Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa faugusztin »

SpQx, ty zjavne nezijes na Slovensko. Na Slovensku to nie je tak ze musi byt na to zakon. Na Slovensku musis ty dokazovat, ze to co robis nie je nelegalne.
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa Matej.T »

Ale tou činnosťou dosahuješ určitý výnos, takže neriešiš žiadnu legálnosť/nelegálnosť. Zákony nepoznajú ešte kryptomeny, ale vždy dosahuješ určitý výnos poskytnutím tých služieb čo si spomínal. Viz. daňové zákony. To isté platí aj pre ťažiarov :P

Spotredkovatelia budú mať určite niečo poriešené, hľadaj spoločnosti z Nemecka/UK/FR. U nás to je ešte v plienkach zrejme

Crypto**ggers je taká amatérska spoločnosť čo pozerám... 2 Blaváci si založili s.r.o.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa quicky »

ja to vnimam tiez trosku inak ako spqx...

vidim tu nasledovny vztah:

ty predavajuci/spokytovatel sluzieb poskytnes tovar/sluzby nejakej osobe, ktora za to zaplati :
1. ako podnikatelsky subjekt si povinny vydat danovy doklad - o tom niet pochybnosti
2. teda specifikacia tovaru/sluzieb + cena
3. nakolko crypto nie je "uznane" platidlo, je potrebne aby bolo konvertovane/prepocitane na menu EUR napr.
4. cize si povinny v danovom doklade (resp celkovo) uvadzat hodnotu tovaru/sluzieb do eur
5. to mozes robit napr priemerna cena (crypto/eur) urcena na nejakej konkretnej burze za den predchadzajuci kedy si vystavil doklad - nakoľko neexistuje nieco ako ECB, tj zrejme by si si to musel sam urcit.
6. tu nastava cast, tvoja danova povinnost... zdanit prijem musis... o tom sa tiez bavit nemusime... cize ty si urcis vysku konverzneho kurzu a z toho vychadzas pri danovej povinnosti...

Co sa moze stat : daniari, nakolko zatial asi nemaju pokyny ako postupovat bud povedia ,kasleme na neho priblizne to zdanil je to okej.... alternativa dva povedia,ze si to nezdanil v spravnej vyske (napr si mal zly konverzny kurz, tu by uz musel existovat pokyn/ sposob ako postupovat, co zatial asi nie je)... cize ak ti povedali robte ako myslite, znamena to len vyssie uvedene moznosti :)

takto to "vidim" ja ... ale to je len uplne zakladny pohlad lebo na hlbsiu problematiku cas nemam,ale budem sledovat a rad sa priucim :)
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

maniak napísal: Št 15. Feb, 2018, 15:49 SpQx: este to od nich dostan na papieri s peciatkou, aby si sa mal pri pripadnej kontrole cim ohanat.
Na toto som myslel, preto som od nich vyziadal toto mi ptvrdit aj mailom.


Uvidime, budem priebezne unformavat, od 1. marca to zavediem.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa quicky »

hadam necakas,ze ti povedia, ze nemusis zdanovat takyto prijem...ci ?
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

Staci ak mi napisu, ze na to nemaju postup.

Ale furt musim zdoraznovat, ze mna prioritne neptrapi TOTO, furt mi ide co o najlepsie riesenie realizacie takejto platby
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa Blackhawk »

mozno taka otazka, ake percento zakaznikov chce riesit platbu tymto sposobom?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Nando
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 369
Dátum registrácie: So 26. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Tvrdošín

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa Nando »

Kontaktuj cryptodiggers oni ti určite poradia alebo navrhnú riešenia niake predajne už cez nich funguju

Sú aj platobné terminály napr. z čiech https://www.generalbytes.com/pos/
AMD Ryzen 3700X + Kraken X62 MB: ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM: Corsair 2x16GB 3200Mhz VGA: ASUS ROG STRIX 2080Ti SSD: Samsung 970PRO 512GB ZDROJ: Zalman Platinum 1000W CASE: PHANTEKS Enthoo Evolve čierna

AMD Athlon Barton 2500+@(235,7x11=2593) 4000+ +Thermaltake Tower 112 MB: ASUS A7N8X-E Deluxe (bios moded by Trats 1013)RAM: 1024mb 400mhz@471,5mhz Goodram VGA: ASUS 6800LE 300@420/700@918 + Zalman VF700alcu pipky otvorene na 16/6HDD: WD800 80gb ata100ZDROJ: Q-TEC PSU 650W Triple fanCDRW: LG GCE-8523B new firmware
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa HellAngel »

ako vidis pripadne riesenie reklamacii? Teraz nieco predas za 0,1BTC, ktore maju nejaku hodnotu. O rok ti pride reklamovat tovar, BTC bude mat 5 nasobnu hodnotu vyzsiu, alebo nizsiu. V pripade vyzsej hodnoty sa zakaznik stazovat urcite nebude, v pripade nizsej to moze byt problem.
Moj nazor je, ze budes musiet mat aj dost dobre vypracovane obchodne podmienky.
Danovy doklad, mozno nas zakon nepozna crypto danovy doklad, ale neviem o tom, zeby si mohol predavat tovar bez danoveho dokladu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Nando
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 369
Dátum registrácie: So 26. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Tvrdošín

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa Nando »

Tak ako alza vracia nie crypto ale eurá
AMD Ryzen 3700X + Kraken X62 MB: ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM: Corsair 2x16GB 3200Mhz VGA: ASUS ROG STRIX 2080Ti SSD: Samsung 970PRO 512GB ZDROJ: Zalman Platinum 1000W CASE: PHANTEKS Enthoo Evolve čierna

AMD Athlon Barton 2500+@(235,7x11=2593) 4000+ +Thermaltake Tower 112 MB: ASUS A7N8X-E Deluxe (bios moded by Trats 1013)RAM: 1024mb 400mhz@471,5mhz Goodram VGA: ASUS 6800LE 300@420/700@918 + Zalman VF700alcu pipky otvorene na 16/6HDD: WD800 80gb ata100ZDROJ: Q-TEC PSU 650W Triple fanCDRW: LG GCE-8523B new firmware
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

HellAngel napísal: Št 15. Feb, 2018, 17:35 ako vidis pripadne riesenie reklamacii? Teraz nieco predas za 0,1BTC, ktore maju nejaku hodnotu. O rok ti pride reklamovat tovar, BTC bude mat 5 nasobnu hodnotu vyzsiu, alebo nizsiu. V pripade vyzsej hodnoty sa zakaznik stazovat urcite nebude, v pripade nizsej to moze byt problem.
Moj nazor je, ze budes musiet mat aj dost dobre vypracovane obchodne podmienky.
Danovy doklad, mozno nas zakon nepozna crypto danovy doklad, ale neviem o tom, zeby si mohol predavat tovar bez danoveho dokladu
Ponukaju sa služby, Žiaden tovar sa nepredava takže vratenie peňazí nepripadá do úvahy. Práve preto by som predaj tovaru cez krypto zatial neriešil, na to je moc nelabilný kurz.
Blackhawk napísal: Št 15. Feb, 2018, 17:26 mozno taka otazka, ake percento zakaznikov chce riesit platbu tymto sposobom?
S najvačšou pravdepodobnosťou 1 za rok ALE... neide mi o to, ide mi o tom aby som danych mestách bol prvý, ktorý ponúkne takúto možnosť... A možno sa to chytí a všetci kryptomaniaci, len pre zaujimavosť aby imaginarne peniaze mohli využiť tak využiju službu :-D
Ale môj predpoklad je, že 1-2 iba pre zaujimavosť...
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

Nando napísal: Št 15. Feb, 2018, 17:30 Kontaktuj cryptodiggers oni ti určite poradia alebo navrhnú riešenia niake predajne už cez nich funguju

Sú aj platobné terminály napr. z čiech https://www.generalbytes.com/pos/
Inak hladam nieco tomuto podobne. Avsak ak som dobre cital, tak ten pristroj zvlada iba Bitcoiny :-/
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa quicky »

narovinu sa spytam,ozaj si myslis,ze ked nemaju "postup (ako to nazyvas)", tak ako podnikatel budes predavat svoje sluzby za krypto a nemusis platit prislusne dane? prosim priamu odpoved...

bez ohladu kolko takych zakaznikov bude
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

Quicky...
Naozaj si myslim, ze tvoja otazka je nepodstatna...
A cca 8 krat som upozornil, ze toto nie je problematika.
Ale keď už ste to spomenuli, a velmi chcete riešiť tak sa to rieší....
Ale čisto teoreticky, viete si predstaviť, že napr. ani take DPH nie je vobec jednoduche po takejto transakcii zaplatiť? (mam kazdu prevadzlu na samomstatnej firme, takze nie su platcovia dph a ani nahodou nechcem byt, kde by som len platil ). Pretoze neexistuje oficialny zdroj pre štat,(ecb, nbs) odkí ziskavat kurz, prakticky by mu ten dany platca dph mohol priznat vlastny imaginarny kurz... A furt by štat o dane nekratil, lebo mu štát nedal možnosť určiť kurz (nema na to zakon, respektive ma, ale ten je na tento problm nedostatočne špecifikovany).
Ano, kebyže sme sa bavili o velkych objmoch, začalo by dokazovanie zjavne by nikto neuspel keby na dph vznikli škody v radovo milionoch, ale v mojom pripade ro nehrozi... Maximalne 5-10 euro :-D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa molnart »

myslis ze o to bude taky zaujem aby sa ti do toho oplatilo vrazit 500 eur za shop? pre teba idealne by bolo keby to podporoval ten sumup, inac su to podla mna prachy vyhodene von oknom. vies aka je demografia tvojich zakaznikov? lebo ak mas nejaky stredny vek tak neda sa ocakavat ze hufne zacnu platit kryptomenami. ak sa chces tvarit progresivne tak to daj do jedneho shopu co mas ako flagship, sprav k tomu reklamu na webe, v shope, neviem kde este. ja v tom "projekte" vidim niekolko zadrhelov vacsich ako to ze ako to budes zdanovat. nehovoriac o tom kolko budes krvacat na tranzakcnych poplatkoch, ked jedna platba za 5 eur bude zatazena poplatkom za 20 evry hned ta taketo napady prejdu...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Kryptomeny"