Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa Kukiak »

To by som si naozaj pozrel, to je fakt nerealne. Ak hej si clovek s najnizsou spotrebou tych kariet na internete.
ANONYM_a7

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak som teda :) co uz aj horsie veci sa deju na svete. Karty su podvoltovane a podtaktovane, ta spotreba je uplne normalna vzhladom na nastavenie kartiet. Viem nastavit karty aj na 120W samozrejme ale naco? aby sa tocil rýchlejšie elektromer? Moj rig je zameraný na maximálnu efektivitu. Preto maju karty variabilný hashrate, pretoze kazda je nastavena tak, aby zrala 80W, a nie kazda to zvlada pri rovnakom nastaveni samozrejme :-) TO su tyzdne nastavovania kazdej jednej karty zvlášt nie stiahnutý daky bios z internetu :hysterical:
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa Kukiak »

Preto by som si rad videl fotku zapojeneho meraca a rigu ze sa naozaj nieco take da dosiahnut. Driver ti bez problemov 80w ukaze, to je jasne.
ANONYM_a7

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Dakujem, nie. Pokojne tomu never.
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa Kukiak »

Sak jaky s tym mas problem? Spravil si nam tu navod, jak modovat biosy, taktovat, tak co nam nepovies aj toto? Ako nic v zlom, nechcem do teba rypat, ale jaky ti to robi problem jednou fotkou dokazat, ze si nevymyslas a este inspirovat ostatnych, ze sa nieco take da spravit?
ANONYM_a7

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

problem mam s tym taky ze rig je hotovy zapojeny a tazi bez prestavky uz niekolko tyzdnov/vlastne uz mesiacov. Dokazat tebe ze co tvrdim je pravda by ma stalo hrozne vela casu a energie. Len preto, aby som tebe dokazal, random cloveku z internetu nieco, na com mi nezalezi. Asi nevlastnis rig ak si nevies prestavit preco je to problem. Je brutalne extreme casovo narocne a riskantne robit akúkoľveko zmenu v zapojeni v rigu, ktory je stabilny jak hovado a fici bez problemu.

Nie som a nikdy som nebol povinny nikomu nic dokazovat ani raditm, kazdy ide za seba. Prepac ale nemienim sa zasa dostat do stavu, ked mi pride 30 ss denne. Konzultaciu rad poskytnem, ale zadarmo uz nie. Proste stacilo :) Neber to osobne toto by som napisal hocikomu pretoze tie SS ma uz dozrali. Nechcem sa hrat na namysleneho idiota ale tak to je. Dalsi rig budem riesit az v lete. Potom ked sa tomu budem znova venovat rad sa pocas procesu podelim s dalšími návodmi, skúsenostami. Ale momentálne riešim totálne iné veci čiže asi toľko k tomu.

Este doplnim ze su to 4GB karty az na jednu.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa molnart »

podla mna to kludne moze byt. sice pre mna je to tiez scifi, kedze moja RX580 nedava ani 20 MH/s, ale zasa zerie okolo 115 W, takze s nejakym dobrym tweakingom a pri dobrom kuse mi to az take nerealne nepride.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa CageJ »

Kukiak napísal: Ne 18. Feb, 2018, 12:41 Preto by som si rad videl fotku zapojeneho meraca a rigu ze sa naozaj nieco take da dosiahnut. Driver ti bez problemov 80w ukaze, to je jasne.
je to kusova zalezitost, takze to mozne je.. hlavne, treba dropnut Vcore pre RAM i GPU
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa Odar »

To je jedna vec a druha - nevidim dovod, aby si tu niekto nieco vymyslal a mal cosi dokazovat fotografiami. Nie sme v skolke.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa quicky »

ale ego honici cihaju vsade! na to netreba zabudat :D
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1576
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Ďakujem Broslo za odpoveď, pýtal som sa preto, lebo som mal celkom dobrú ponuku na 2 RX570 ale dropol som to.

Máš skúsenosti aj s GTX1070? Prípadne niekto iný? Ja som cez víkend konečne zapojil "rig", ale je tam zatiaľ len jedna GTX1070. Chcel by som ich ale viac. Keď prídem domov z roboty, postnem svoje výsledky. Zatiaľ ťažím cez Nicehash Legacy.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Hexaris

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa Hexaris »

Tak skusim pozriet kolko zerie rx580 undervolt, mem 2150, core 1200 pri 30,5Mhs a dam vediet.
ANONYM_a7

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nchapem ako vam mozu ist tie pamate tak dobre taktovat na tych AMDckach. Ja som sa ani na jednej z 8 kariet nedostal nad 1900MHz. Mozno daco robim absolutne zle... any tips? Ci? lebo fakt vsade citam ze pamate na 2000+ a kokos mne pri 1900 a pri niektorych kartach uz pri 1850 vypne GPU driver :/
Používateľov profilový obrázok
molari
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 26. Dec, 2017, 12:50

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa molari »

asi to dost zavisi aj od modelu, ci ma pamate 7000MHz alebo 8000MHz
580ky s 8GB vacsinou mavaju pamate 8000MHz, tak tam to je povinnost
ANONYM_a7

Re: Ako na vyber grafickych kariet pre tazenie

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

To by vela vysvetlovalo samozrejme ak je toto case. Mam jedu 570 8GB od Sapphire a tam je ten isty "problem" :cry: keby idem 30 MH/s kus hned by to bolo o inom :D

Návrat na "Kryptomeny"