti to len mierne znizi vypoctovy vykon dolovania. Samozrejme nemyslim tym ze mas pustenu hru, alebo kodovanie videa alebo cosi take. Ale popri beznej praci s PC mozes mat v pohode pustene dolovanie. Ak by sa aj stalo, ze by pocitac reagoval trosku spomalene, tak len na minovacom programe znizis intensity.
plao
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 449
Dátum registrácie: Po 25. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Velke Zaluzie

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa plao »

a vplyv rychlosti zbernice PCI-E??
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa 643 »

ak myslis PCIE, tak davaju cez riser aj do PCIE 1x, cize v tomto smere to asi nema nejaky vplyv...
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

nahodou ste niekto neskusali obchodovat s BTC na burze? (napr. btc-e.com) da sa zrejme celkom na tom zarobit, ked pocas dna su vykyvy kurzu aj v objeme 150€
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa 643 »

pozeral som btc-e, ale akosi som nedosiel na to, ako tam jednoducho dostat prachy, proste najradsej by som tam poslal cez VISA embos prachy a hotovo, ale take tam nieje, ani paypal, cize jedine nejakym prevodom cez banku, co teda bude trvat aj x dni ... alebo si tam vlozis svoje LTC/BTC ...
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

ja som raz na btc-e predal bitcoiny a pamatam si ze po par hodinach patrania ako odtial vybrat peniaze som zmenil naspat na BTC a poslal ich na mtgox a predal tam. Bankovy transfer sa bud na btc-e neda alebo len do ruskej banky alebo je priserne drahy to uz si nespominam a este je moznost cez nejaku rusku obdobu paypal. Akurat ze na mtgox to trvalo tri tyzdne, tymi ich lehotami je mtgox povestny. Ale je to jedina burza kde si spokojne BTC nechavam ulozene pre pripad ze by som ich potreboval rychlo predat a nebojim sa o ne.
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

ved ale ziskane bitcoiny si mozes poslat naspat do svojej penazenky na kompe a potom zamenit alebo nechat si ich kym stupne kurz
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

nahodou ste niekto neskusali obchodovat s BTC na burze? (napr. btc-e.com) da sa zrejme celkom na tom zarobit, ked pocas dna su vykyvy kurzu aj v objeme 150€
Ja som skusal a prisiel som asi o patinu mojich bitcoinov. Viem, ako to laka, ked si pozries minuly vyvoj, hned si clovek zrata ze tu by som predal, tu kupil a mal by som zadarmo dost peknu sumicku. No lenze skus to do buducna odhadovat. Co by si napriklad urobil teraz? Mozno zas klesne o stovku. A co ked predas a neklesne? Do akeho kurzu si ochotny cakat? 700? 800? 900? Lahko sa ti moze stat, ze namiesto lahkeho zarobku prides jednym tahom aj o polovicu svojich BTC.
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

kedykolvek mozes menit naspat, keby si sa bal
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kknightley »

Uhm, premýšlali ste niekto aj o stavbe nejakého mining rigu v kooperácií ? Tým myslím vytvorenie nejakej akvizície nezávislých uživateľov "kamarátov" a jednoducho dať dokopy spolu niečo výkonné ? :) bežná vec.
plao
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 449
Dátum registrácie: Po 25. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Velke Zaluzie

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa plao »

zaujimava myslienka, ale neviem si to celkom dobre predstavit ako by to v reale fungovalo... bud konkretnejsi :) Ja osobne davam dokopy zostavu s 2*280x a cez vikend to chcem objednat...
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kknightley »

No jednoducho povedané premýšlam o zapojení kapitálu do nejakého stroja ktorý by bol efektívny. Najideálnejšou možnosťou by bolo umiestnenie niekam kde je "free electricity" ;)

... pozerám že 2x 280x = cca 1450kH/s (ak hovoríme o LTC). Ak by sme rátali, že 1kW energie stojí 8 centov tak mesačný profit z tohto stroja (v čistom) by mohol predstavovať (v súčasnosti) cca 161 EUR.... no a keby to ja, ako "záujemca" podporím a dokúpime ďalšie 2 R280x tak by z toho mohli byť pekné čísla :P ... but, energy ...is the question ;)

Zisk je možné deliť 50/50 prípadne inak, dohodou, ja vravím že všetko je o komunikácií, normálny ludia sa dohodnúť vedia, nenormálny budú vymýšlať.

Návrat na "Kryptomeny"