AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
ANONYM_a7

AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Caute.

Po týždnoch experimentovania som dal dokopy návodík vo forme rar file v ktorom nájdete všetko potrebné pre úspešné rozbehanie a modifikáciu AMD RX(4+5)xx na potrebu miningu.

Stačí si lokálne rozbaliť archív, nájdete v ňom všetko potrebné, zatiaľ som pridal len jednoduché popisky priamo vo filenamoch, readme pridám neskôr nakoľkok nemám momentálne toľko času na písanie.


Všetko na VLASTNÉ RIZIKO!
Modifikácia biosu vašej grafickej karty môže mať fatálne následky!
Je dôležité aby ste postupovali krok po kroku inak budete bojovať s chybami!


Bios mem mod

https://anorak.tech/ - db modnutých biosov

Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku:
https://1drv.ms/u/s!Ag6uc1ZWz9PegYk_KQz3OEIgjZtDrw
Ak by boli nejaké rýchle otázky skúsim odpovedať.

Konkrétny návod je pre ťaženie ETH, s nástrojmi v súbore však budete pravdepodobne pracovať aj pri iných algo (osobne pouzivam claymore v poslednej beta verzii ktorý som aj pribalil).

TIPS:
-VŽDY si v systéme vypnite automatické vypínanie obrazu a sleep mod. Ak používate HDD - odporúčam sleep time na 0
-Ak máte viac ako jeden systém, na jednoduchú remote správu odporúčam teamviewer - pre nekomerčné použitie je free a správa mašín je cez tento SW po konfigurácii jednoduchá
-Ak si počas operácii ako flash biosu nebudeš niečim istý, radšej si to 10 x over pred tým, než stlačíš tlačidlo
- Odporúčam aktualizovať windows a následne úplne vypnúť updaty, ak sú mašiny riešené len na mining nemal by to byť problém. Rovnako vypnite automatické reštartovanie systému v neaktívnych hodinách.
-zálohu biosu z kariet si ulozte na cloud
- Nebojte sa experimentovať / samozrejme s rozumom, nie je to raketová veda.
- Myslíte na pomer Hashrate/spotreba - je vhodné venovať na úvod určitú dobu testovaniu na zistenie optimálneho pomeru Hashrate/spotreba pre čo najmenšiu dobu ROI.



Veľa štastia a miningu zdar!

Donaty posielajte sem 0x9d3E9C232Aa5D32255BFc22e230bdAb8cD7432AC (ETH only) :rep:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa HellAngel »

ekna praca, chyba tu tlacidlo like, alebo thanks :)
NB: Asus ROG Zephyrus G14
ANONYM_a7

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nech sa páči nech slúži
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa Chris »

nedakuj, posli mu coiny :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa molnart »

ten bios mod je tam hodne vagny, co sa tam konretkne ma editovat? niekde som cital ze treba prisposobit memory timingy podla vyrobcu pamati (Samsung, Hynix, Elpida), ale netusim co by som mal editovat
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
ANONYM_a7

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

pridal som video do 1. postu venuje sa konkretne mem shiftu ale ak si to pozries cele naucis sa pracovat s celým editorom a dohladat si informacie konkretne podla vyrobcu pamate. Rovnako mozes skusit premodnute biosy ale toto ja odmietam (odniekial potahat bios a flashovat ho na kartu)

navod chcem vylepsovat. vzdy ked bude cas :) + pridavat nove skusenosti
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa tosR »

Pekný návod, ak môžem doplním pár info ako to celé je a o čo vlastne ide pre menej technickejšieho užívateľa.

Takže v prvom rade, jedná sa o úpravu biosu grafickej karty, respektívne úpravu časovania pamätí na karte. Tým, že grafická karta nieje optimalizovaná na ťaženie sa dajú po tejto optimalizácii dosiahnuť dosť rozdielne výsledky pre kartu. Na internete sa dá dohľadať veľa časovaní, pre konkrétnych výrobcov pamätí (elpida, hynix, samsung). Samozrejme si môžete vytvoriť vlastné, tu sa ja strácam preto som siahol po tých volne dostupných na internete. O koľko môže úprava mem timingov zvýšiť výkon ? Neviem pri eth, svoju RX 570 využívam na cryptonight algo. Každopádne po rozbalení z krabice karta išla, oholo 560h/s - dosť málo. Po bios mode, inštalácii blockchain driverov, pretaktovaní pamätí som sa dostal na hodnotu 900h/s.

Teda naozaj sa jedná o výrazný posun v pred. V druhom rade, treba povedať ako už spomína Broslowski, že nejde iba o úpravu časovaní. A teda zvýšenie h/s Je možné urobiť udervolt, po ktorom dosiahnete podstatne nižšiu spotrebu - ďalšia významná zmena. Vzhľadom na návratnosť. Tiež je možné upraviť základné frekvencie priamo v biose, teda povedzme, že základná frekvencia pamätí je 1750mhz a ja viem, že moje pamäte sú stabilné pri 2000mhz bez problémov, tak si nastavím ako základnú frekvenciu pamätí z 1750mhz na 2000mhz, teda karta štartuje už pretaktovaná bez nutnosti ďalšej úpravy pomocou Afterburneru a podobne.
ANONYM_a7

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

tosR mozes prosim postnut upraveny bios ktory pouzivas? Zaujima ma aj typ pamate ktory mas - teraz testujem 1850 na pamatiach ale chcel by som skusit viac..
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa tosR »

Pamäte sú elpida, bežím na 2020mhz takmer so žiadnymi memory errors v hwinfo. Skúšal som aj viac ale už sa začali objavovať chyby.

Môžem ti postnúť aj celý bios, tým, že je v inej zostave ako z ktorej píšem by som ho musel ísť vytiahnuť odtiaľ. Ale timing strap by ti mohol postačovať, mne sa osvedčil tento (na konci príspevku), ak máš teda elpidy ako ja. Tým, že sa naozaj tomu nerozumiem tak som musel čerpať iba z toho čo som sa volne dočítal na internete, niekomu vraj ide karta lepšie aj so strapmi, ktoré sú už priamo tu https://github.com/jaschaknack/PolarisBiosEditor "one click". Skúsil som, ľutoval som :D A potom už ohľadom undervoltu tam je to asi skôr individuálne.
777000000000000022AA1C00315A5436A0550F15B68C1506004082007C041420CA8980A9020004C01712262B612B3715
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa CageJ »

pouzi tlacidlo nech ti hodi UBER mix funguje to dobre :)... nemusis nic kopirovat
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa molnart »

na tych vytunovanych kartach sa da aj nieco zahrat, alebo ked optimalizujes na mining tak je gaming uplne out?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: AMD RX(4+5)xx - Jednosúborový návod na ťaženie ETH(aj iných)/biosmod/ovládače. Krok po kroku

Príspevok od používateľa CageJ »

da ale stratis vykon, pretoze timing je mizerny..

Návrat na "Kryptomeny"