Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

Zdravim!
Mam niekolko malych prevadzok, kde by som chcel zaviest klientom moznost platit kryptomenami.
Poznate niekto jednoduche a priechodne alternativy?

Dalujem za postrehy
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

Nemate to nikto z Vas v nejakom obchode?
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa Kukiak »

Podla mna to vacsinou riesia len vygenerenovanim QR kodu nie?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa Papek »

Ja mam skor postreh, ako to chces riesit uctovne? Ked sa prijima napriklad cudzia mena, tak sa pre vykazanie dph urobi prepocet na EUR podla kurzu ECB. Ako to chces riesit s kryptomenou?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

Ponukaju sa sluzby. takze s tovarom nie je problem... ale asi... nijak?

Neviem...Toto som neriešil... Ale ak by chceli platiť kryptomenyaami. Danovy doklad by nedostali...
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa Matej.T »

To si ako predstavuješ, že daňový doklad nevydáš. Si prečítaj daňové zákony. Vieš čo to je podvojné účtovníctvo? Tovar aj služby sa účtujú podobne, ale všetko má svoje špecifiká...

Môžeš jedine očakávať SOIku a finančnú správu.

K veci teraz.

„Pre Alza.cz celý obchod prebieha v lokálnej mene,“ odpovedal Igor Pauer, E-commerce Business Director jedného z najväčších slovenských e-shopov Alza. „V princípe sa platba cez BTC len „prevádza“ – tj. my zákaznikovi zobrazime BTC, ale náš partner – platobná brána nám posiela lokálnu menu = do styku s BTC neprichádza

„Po konzultácii s auditorom a daňovým poradcom sme sa rozhodli účtovať bitcoinové príjmy ako nepeňažný finančný majetok, “ uvádza Igor Strečko, CEO webhostingovej spoločnosti Webglobe – Yegon. „Bitcoin sme prepočítavali podľa komerčných trhových kurzov, konkrétne podľa denných priemerov. Kurzové rozdiely sme potom účtovali ako pri kurzových rozdieloch v cudzej mene. Ako výpis sme používali výpis z peňaženky, doplnený o detailný výpis jednotlivých transakcií z nášho systému.“

-> Cryptodiggers.eu
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

Alza je vec jedna...
Druhá je, aký daňový doklad mu dám, keď žiadny zákon na kryptomeny neexistuje?
Ano SOI a financna sprava by teoreticky na kontrolu dojsť mohli, ale museli by použiť platidlo v kryptomenach... mňa by zaujimalo ako by to vykonali keď naša legislativa nepozná kryptomeny + pre kontrolora by nebolo možne takuto menu použiť.
Len dodám, nie som právnik, ale SOI a fin sprava su inštitucie, ktorych by som sa v tomto bál, skôr mi ide o to aby to bolo jednoduché a funkčné.

LEN aby ste boli v obraze... Neide mi o to krátiť štát o dane (ten ma kráti dosť, čo by som ho ja chcel)... A takéto poznámky si nechajte.
Ide mi skôr o nasadenie trendu respektíve byť v niečom trendy, predsa moje prevadzky poskytuju trendovosť/vzhlad...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa shiro »

Nemas to ako zuctovat = kratis stat o dane. Pretoze na kryptomeny zatial nieje legislativa.
A statu je fuk, ako moc si trendy a pokrokovy. Ta fasa ruzova kabelka, ray-bany a pasikave topanky budu to posledne, co ta bude trapit cestou do basy alebo pri plateni pokut :-)
S tymto nieje sranda a ako vidis. Ktory podnikatel by riesil vec, s ktoru je ovela viac problemov, ako osohu z nej? ma to byt presne opacne.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa maniak »

SpQx napísal: St 14. Feb, 2018, 21:00 Druhá je, aký daňový doklad mu dám, keď žiadny zákon na kryptomeny neexistuje?
Nie je jednoduchsie sa spytat oficialne na financnej sprave? Bud by som najprv siel cez ich portal, alebo poslal ziadost o vyklad.
Inak podla mojich znalosti (nie som uctovnik, ani danovak, plus je to stare), mozes v principe pouzit akykolvek doklad o platbe. Platby kryptomenami su bezhotovostne platby, takze faktura + doklad o prevode cez ucet (plus ako je citovane z Alzy, musis to preuctovat na EUR podla kurzu platneho v dany den (tu vidim trosku problem, lebo nie je ziaden oficialne stanoveny denny kurz)).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa molnart »

prva otazka je ako to chces technicky riesit. chces mat platobny teminal v obchode alebo eshop platobnu branu? ak nechces si nechat vyprogramovat vlastny soft na platobny terminal alebo platobnu branu s napojenim na niektoru cryptoburzu tak tvojim jedinym riesenim je najst si na to partnera ktory na to ma hotove riesenie. a v pripade partnera je velmi pravdepodobne ze ti hned povie aj uctovne riesenie, nakolko uz ho vymyslene.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa Matej.T »

shiro napísal: Št 15. Feb, 2018, 11:58 Nemas to ako zuctovat = kratis stat o dane. Pretoze na kryptomeny zatial nieje legislativa.
A statu je fuk, ako moc si trendy a pokrokovy. Ta fasa ruzova kabelka, ray-bany a pasikave topanky budu to posledne, co ta bude trapit cestou do basy alebo pri plateni pokut :-)
S tymto nieje sranda a ako vidis. Ktory podnikatel by riesil vec, s ktoru je ovela viac problemov, ako osohu z nej? ma to byt presne opacne.
Dá sa to bezproblémov zaúčtovať. Najhoršie je na tom daňový doklad, ktorý musí vystaviť. Daňový doklad musí spĺňať určité atribúty, ktoré si nájdeš v zákone. Myslím si, že prevádzkovatelia tých platobných brán majú aj túto problematiku podchytenú
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

shiro napísal: Št 15. Feb, 2018, 11:58 Nemas to ako zuctovat = kratis stat o dane. Pretoze na kryptomeny zatial nieje legislativa.
A statu je fuk, ako moc si trendy a pokrokovy. Ta fasa ruzova kabelka, ray-bany a pasikave topanky budu to posledne, co ta bude trapit cestou do basy alebo pri plateni pokut :-)
S tymto nieje sranda a ako vidis. Ktory podnikatel by riesil vec, s ktoru je ovela viac problemov, ako osohu z nej? ma to byt presne opacne.

Ty si v zivote zjavne nemal s podnikanim ani na mile daleko nič...

Nemas to ako zuctovat sa nerovna kratim dane... Stat ak chce dane, musi na to mat ZAKON ak nie je zakon ktory porusit, tak sa zakon neporusuju,
Ale epriorit mi neide si ušetriť 0,11€ na rok na daniach... Ide mi jedine o treneovosť.

Daňovy doklad vymyslam koncept ako...vecer tiez napisem ci som nieco vymyslel :-D

Na fin. spravu som volal a a bol som aj na osobnej konzultacii. Tak ako v pripade alzy, ani v mojom pripade nemaju zakonny postup ani šablonu legalnu/ilegánu (ilegalna moze byt az vtedy ak to zakon zakazuje, co nezakazuje je povolene). Takze prakticky zdanenie prichadza na rad až keď na to bude zakon.
ALE furt ma toto netrapi.


Trapi ma ako najjednoduchsie a najrychlejsie mozu platiť kryptomenami.
Jedna sa o kamenne obchody. Idealne by bolo riesenie podobne ako napr. platobny terminal na karty, vyuzivam sumup pristroje a zatial mi vyhovuju.

Ale vecer zacnem riesit cryptodiggers a uvidime k com sa dopracujem.
Dam Vam vediet.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa SpQx »

Mal som hodinovy telefonat s fin spravou. 7 ludi u telefonu a dalsie. dostali sme sa k zaveru “nevieme, kym nebude zakon robte podla vlastneho uvazenia”
cryptodiggers riesiˇ neskor.
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa Erazer »

:laugh: :laugh: :laugh:

To je také...Slovenské, ale čakal som že to nejak tak dopadne.
Kažimír už niečo vymyslí neboj nič.
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Platobny terminal na kryptomeny v obchodoch

Príspevok od používateľa maniak »

SpQx: este to od nich dostan na papieri s peciatkou, aby si sa mal pri pripadnej kontrole cim ohanat.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Kryptomeny"