Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
ANONYM_a7

Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak páni ako je to u vás? Ja idem eštelen písať majiteľovi a vyžiadam si FA za posledné obdobie nech môžem zorbiť úplne presné kalkulácie, zatial vychádzam z "najhorsie mozneho" 0.18 kW/h..

Ľudkovia v BA kolko vám vychádza cena na kW/h? Samozrejme ma zaujíma celková suma se vším všudy. Tuto cítim aj nejakú tabulečku neskôr :good:

Vďaka za informácie
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa molnart »

Podla rocneho zuctovania z marca celkova platba (vratane poplatku za odberne miesto) vychadza na 0,1455 eur/kwh. Ak beriem len cisto za dodavku bez mesacneho poplatku tak podla cennika to vyjde na 0,116. Dodavatel ZSE, tarifa DD2

edit: preddavky mam aktualne 36 eur/mes, posledne 4 roky sa to hybalo medzi 36-40/mes, pri vyuctovani raz nedoplatok 80 eur, potom preplatok 80 eur, najmenej to bolo za posledny rok, aj ked medzitym nam pribudli dve deti, ale aj ziarovky som menil za ledky
Naposledy upravil/-a molnart v Pi 29. Dec, 2017, 21:00, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa Rozok »

My sme počítali 0,17 aj nejaké drobné za tým
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
ANONYM_a7

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

uprimne som sa obaval ze to bude tak "vela" v ramci EU sme dost vysoko co sa týka ceny energií :(
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa LordKJ »

https://www.vse.sk/sdoc/doc/elektrina/c ... 170303.pdf
strany 8 a 9, su tam v poslednom stlpci koncove ceny vratane vsetkeho
ANONYM_a7

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Diki za info pekna vec (aj ked viac na P nemohli tu tabulku rozdelit ach jaj ... ) uz len zistit ktore DDcko sme
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1734
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Rodičia NT 0,85 / VT 0,14
Ségra NT 0,13
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
ANONYM_a7

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

kde byvaju rodicia kde segra ? (ak to nie je tajomstvo )
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa LordKJ »

Broslowski napísal: Pi 29. Dec, 2017, 14:56 Diki za info pekna vec (aj ked viac na P nemohli tu tabulku rozdelit ach jaj ... ) uz len zistit ktore DDcko sme
dufam, ze si si vsimol, ze to je vychodoslovenska elektrina :D

ale tu je nieco podobne pre ZSE
https://www.zse.sk/documents/13852674/C ... 012017.pdf
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bratislava, 0,17 az 0,18 e/kWh proste klasicky standard v byte.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

uff no tak to zaboli - asi sa to presunie na "dedinu" do TO - mame slnecne kolektory - hmm asi cosi poguglujem co by sa z toho v lete dalo vyspekulovat bo mame ich vela a su velke :D

Môžem si v rámci zmluvy "vybaviť" iné DD? https://www.zse.sk/documents/13852674/C ... 012017.pdf
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa Kukiak »

U mna v BA v dome 0,09€ 20h zo dna a 4h za 0,11€ jak pozeram. Kurim elektrikou, varim aj vodu zohrievam, takze preto. Rozmyslal som, ze budu pustene len 20h, ale neni to taky rozdiel. Cez mam bednu v spalni, do vecera je tam, netreba radiator mat zapnuty :D.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je vratane dépéháčky, total komplet suma ?


Inak slncové panely, ako ich tu volame, vela nespravia co sa tyka penazi. Jasne, ked ich mas na streche tak by bol hriech nevyuzit aspon to malo co daju cez den v lete, ale inak je to bieda : ked zacnes pocitat, zistis ze pri 100% vlastnej spotrebe [!!!] mas navratnost niekde okolo 8 rokov v malom, pri priemyselnom nasadeni pri nevysokych cenach za prenajom pozemku (bavime sa o farme s megawattmi takze vela vela plochy) a nevelkej cene za robotu pri instalacii to vies uhrat niekde na 6.5 roka ale menej sa proste neda za ziadnych okolnosti (bez zohladnenia urokov, ceny kapitalu).

Povedane inak, v ziadnom pripade sa neoplati kupovat teraz slncové panelčeky len kvoli tazeniu, tam nie je realna navratnost investicie.

Ked mas doma zapnuty 1.5kW rig, zozeries 1.5 kW x 744 hodin do mesiaca x radovo 0.15e/kWh = 167 eur.
Tu mame realnu vytaznost v Cechach, pana s elektrickym Nisannom a Tesslou : http://www.roznovan.cz/~kubis/mereni.php

z elektrarne s teoretickou maximalnou vytaznostou 9.2kWp (kilowatt/peak) pan vyrobil v priemere 691kWh mesacne pocas roka, cize 22 kWh denne (pozor na slabe/silne mesiace, v zime vyrobis prdlajz, v lete nieco kvapne). Len pre ilustraciu, zostava ktora zerie 1.5kW potrebuje za den 36 kWh cize statisticky mas stale takmer polovicu deficit (36-22 = 14, chyba 14 kWh denne, vyrobis 22kWh, potrebujes 36). To znamena ze tvoj mesacny ucet za elektrinu namiesto 167 eur bude 14/36tina cize 64eur, usetrena stovka super. Avsak... 250W panel stoji niekde okolo 250,-eur podla toho ako kvalitny, k tomu elektronika atd, pokles ucinnosti panelov v priebehu casu atd a vidis realnu "ucinnost" : 22kWh

Inak tieto prepocty sme robili aj pre datacentra vo "Francúsku" a pytali sme sa ich ze preco dofrasa nemaju komplet vsetky strechy narvane panelmi. Odpoved ? 8 rokov navratnost je nezaujimava ; ich navratnost na stamilionove budovy, pozemky a technologie je pod styri roky, takze takato bokovka navyse za par drobnych ich nezaujima. Vivat !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

DIki za informáce. Trochen konkrétnejšia info:
Domácnosť 2ja ľudia, aké preddavky platíte za elektrinu mesačne? Na 2 osoby? (ak bývajú aj sú 2 nahlásené)?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Cena elektricke energie kde žijete - podelte sa o info!: Kolko platíte za kW/h?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja platim 41 alebo 51 eur, kazdy rok mam plusminus nulu, vies ze neminujem ale zato elektriny miname silno silno nadpriemerne na 4izb byt
(2x 30" HP lp3065 zerie okolo 150W kus a ze im teda doprajem hodin a hodin kazdy den)

prepacte uz prestanem so solarom, len drobnost:

Panely 9.2kWp maju maximalnu TEORETICKU vytaznost 9.2 kW x 744 hodin do mesiaca = 6844 kWh mesacne. Matematika, ze ?
Pan Kubis v reali vykruti 691kWh mesacne... to je hroza a des. Jasne, 744 hodin mesacne je 24x7 teda aj v noci ; ale 6844 versus 691 je des.

nema vyznam, ale kto by sa chcel dalej hrat : http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php

Inak, panely mame na celej nasej budove... v lete nepokryju ani klimu, v zime ani kurenie, jasne nieco to spravi ale zazrak to nie je. Len teda ze viem o com trepem. http://imageshost.eu/images/2017/12/29/solar.png sranda ze nas nafotili akurat pocas instalacie

V spodnej casti Spanielska, Grecka, Talianska Chorvatska atd, je navratnost celej solarnej instalacie aj elektroniky + roboty na 4 rokoch v cenach 2015, 2016, 2017 ; kvoli poklesu cien panelov a menicov v 2018/2019 ocakavam tri a pol roka. Kto tam nema solar na streche je cisty blbec, absolutne kompletny. V lete klima zadarmo, v zime kurenie prakticky zadarmo.

solarnym smerom by sme fakt nemali tuto temu uberat, pardon. Len som chcel jasne ukazat ze tade cesta u nas fakt nevedie.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 29. Dec, 2017, 20:55, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Kryptomeny"