Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
diemkej
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 14:25
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa diemkej »

Tak po pár dňoch zase ideme v starých koľajoch... dnes už -6% oproti včerajšku... niekto sa na tom pekne nabaľuje...
DESKTOP
Spoiler: ukázať
MB Asus Rog Strix B450-E Gaming | CPU AMD Ryzen 5 3600 + be quiet! Dark Rock Pro 4 | RAM Corsair Vengeance White LED 16GB KIT DDR4 3000MHz CL15 | VGA Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream 11GB DDR5X | STORAGE Patrion Viper VPN100 1TB NVMe M.2. + Crucial MX500 1TB SATA M.2. | CASE Lian Li O11 Dynamic Mini + 3x be quiet! Silent Wings 3 140mm PWM & 3x be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM | PSU Corsair SF750 | LCD AOC Q3279VWF 32" MVA + Samsung SyncMaster BX2331 23" LED | Mouse Logitech G703 Lightspeed | Mousepad Asus Rog Sheath | Keyboard Logitech G513 Carbon Linear | Soundcard Creative Sound Blaster X-Fi HD | Headset Kingston HyperX Cloud Core + Brainwavz Memory Foam Oval Earpads | Speakers Logitech Z623
HTPC
Spoiler: ukázať
MB MSI Z270-A Pro | CPU Intel Celeron G3930 + be quiet! Shadow Rock LP | RAM Crucial Ballistix Sport 4GB DDR4 2400MHz CL16 + Kingston HyperX 4GB DDR4 2666 MHz CL16 FURY series | VGA EVGA GeForce GT 1030 SC 2GB GDDR5 | STORAGE Samsung 850 EVO 256GB M.2. + Western Digital Blue 3TB 3,5" | CASE SilverStone GD09B Grandia | PSU Seasonic S12II-330 Bronze | Soundcard Creative Sound Blaster Z | Speakers Genius SW-HF 5.1 6000
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

Mňa by dosť zaujímalo, ako je možné, že klesá vždy naraz cez 90 percent kryptomien? AOS ? Aj AOS ako dôvod je dosť sila, veď je tam 1600 mincí.
.
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

lebo BTC klesa preto reaguje vacsina trhu. AK by neklesalo BTC nebolo by to tak. zatial to vyzera na slusny nakup na vikend - uvidime
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

Tomu ja rozumiem. Ale ja sa pýtam ako to je možné, že to ide tak hromadne ? Veď mince sú rozhádzané po XY marketoch. To ľudia na všetkých robia zrazu rýchlo výpredaje? Alebo reagujú AOS ? Veď aj keby niekto vo veľkom vypredával 5 najväčších mincí, a ja mám nejakú 150tu, tak nech si ju vypredávajú nie? Mojej sa to netýka. Ani EUR/USD keď klesá, tak NZD/JPY nejde dole, to už by bola aká manipulácia trhom :D Tj ako keby na pumpách stúpol benzín o 20 percent, tak v supermarkete zdraží minerálka.
.
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ak stupne cena nafty - stupne automaticky aj cena ropnych produktov z nafty(februar napr). Ak klesne, moze klesnut (nemusi).

nafta = btc
ropne produkty = zvysok trhu

v ramci trhu ma BTC stale najvacsi podiel a teda aj naväčšiu silu pohnúť trhom.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

Lenže tu ide práve o ten nesúvis (benzín - minerálka) a nie súvis. Ropa a ropné produkty sú závislé na jednej surovine, ak jej je dostatok-nedostatok. Z akého dôvodu by mala cena jednej meny ovplyvňovať ceny iných? Ale ok, to beriem, že to síce môže byť tým že napr padá hodnota meny ako takej (neuchytenie na trhu, nedôvera k menám a podobne, tak sa ľudia boja aj o stabilitu menej významných mien). Ale udivuje ma, že sa to proste deje hromadne na 90 percent marketu :P
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Tvoj priklad podla mna nie je OK. Pretoze to nie su odlisne produkty, v podstate su to produkty obdobne, inych znaciek. Ked prudko klesne zaujem ludi o auta, tak samozrejme pojde dole cena VW, Audi, Peugeot atd. a nie je na tom nic udivujuce.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa yesper »

nehovoriac o tom, ze takmer 99% mien sa kupuje za BTC. Teda logicky ak klesne jeho hodnota, klesa okamzite aj ich.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Odar »

<joke>
Nejde vsetko dole. Napr. Game.com ide dnes 50 % hore. Treba mat len spravne nakupene :hysterical:
</joke>
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Myslim ze ten priklad je celkom presny a dobre vyjadruje situaciu ale ak nesuhlasis je to uplne v poriadku, mozno niekto uvedie nieco lepsie.

A to co napisal yespo detto " 99% mien sa kupuje za BTC" cena voci FIAT je vela krat menej zaujimava ako cena voci BTC. a teda ak BTC klesne voci fiat, automaticky klesa 99% mien, ktore sa kupuju za BTC

ODAR: ty si ides teda ine veci v poslednej dobe :hysterical: ale ved ked to zaraba :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

ok chalani, ja len to porovnávam s forexom. a tam sa nič podobné nedeje. A tu je tých kryptomien 3 rite cez 50x viac marketov, tak je to také zaujímavé, že to klesá spolu.
.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Odar »

Broslowski -->
To bolo myslene na sradu. Ked zbehnes Coinmarketcap, tak najdes asi 3 mince (na prvej strane), ktore su dnes v zelenom. Co to je a co to robi - netusim :D
Na druhu stranu trebars BIX a HT su pomerne stabilne aj v tychto casoch . . . je to ako ruleta :rofl:

Je pravda, ze som od aprila uplne zmenil strategiu. Idem do projektov, ktore su na zaciatku. Mam za sebou absolvovany prvy nakup cez ICO (od pondelka distribuuju tokeny) a sustredujem sa na projekty, ktore podla mna maju potencial do buducna, cosi realne robia. Naozaj ma nebavi sediet pri kompe a pozerat sa na to, co sa deje. Ci som v minuse v BTC, alebo v nejakom alte, ktory ma ale potencial rast hoci 10 x je uplne jedno. Nech to konecne riadne drbne dolu, aspon odpadnu spekulanti, ktori si myslia, ze za 2 mesiace budu milionari a snad o rok, dva bude situacia normalna. Vsak ten trh uz ani nereaguje na pozitivne spravy a tych je dost. Aspon u minci, ktore mam v portfoliu a ktore sledujem (chcem mat v portfoliu). Ale vsetko to valcuje klesajuca cena BTC a zla nalada na trhu. Obchoduju sa male objemy. Ludia len vyckavaju.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

Leon napísal: Pi 22. Jún, 2018, 13:13 Mňa by dosť zaujímalo, ako je možné, že klesá vždy naraz cez 90 percent kryptomien? AOS ? Aj AOS ako dôvod je dosť sila, veď je tam 1600 mincí.
Podľa mňa nebudeš celkom ďaleko od pravdy, môžu to robiť roboti, ktorí reagujú práve na cenu BTC + objem, keďže takmer všetky altcoiny korelujú s btc. Ale aj pri forexe, niektoré páry medzi sebou korelujú, čo asi vieš. (to len tak okrajovo) Teda podľa mňa osobne, to bude takto. To niesu pohyby, ktoré sa dajú "len tak" zachytiť, teda za tým bude HFT + roboti.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ked sa crypto prestane hybat v paroch ale samostatne vtedy sa z trhu stane stabilnejsi investment. to chce ale cas.

hold a ja ze ako som dobre nakupil za 450 ETH :cry: :rofl:
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

za 450 si nakupil dobre :)

Návrat na "Kryptomeny"