Win nerozpozná "custom made external HDD"

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa AmOK »

DoD Short nie je ani najbezpecnejsi, ani ho nepouziva armada, vladne organizacie a pod.. Keby z takeho dosku potrebovali vytahat povodne data, tak s tym nemaju fakt velky problem. Ak chces fakt realne zmazat, tak Gutmann + kombinovat s inymi algoritmami, ale to zaberie kapaaaanek viac casu. :D
To, ze po quick, alebo hocijakom korektnom win formate si tam nasiel stare subory, nie je fakt chyba systemu, akym win formatuje, ale niekde inde.. Tiez sa obcas ukliknem, ked nieco robim po x-ty krat automaticky a potom pi...m na system, kym mi nezapne, co som to ja idiot spachal. :facepalm:
Presne to iste, co win format robi kazdy iny, bezny, komercny, alebo free program, ktory vie trosku pracovat s particiami. Keby sa po quick, alebo full formate nemal javit uzivatelovi aj systemu disk ako prazdny, tak by sa vo vsetkych z nich, aj vo windoze uz davno skartovalo a nie len formatovalo. ;)
Používateľov profilový obrázok
iOio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 375
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2011, 19:48
Bydlisko: Trenčín

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa iOio »

insomniac napísal:mne sa to už párkrát stalo, že som po sformátovaní a nahodení nového winu videl staré súbory.
koľko krát ? raz ? :laugh:
súhlasím s ostatnými že chyba bola niekde inde a nie vo formáte disku
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Dell P2414H + Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 16GB DDR3 Kingston | MSI GTX 1070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx blue
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa shiro »

insomniac napísal:disk mal 80 GB a keďže písalo "Formatting" a naformátovalo zo za cca. minútu, tak predpokladám, že to bol quick format
quick format trva par sekund, nie minutu.
A ak by to bol uplny format, tak to trva cca pol hodku, nakolko mne kedysi davno formatovalo 40GB asi 15min full formatom.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa Snake »

AmOK napísal:DoD Short nie je ani najbezpecnejsi, ani ho nepouziva armada, vladne organizacie a pod.. Keby z takeho dosku potrebovali vytahat povodne data, tak s tym nemaju fakt velky problem. Ak chces fakt realne zmazat, tak Gutmann + kombinovat s inymi algoritmami, ale to zaberie kapaaaanek viac casu. :D
Som sa schvalne pozrel a Gutmann tam fakt nie je :-), takze je safe.





.
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa insomniac »

dobre hoši, už sa mi nechce OT. každý si používajme ten spôsob mazania dát ktorý nám vyhovuje.

čo sa týka toho icy boxu, po nahodení win som strčil to vybielené HDD to druhej pozíciie pre HDD v notebooku.
disk normálne rozpoznaný nebol, čo je pochopiteľné, no v administrative tools ho vidieľ bolo. tam som ho inicializoval
a naformátoval. disk som potom vybral a strčil do icy boxu. pripojím a stále žiadne P'n'P :? :(

zase som ten disk jedine videl v prieskumníkovi v tom prípade, že som mu cez administrative tools prihodil písmeno jednotky

vyhrabal som na nete nejaký návod od výrobcu, teda raidsonicu, ako ten disk v icy boxe sprevádzkovať v režime P'n'P.
tam sa zmieňujú len o tom, že disk pred vložením do boxu má byť inicializovaný a naformátovaný, čo som vlastne spravil

tak mi to nedalo, napísal som tento môj problém na podporu raidsonicu, uvidíme, čo odpíšu. aby som odstránil možnosť chyby
HDD vopchal som tam jeden iný čo som mal doma. taktiež nebol štandardne rozpoznaný prieskumníkom windowsu
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa shiro »

to vyzera na vadny box, pripadne na boxom nepodporovany disk.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa insomniac »

chybu disku/nekompatibilitu som vylúčil tým, že som do boxu napchal úplne iný SATA2 disk (iná značka aj kapacita)

už sú to štyri dni a týpci z raidsonicu sa zatiaľ neozvali. počkám ešte do konca týždňa a keď sa neozvú idem s tým na RMA
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa shiro »

nemusel si vylucit nic, kedze iny disk ide. moze to mat problem prave s tym tvojim modelom.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa insomniac »

práveže ani ten druhý disk cez ten box nešiel. a bola to iná značka aj kapacita. asi sme sa nepochopili
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa CageJ »

Snake napísal:
AmOK napísal:DoD Short nie je ani najbezpecnejsi, ani ho nepouziva armada, vladne organizacie a pod.. Keby z takeho dosku potrebovali vytahat povodne data, tak s tym nemaju fakt velky problem. Ak chces fakt realne zmazat, tak Gutmann + kombinovat s inymi algoritmami, ale to zaberie kapaaaanek viac casu. :D
Som sa schvalne pozrel a Gutmann tam fakt nie je :-), takze je safe.
pri 35x prepisoch uz nie je mozne urobit spatny (reverse) engineering :).. teda nakolko je to algoritmut to asi aj mozne je, ale trvalo by to snad desatrocia :).. kedze to robi nahodne
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa AmOK »

Zbytkovy magnetizmus je fajn vec, ale podla mna neexistuje soft, ani pristroj, ktory by bol tak citlivy, aby dokazal odlisit tolko vrstiev.. A co sa prepisovania tyka, tak IMO je vycuranejsie, zo 15x prepisat disk normalnymi, citatelnymi, ale bezcennymi datami. Samozrejme, ze prepis sa nesmie robit dokolecka so zopar subormi velkymi 150GB, ale musi to byt pestre a hlavne to musi mat velkost 15-nasobku disku, aby sa nedalo vo vrstvach filtrovat.
Toto vlastne robi Gutmannov algoritmus, akurat ma tu nevyhodu, ze takto zmazany disk je perfektne identifikovatelny, dat je tam plno, ale nedavaju ziadny zmysel, teda je predpolkad, ze majitel nieco skryva a bude sa patrat dalej.. Myslim si, ze ak by precitali korektne data z neviem kolkej vrstvy a stale nic, tak sa na to vyseru ovela skor. Akurat je dost nepohodlne, pri dnesnych cenach diskov opatrovat, ale aj stahovat tolko bordelu. Zohnat ho legalne zacina byt tiez problem, kedze copyright chrani uz kazde hovno... :D

Inac, co sa toho boxu z temy tyka, aby som nebol uplne ot. Zaujimalo by mal, ci to nie je "feature" toho radica, co je v boxe, ked sa vyrobca hra na mrtveho chrobaka...
Nevlastnite tu este niekto tento konkretny model?
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa insomniac »

magnetizmus nemagnetizmus, čím viackrát tie dáta prepíšeš, tým menšia je šanca, že to niekto obnoví.
z nejake šance sa"tak stane úplná náhoda. a myslím že po roku "hádania" sa na to každý s radosťou vyserie.

nebude to featurka radiča, v tom skromnom návode sa okrem iného píše, že sa to má javiť ako removable storage drive
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa valistar »

daj konkretny model icy boxu, nedavno som jeden pouzival a nemal problem s tymto
skusal si ho aj v USB2 porte?
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa insomniac »

http://www.tichepc.sk/Icy-Box-Externy-b ... uzdro.html

http://www.raidsonic.de/en/products/ext ... ectID=6998

ma NB mám 3x USB 3.0 a 1x USB 2.0. skúšal som ho vo všetkých portoch a výsledok stále rovnaký

// toto je ten "manuál" čo k tomu dali: http://www.raidsonic.de/data/allgemeine ... tilang.pdf
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Win nerozpozná "custom made external HDD"

Príspevok od používateľa insomniac »

tak z podpory mi doteraz neodpísali, koncom min. týždňa som už začal riešiť aj reklamáciu, no predsa len
mi to nedalo pokoja a cez víkend som sa na tento môj problém ešte raz pozrel. tentokrát som daný disk ešte
raz kompletne vybielil a následne pomocou Live DVD Linuxu ho naformátoval. potom som to pripojil k Windowsu
a či je to XP-čko alebo 7-čka, už to krásne fahčí a disk je rozpoznaný. stále mi však nejde do hlavy, prečo to
nefungovalo, keď som ten disk formátoval pomocou samotného Windowsu.

box tým pádom možno má nejaké problémy s kompatibilitou s Windowsom, možno niečo s mojím NB alebo aj ten
disk môže byť nejaký divný, ale tieto dve posledné možnosti by som vylúčil, keďže som ten box skúšal na viacerých
počítačoch a s viacerými pevnými diskmi. ale keďže to už ide, tak ho reklamovať nejdem.

každopádne by ma zaujímalo vyjadrenie výrobcu, lebo ja si vyššie popísané veľmi vysvetliť neviem ...

vďaka všetkým, ktorí boli ochotní pomôcť :good:

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"