Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Andrew007 »

tosR napísal: Pi 12. Jan, 2018, 00:43 99% percent minerov nepotrebuje vedieť čo sa skrýva za finančnými derivátmi pretože ich to absolútne nezaujíma, majú úplne iné starosti dokonca úplne iné návratnosti investícií ako pri nejakom forexe, komoditách, akciách, opciách, swapoch, indexoch. A väčšina na tom zarobila viac ako my dvaja kedy zarobíme na nejakom forexe.
Pravda ...

Z diaľky sledujem viacmenej tému a niekedy neverím ako je možné, že ľudia sa pýtajú na základné veci a očakávajó komplexné odpovede. Pomaličky si sami nevieme vypýtať chleba v obchode, ale dôležité je aby sme sa vyplakávali v každom druhom príspevku, ako sú karty nedostupné, ako padá kurz, čo bude zajtra, čo keby ..tie isté sračky dookola.

Ešte by som na margo dodal takú osobnú skúsenosť ako dlhší ťažiar a vrátil sa k tomu čo písal tosR.. človek nesmie si pripúšťať názory iných, každý si to musí sám dať v hlave do poriadku a mať ciel z akého dôvodu do toho začne investovať a už vôbec to celé nebrať vážne ale len ako hobby. Keď jednoducho v tom neverím, alebo nevidím budúcnosť tak sa na to vykašlem. Poznám ťažiarov čo do toho investovali oveľa väčšie peniaze ako ja a pristupujú k tomu spôsobom "its a nice journey nothing more.." . Odvtedy čo v tom lietam sa mi podarilo zlepšiť osobnú finančnú gramotnosť a dlhodobo byť schopný odložiť peniaze do budúcna pre niečo užitočné ( bývanie, podnikanie, volný čas ) .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5555
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Odar »

To, ze si niekto zmeni par susnov na burze a vymakne lepsi kurz neznamena, ze sa povazuje za obchodnika na burze. To je hlupost. Ze niekto predpoklada, ze niektora mena bude mat dajme tomu o rok vyssiu hodnotu voci EUR, ako ma teraz je na zaklade pozorovani inych mien normalne. Len trafit tu pravu v spravny cas. Na druhu stranu - investovat (ci uz tazenim, alebo nakupom) do meny, ktora je aktualne popularna nie je az taka veda. Pomerne sa to da lahko zistit a dohladat.

Co je kumst, je dnes nakupit cosi a o dva dni predat s 300 % ziskom. Toto povazujem za obchodovanie na burze a k tomu treba prislusne vzdelanie, prax a prisun informacii, ktore ovplyvnuju pohyby na burzach. A to z beznych ludi nema nikto. Ze sa niekde napise clanok, ze ktosi cosi zakazal, alebo povolil a nasledne mena vystreli, alebo sa ruti dole, ako Orol skalny je uz nezaujimave, lebo to je uz neskoro.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5633
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Odar jednoducho povedane data driven aproach :)

snazim sa tomu venovat ale je to mega vela bordelu z ktoreho potrebujes vytiahnut relevantne data na zostavenie metriky potencionalneho rastu....
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

na coinbase tazko...
Andrew007 - vdaka za prispevok uprimne sa mi stalo to iste co sa tyka fin gramotnosti, dost mi cela problematika a pohlad na vec meni zivot .. zatial k lepsiemu, ale to len preto ze chcem studovat, ucit sa, objavovat, DYOR!!
Používateľov profilový obrázok
drastyk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2011, 14:41
Bydlisko: Bratislava (32)

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa drastyk »

mp3turbo napísal: Št 11. Jan, 2018, 09:49 neda sa ocakavat nic - KEBY vsetko fungovalo RACIONALNYM sposobom, hodnota tychto krytokekecin je NULA. Vzdy a cista nula.

Cim mas podporene ABC, ETH, XYZ, BTC alebo ŠGMFŇ ? Nicim. Mozes si za ne kupit chleba ? Auto ? Dom ? Zehlicku ? Nemozes. Ale ano, teraz niekto povie ze v troch obchodoch na svete sa da platit BTC a ze mozes mat aj piccu. Super.

Vies v kolkych obchodoch sa da platit somalskymi dolarmi ? V tisicoch. Takze somalsky dolar ma realne ukrutne vacsiu hodnotu nez vsetky krypto-veci dohromady.

A sa cudujes ze nejakemu statu vadi ze si jeho sudruhovia obcania nechavaju posielat stamiliony REALNYCH penazi na ucty nad ktorymi nemaju kontrolu ? Ze z toho neplatia dane ? Kolko ste kazdy z vas zaplatili dani zo zisku co ste vykrutili na tychto veciach ?

Pocujem Nulu ? Fajn. Pardon, k tomu sa este vztahuju socialne a dalsie odvody - proste ako ku klasickemu zisku vygenerovanemu z firmy.



Kto z vas ma aspon zaregistrovane podnikanie a firmu kde priznava tieto prijmy, ked uz aj nema ziadny zisk ? Kto si nechava posielat dukaty na oficialny firemny ucet ?

Zase nula ? Fakt cudne.

Ale to ze mate "regularny business" pretoze cielavedome a opakovane snahy o dosiahnutie zisku, to uz nikomu z vas nevadi (pozrime si definiciu podnikania, priatelia, a naozaj toto tazenie v plnej miere je podnikanie, bez debaty). Nie, nejdem moralizovat, su tu tisice ludi co prenajimaju byty a mali by z toho platit dane... a neplatia... atakdalej.

Ja som sa vzdy bal do tychto veci "investovat" pretoze staci jednoducha zalezitost - nejaka silna jednotka, napriklad EU komisie alebo americky FED, povedia ze A Dost a bude z toho velky buchot. Korea ta netrapi, co tam bolo sa prestahuje niekde inde a hotovo. Ale zjavne amerike peniazky nevadia a nikdy nevadili, nech sa vytrubili akymkolvek neracionalnym, spekulativnym alebo priamo nelegalnym sposobom...

hlavne vela vela vela. A povysime to na Wall Street. A ked to padne, vytvorime z toho balicky neobchodovatelnych aktiv ako z nedobytnych hypotek v 2007/2008, ktore prehlasime za obchodovatelne a posvatime dalsi cirkus az dokial to realne nadobudne neudrzatelne rozmery.

----------

vobec, absolutne vobec by som sa necudoval keby nejaka organizovana jednotka v ramci boja proti praniu spinavych penazi zacala davat pozor aj na toto... je to velmi jednoduche. Vlastne uz o tom Kazimir aj vyprava verejne ze ?

Realne sa to da spravit. Ked niekto bude chciet, veselo sa vas velki chlapci v uniformach mozu o styri roky pytat - preco ti chodili na ucet kazdy tyzden alebo dva taketo peniaze zo zahranicia ? Sa budes cudovat ake zapisnice budes podpisovat na oddeleni boja s organizovanou kriminalitou...

ze prehanam ? Este ti nasiju aj nelegalne podnikanie a neplatenie dani. To bude ine sucho v krku, ti garantujem

----------

a do tretice :

"Once a bill is drafted, legislation for an outright ban of virtual coin trading will require a majority vote of the total 297 members of the National Assembly, a process that could take months or even years. "

neboj nic... vobec nic sa nedeje, karavana ide dalej. V najhorsom sa to presunie na Ostrovy Svatej Heleny, do nejakeho tichomoria, Filipin a hotovo.

Stale si pises dookola to iste. Ludia co na tom zarobili boli ochotny to risknut. Stale sa da na tom zarobit, na hocicom sa da zarobit klasickych akciach a kadecom inom.

Tym, ze milionty krat napises na forum ako by si mohol a keby keby..., tak sa nikam nedostanes. Vidno, ze mas FOMO vela ludi ma ale treba si uvedomit, ze ty co do toho isli riskovali, kto neni ochotny prijat risk nemoze ocakavat zisk. Hotovo.

A este jedno ti poviem, Bitcoin nebude mat uz nikdy hodnotu 0.

Odporucam, kazdemu precitat knizku Sapiens (Brief history of humankind), dokaze to ludom dat trosku taky nadhlad nad system, lebo vacsina ludi si mysli, ze tak ako system funguje teraz je niekde dane a nemenne. V knizke je velmi dobra kapitola o tom ako, preco kedy kde vznikali platidla. Velmi dobre filozoficky spracovane.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Z170 Pro Gaming CPU: i7 6700K@4,5Ghz VGA: Gainward GTX 1070 PSU: Seasonic s12 520 W RAM: Corsair 16GB@3000 Mhz CASE: Define R3 Black Pearl Monitor: Benq 2411z 144Hz" Repro: Focal Alpha 65 DAC: Audient iD14 & nuForce uDac 2 Sluchádlá: Sennheiser HD 598
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa CageJ »

Tak nastalo, to co som si myslel..
LTC za 182€ a dnes za 199€.. kvoli tomu dpc, ze som nebol schopny previest prachy na coinbase kartou (uz to ide)... SEPA trva dlho...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa LordKJ »

sepa trva 1 pracovny den
co ano je dlho ale zas aby ta 10% narast takto nastval
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

Mne sepa z revolut účtu na coinbase trvala 5h :D

//posielal som o 12tej prišlo o 17tej (nechcem zbytočne zahlcovať tému)
Naposledy upravil/-a tosR v So 13. Jan, 2018, 15:25, upravené celkom 1 krát.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ked to posles skoro rano tak sa to da stihnut aj v ten isty den :D
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja som to mal za menej ako 24 hodín s Poštovej na CB cez SEPA :D a tak isto aj opačným smerom.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Chris »

tosR napísal: Pi 12. Jan, 2018, 00:43 Vieš napríklad, ja osobne obchodujem finančné deriváty nejakým piatym rokom. Cez IB začiatky neboli jednoduché, teraz som sa dostal do štádia kedy obchodujem už prevažne pomocou AOS systémov tiež aj forex. Všetko to čo hovoríš je fajn, lenže to čo 99% traderov nevidí je to, že tak ako prebieha manipulácia trhom pri crypto tradingu tak isto prebieha aj pri forexe o ktorom hovoríš a môže byť regulovaný, dokonca sa hovorí aj o tom, že obchodovanie menových párov je jeden z najmanipulovanejších trhov vôbec. Nehovoriac o stoploss huntoch a podobne. Tam je tiež okrádaný retail. Obyčajný a bežný retail trader, ktorý ešte ťahá svoju forex kačičku a myslí si ako zarobí absolútne netuší aké objemy objednávok sa skrývajú na rôznych cenových úrovniach, teda má na trh 2D pohľad - timeframe a cenu, zatiaľ čo také banky majú aj objem. Ďalej sa môžme baviť o marketdepth a tak ďalej. Vravíš, že forex sa vyvíja. Ale kam ? Smerom HFT ? Je to naozaj mimo tému, ktorej by som sa rád držal.

Povedať a napísať sa dá toho veľa. Samozrejme veľa ľudí vidí v miningu veľký boom, ja som v ňom niekedy od čias BTC na 9-11usd - určite tu je väčší počet pamätníkov, možno aj starších. Rok dva nato nato ? Keď sa BTC začal trošku prebúdzať ButterflyLabs, ich prvé Jalapenos - niečo som s ním naťažil no, keď si spomeniem na hluk... tých 10 BTC ale stálo zato. Potom to išlo do kytek, Asicov začalo pribúdať a pribúdať. Toľko k nostalgii. Nevieš predpokladať čo bude, pretože je to niečo čomu nikto neveril a zrazu aha aký záujem. Aj zem bola plochá, podľa niektorých dokonca stále je... A úprimne máš pravdu len s tým, že tých 99% percent minerov nepotrebuje vedieť čo sa skrýva za finančnými derivátmi pretože ich to absolútne nezaujíma, majú úplne iné starosti dokonca úplne iné návratnosti investícií ako pri nejakom forexe, komoditách, akciách, opciách, swapoch, indexoch. A väčšina na tom zarobila viac ako my dvaja kedy zarobíme na nejakom forexe.

Inak ešte doplním, skúšal som prevody aj z coinbase cez revolut a úplne v pohode. Celkom sa mi to pozdáva už som u nech objednal aj kartu :laugh:
Odpisem ti len v skratke, Najprv pises ze si 5 rokov na fx a burzach a nevies ako sa vyvinulo za poslednych 5 rokov ?
Ja som len chcel, ze vacsina krypto-nadsencov ma klapky na ociach a peru do toho vsetky volne aj nevolne $$$, preto to aj tak rastie, ci si niekto myslis, ze je to taka super vec ? az to ochladne tak to prestane rast, ako to bolo minuly tyzden. Po kazdom optimizme pride pesimizmus.
To ze niekto zarobil na hocijakej bubline, neznamena ze je vynikajuci trader alebo prorok, ale mal jednoducho stastie na spravnom mieste, tak ako v 2000tom pri .com bubline, takisto aj teraz hocico z kryptomien kupis, tak len rastie na to netreba skill...

Ale uz ked si zacal, ze si aos trader na fx a tipujem asi futky, tak ukaz nejake vysledky ci to ma nejaku relevantnost :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

Chris nehnevaj sa ale naozaj na teba nemám ani chuť reagovať, ako som povedal chcem sa držať témy a ty maximálne od nej odbáčaš do teoretických rovín začínaš riešiť veci, ktoré sem vôbec nepatria. Nemám rád ľudí, ktorí sa tvária strašne dôležito - všade boli, všetko videli. Tiež sa nemienim s tebou doťahovať čo kde ako, je to nerelevantné, taktiež nemienim niekde postovať portfólio, ktoré obchodujem alebo výpisy obchodov iba preto aby som niečo niekomu dokazoval - nemám to za potreby. Ak máš pocit, že klamem tak asi klamem, úprimne je mi jedno čo si myslíš. A áno neviem čo sa malo vyvinúť pretože hovoríš v takej všeobecnej rovine, že nemám ani poňatia čo tým myslíš.

To, že tu riešiš nejaký pesimizmus a podobne, to čo ochladlo alebo neochladlo - nevieš, kľudne to môže byť korekcia a trh potrebuje iba nádych. Až čas ukáže. Bol koniec roka, ľudia si mohli vyberať zisky, ja to neviem, ty sa tváriš, že to vieš. Taktiež mohlo prísť k odlivu kapitálu z bitcoinu inam, viď také ETH.. To, že niekde Reuters niečo napíše, ešte neznamená, že sa to stane. Euro tiež nepokleslo voči doláru z dňa na deň, že ? A asi budeš vedieť o ktorom roku a období hovorím.

Všetci by sme mali obchodovať s tým, čo si môžeme dovoliť stratiť to je základ, to, že niekto do toho valí kapitál ? Veď ho nechaj, nech valí sú to jeho peniaze. Bublina, nebublina sa tu rieši odkedy bitcoin začal rásť - respektíve odkedy sa dostal k širšej verejnosti. Ale zase, či to je bublina alebo nieje to nevieš. A ak je, nevieš kedy splasne a či vôbec splasne. Je to nepreskúmaná oblasť, ťažko povedať čo bude alebo nebude viď. taká Venezuela, Rusko a podobne.

Nikto sa tu nestavia do role vynikajúceho tradera ani proroka aspoň ja nemám ten pocit a to teraz nemyslím osobne ale všeobecne, prorokovanie zachytávam len z tvojej strany ja sa priznám, neviem čo z toho bude alebo nebude, prečo si ale neodhryznúť z toho koláča kým to možné je, že ? Vezmime si to tak, že dnes pri investícii 2000€ do HW máš návratnosť niekde na úrovni 2-3 mesiacov. Kedy urobíš takýto príjem z tradingu za mesiac ? Urobíš, samozrejme ale nie s 2000€ a môžeš mať leverage aj 1:1000, pokiaľ niesi hlupák nepôjdeš do vysokého rizika s rozumným MM koľko 1-2% ? Konzervatívne 0,5% ? Ale zase som úplne niekde inde...

Ja sa ospravedlňujem tomu čo to číta ale neviem písať v skratkách, Chris kľudne si povedz čo si myslíš ale ja už nato ani nebudem reagovať, naozaj sa nehnevaj. Unavuje ma to, radšej tú energiu venujem inam.

Virtuálna mena môže byť mena budúcnosti, neprikláňam sa ani na jednu stranu - skôr sa staviam do role pozorovateľa, ktorý si niekde tam v pozadí pomaly zobe z tej kopy zrna čo je pred ním.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa 643 »

kde je tu like button? :)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa CageJ »

Kryptomeny a obyčajne meny majú jednu vec spoločnú.. ak by chcel niekto vybrať všetky skrachovali by oba. Keďže nie sú kryté totálne ničím..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

a to hlavne co spolocne nemaju...ze peniaze akceptuje kazdy ale krypto mizive % obyvatelstva a preto je ich realna hodnota este mizivejsia

Návrat na "Kryptomeny"