Mining (pools, software, hardware)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12224
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa HellAngel »

tych 25 zo 470 na 90% das, vyzsie to uz je hodne o hrani ako pisee broslo. S kamosom sme to uz viacej neriesili a neexperimentovali. Takto to ide stabilne. Akurat treba naozaj dobre chladit. Nebol problem mat teploty aj na 80 stupnoch. Momentalne najhorucejsia karta je na 68 stupnoch. Klimatizovana miesnost 3x4 metra na 21 stupnov, do dokazalo vykurit na 26.Kupil som 2x140 fany na priamy ofuk kariet a 120 na vytahovanie von.

Rozmyslam, ze si sam pre seba spravim rig 3xR470 na ETH. Navratnost pri momentalnej cene za ETH je celkom rychla (3-4) mesiace. Pockam ale zrejme ako sa to bude vyvyjat na buduci rok. VYtazeny ETh by som mozno menil za BTC, alebo inu menu a uschvaval pre buducnost
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5550
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa Odar »

Broslovski --> Na akych teplotach sa hybu tie AMD karty a kolko W to ma prikon? Vies sem dat info? Myslis, ze by boli v lete uchladitelne?
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa Kukiak »

broslo biosy do tych 570 si robil sam ci si tam dal daco z netu? Zajtra idem nakoniec tiez po 3x 570 sa uz tesim na stavbu a nastavovacky :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12224
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Odar, iba v klimatizovanej miesnosti. Mam 470 a ako som pisal vyzsie, nebol problem ich piect na 80 stupnov. RIG trchu migroval po serverovni, kym som nasiel vhodne miesto a tiez som kupil fany na priamy ofuk kariet. Teploty uvadzam vyzsie.
Este by som uviedol najnizsiu teplotu, ta je 55.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
ANONYM_a7

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

hodil som sem uz aj tabulu nedavno... stale som ale vo faze testovania... nechcem robit skore závery... ale zatial to vyzerá tak že uchladiteľné sú, teraz, v zime to zatial vychadza:
powerlimit: -20
mem: def zatial (dam + urcite ale momentalne sa seriem so stabilitou celeho systemu - asi ovladace :/ )
core def
Bios modnutý (mozem spisat navod ktory by mal pomoct kazdej 4xx, 5xx karte na trhu a je to primitivny mod), +2 fany na ofuk z vrhnej casti GPU
Mam 3 karty (modnuty bios je zatial len na dvoch, na tej poslednej neviem ani za svet načítať bios... asi ju vrátim vyzerá to ze je to dáka uz vrátená z na p upraveným biosom...)
Vysledok je eth: 72 MH/s - co je viac ako slušné... Ak by som modol aj 3tiu kartu mám +6 k dobru pamäte ked sa potaktujú +2/3 MH/s na kartu...

pri tomto
GPU1 vrchny slot - 65
GPU2 stredny slot (je v sendviči je to hrozne zle miesto a musim ju mat jak sedliak odsadednú kusom papiera aby sa tam aspon ako tak pohyboval vzduch) 72-73
GPU3 spodný slot 63

se vším všudy to žerie 434W s tým že som ešte nič nerobil v biose (chcem povypínať všetko, na CPU nechat len jedno jadro zapnuté, proste vsetko co sa dá vypnúť zhodiť dolu, zrobiť )


Kukiak- z netu mi ziaden nefungoval, nakoniec som si to modol sám zo zálohy origos biosu (az na tu jednu kartu ako som pisal )

mam ale v miestnosti o 3 stupne menej ako mavam bezne co spravi na kartach dost vela... len to nemam este poriadne odmerané a nechcem pisat info z brucha.

Doska by mala vediet pozrat este dalsie 2 karty cez USB redukcie - zvazujem, ak vystabilizujem tieto 570, vziat k nim dve 1050Ti (mega mala spotreba, 15MH/s sa z nich da vytahat)

Ak bude problem s teplotami mame pivnicu.. a tam je furt zima jak v ruskom filme :D
edit: sw:claymore https://github.com/nanopool/Claymore-Dual-Miner
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa Kukiak »

Kludne ked budes mat cas hod ten navod na mod biosu. Diikes.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5550
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa Odar »

mp3turbo napísal: Po 25. Dec, 2017, 19:16Nejako som to bral tak ze nechcel som ist po lacnych kartach kedze v masine mame len velmi limitovany pocet kariet ktore mozeme pouzit.
Co som pozrel nahrubo prepocty na Whattomine, tak trebars keby chcem postavit masinu s 2 x GTX 1060 6GB (~ 2 x 300 EUR), tak to sa uz oplati zobrat nejaku lacnejsiu GTX 1080. Usetrim jeden PCIe slot, zerie to isto menej, ako 2 x 1060 a porovnatelny, alebo o chlp vyssi vykon. Otazne je, ako to vychadza realne, ale nemyslim si, ze tie ich "referencne" hodnoty su uplne mimo. Bude tam rozdiel mozno 10 - 15 % v zavislosti od konkretneho taktovania karty.

AMD mi vychadza na domace tazenie vzhladom na teploty problematickejsie. Hlavne v lete - aj ked asi ani s NVidiou sa nebude dat tazit s prstom v nose, ked bude vonku 35 'C.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
ANONYM_a7

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ano potvrdzujem trocha lutujem ze som nesiel do nvidie ale ked sa s týmito kartami vyhráš, panečku :D vie to odmeniť ale chladenie je kritické. ale ved vetrákov mám plný barák tak čo :D
Používateľov profilový obrázok
Lopo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: Ne 18. Aug, 2002, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa Lopo »

co mozem ja zatial s mojimi znalostami a skusenostami (minujem od leta):
vykon, stabilita, vynosnost atd. hodne zalezia na konkretnom modeli karty, konkretnom SW mineru (napr Claymore vs sgminer), dost zavazi aj verzia ovladacov (klasicke vs tzv blockchain verzie), upravach nastavenia v ovladacoch, mineri, biose ...
konkretne: mam 2x RX480 spolu, Asus Strix + Saphire Nitro, obe 8G Samsung mem ... hoci sa pise ze freq jadra nema takmer ziadny vyznam, realne tam je medzi nimi rozdiel 10-20% pri stock 2GHz mem a ETH (1233MHz vs 1342MHz) ...
skusal som na nich BIOS mod - hoci teda obe su Samsung, tak Asus v podstate hned strajkoval, ale Saphire nemal problem ani s naslednym pretocenim az k 2250MHz ... avsak po asi 2tyzdnoch isla jeho stabilita totalne do sraciek takze som bol nuteny nahrat povodny tym padom aktualne obe idu na 2145MHz stabilne
powerlimit: Asus hned ide s nim vykonovo dole, Saphire je tolerantnejsi
SW: sgminer brutalne viac vytazuje system (viac sa seka mys) ako Claymore, pricom Claymore dava aj vyssi hashrate ... preto mam sgminer pozakazovany/povypinany v nicehashi
AMD je sice genialne pre ETH, Cryptonight ... ale existuje uz aj amd miner pre Lyra2rev2 - mkxminer ktory kope ludom dava paradne vysledky - kope dalsim nechce riadne fungovat ... jo a jeho zvlastnost je ze je zrejme narozdiel od ostatnych algoritmov zavisly na freq jadra a nie pamati
dalsia vec je ze v podstate vsade sa ETH vykon uvadza pre cisty ETH mining, avsak pri duale, hoci eth hashrate ide o nieco dole, tak v sucte s tym druhym algom (DCR, SIA, ...) je vynos lepsi ... a aj ten samotny vykon docela dost kolise podla aktualnej vykonnosti/narocnosti siete aj od toho ktory algo sa da jako dual
RIG/pocet kariet - obmedzeny je ciastocne ovladacmi ale hlavne OS - win dovoli pokial viem max 8 kariet 1 znacky, takze teoreticky 16 kariet na RIG ... linux vsak taketo obmedzenie nema a aj preto kopa ludi minuje pod linuxom ... samozrejme tam uz zase vstupuje do hry narocnost mechanickeho prevedenia (dlzky kablov riserov a napajania, chladenie atd) avsak ovela vacsi problem je napajanie - treba uz riesit viaczdrojove napajanie a s tym suvisiace problemy - potencialove rozdiely, synchro zapinania (na to su special redukcie) - takze treba hladat kompromis, pricom mne pride lepsie radsej kupit (v porovnani s GPU) za par supov druhy CPU/mobo/ram...
este OS win vs Linux: kedze moj Tron komp mam jako hlavny (pracovny) a pracujem vylucne v Linux-e, tak mam s miningom v linuxe docela dost skusenosti ... nie je problem mat pusteny mining na GPU aj na CPU sucasne a popri tom este aj normalne fungovat - GPU ide bez obmedzeni naplno bez viditelneho dopadu na graficke fungovanie systemu, CPU ide na 3 fyzicke jadra bez dopadu na normalne fungovanie (spomalenie je viditelne len pri kompilacii)
FuryX: kedze pamate sa nedaju pretacat, tak som pretocil jadro o 6% s viditelnym dopadom na vykon takze ked neworkujem, je system bootnuty do win kvoli dvihnutiu frekvencii ... ak by som mal iny linux tak by som mozno nemusel - Arch linux je totiz v tomto naprd, kedze nema podporu pre amdgpu, resp drbnute amd podporuje v amdgpu len starsie verzie Xorg serveru nez Arch linux standardne poskytuje

takze taketo spisovanie tabuliek je fakt len totalne orientacne - aby bolo presnejsie, bolo by nutne ku kazdemu hashrate pripisat konkretny model grafy, system (OS, drivery, bios), nastavenia pamati+jadra+powerlimit atd, prevadzkove prostredie - hlavne teplota, prikon karty ... aj preto tie webove kalkulatory funguju tak ako funguju, tj zadava sa hashrate pre jednotlive algoritmy+prikon a na zaklade tychto hodnot nasledne pisu co sa prave v danom momente najviac oplati minovat podla niektorej konkretnej burzy (kurzovneho listka)
preto mi pride genialny nicehash - spravi sa benchmark karty na vsetky podporovane algoritmy, k tomu vezme aktualne platby za ne a na ich zaklade spocita a pusti mining toho co sa prave najviac oplati (vlastne este berie do uvahy aj devfee miner sw)
Tron: GB X570 Aorus Ultra, Ryzen 5600X, G.SKILL DDR4 3600 MHz CL18 Ripjaws V (2x32G), Vega64(EK-FC Nickel), 2x LG 32UD99, Samsung 970EVO 500GB + GB GP-GSM2NE3100TNTD + 2x WD Blue 4TB, LG BH16NS55, Creative AE-5PLUS, Nanoxia Deep Silence 5 rev.B, SuperFlower Leadex 80+ Platinum 850W, Logitech G19 + G9x, Creative A520
Belldandy: GB GA-990FXA-UD3 rev1.2, FX-6100, G.Skill ARES F3-1866C10D-16GAB (2x2x8GB), 1050Ti, LG GGW-H20L, Chieftec Matrix BigTower, SuperFlower GoldenKing 80+platinum 550W
Ebi: HP 8560w LY528EA, i7-2670QM 2.2GHz, 16GB DDR3-10600, nV Q2000 2GB, 15,6" fHD, Patriot Burst 960GB SSD
ANONYM_a7

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Poprosil by som odporucit vhodnu linux distro pre amd karty. Dnes by som sa chcel s tym vyhrat. Vdaka
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa MaceKx »

Inak, prisiel som na to ako sa da v NiceHash menit pocet vlaken v CryptoNight myslim ze Stiv si to riesil nie ? Staci v nastaveniach kliknut na cryptonight a na pravej strane dolu napisat -t a pocet vlaken kolko chces aby pocitalo. Ja som dal 10 ale malo to menej H/s ako pri 8 :D

Prisiel som na to nahodou ked som to prechadzal spomenul som si ze som to nastavoval podobne v Awesome mineri.
vlakna.jpg
Používateľov profilový obrázok
Lopo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: Ne 18. Aug, 2002, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa Lopo »

linux distro na mining ... mno ... bez poziadavky na taktovanie hocijake s trochu aktualnym kernelom ... ja minujem v archu bez amdgpu-pro driverov a vykon je zodpovedajuci
ak sa vyzaduje taktenie, tak treba distro v ktorom nie je problem nainstalit a rozbehnut amdgpu-pro drivery (Ubuntu atd, je to pri nich pisane)

osobne mam amdgpu kernel modul na zakladne rozbehnutie, amdgpu ako modul v Xorg aby som mohol fungovat na 2x4k monase, amdapp (sdk) meta balik kvoli programovaniu a opencl-amd balik kvoli samotnemu miningu - napr ADL (amd display library) nainstalene mam, ale v podstate nefunguje

vlakna v nicehash - na to luzi pole na obrazku oznacene LessThreads - funguje ale len pre XmrStak miner, konkretne sa do neho pise o kolko vlaken menej sa ma pustat oproti defaultu
pre xmrig uz treba cez ExtraLaunch parametre

inac cez tie ExtraLaunch parametre sa daju pre jednotlive minery nastavovat v podstate vsetky moznosti ktore umoznuju, napr aj pretocenie pamati namiesto pretacania cez drivery
treba si vsak vzdy pri kazdom mineri presne pozret jednotlive parametre ... a neviem aktualne povedat jako sa to zachova pokial sa zadaju parametre v rozpore s tym co defaultne nastavuje nicehash, ze ktore maju vaciu prioritu ... ak by bolo potrebne/zaujem tak mozem skusit pozret v zdrojakoch
Tron: GB X570 Aorus Ultra, Ryzen 5600X, G.SKILL DDR4 3600 MHz CL18 Ripjaws V (2x32G), Vega64(EK-FC Nickel), 2x LG 32UD99, Samsung 970EVO 500GB + GB GP-GSM2NE3100TNTD + 2x WD Blue 4TB, LG BH16NS55, Creative AE-5PLUS, Nanoxia Deep Silence 5 rev.B, SuperFlower Leadex 80+ Platinum 850W, Logitech G19 + G9x, Creative A520
Belldandy: GB GA-990FXA-UD3 rev1.2, FX-6100, G.Skill ARES F3-1866C10D-16GAB (2x2x8GB), 1050Ti, LG GGW-H20L, Chieftec Matrix BigTower, SuperFlower GoldenKing 80+platinum 550W
Ebi: HP 8560w LY528EA, i7-2670QM 2.2GHz, 16GB DDR3-10600, nV Q2000 2GB, 15,6" fHD, Patriot Burst 960GB SSD
ANONYM_a7

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Uf no som z toho madar - poguglujem poskusam, kazdopadne diku za zastavenie :) karty viem pretaktit cez bios vo wine a nasledne hodit do linuxovej masiny, nemyslim si teda ze bude treba ubuntu (pride mi to byt rovnako zbytocne ako windows v tomto, ved tam musi stacit par mb distro ktora nebude robit nic ine len tazbu )
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa Matej.T »

Koľkí z Vás znova fungujú na Nicehash. Teraz budem mať čas sa pohrať s PC a pustiť to na 24/7 chod ale nemám moc veľkú dôveru v Nicehash. Zas na druhej strane je BFU...
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Mining (pools, software, hardware)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

veru tak, z tohoto je velmi lahko byt ugrofíncom do troch minut :) Diky za postrehy, Lopo !


>> Kludne ked budes mat cas hod ten navod na mod biosu. Diikes.

taketo nieco? https://forum.ethereum.org/discussion/1 ... x480-cards
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Kryptomeny"