Nezvestné dáta - Prosím pomoc

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Nezvestné dáta - Prosím pomoc

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Poblblo mi niečo v pc (driver na grafiku, nechcel mi naskocit OS, este pred welcome screenom mi system zobrazil BSOD, tak som preinstaloval OS, apon som sa o to pokusal) Spustil som instalaciu, naslo mi iba 1 oddbiel (systemovy) ostatne 4 boli kto vie kde(!). Tak som ten systemovy sformatoval...bla bla...instalator skontroloval disk a nakopiroval subory... Restartoval sa pc a cely proces sa zopakoval este raz(vyskusal som to 6x ale marne, instalacia OS neprebhla). Nakoniec som vymazal cely oddiel a zfomatoval este raz......bla bla...instalator skontroloval disk a nakopiroval subory...restartoval sa system, a spustila sa instalacia(konecne)...bla bla... System je schopny rozoznat len 131GB oddiel, kde je nainstalovany OS, ostatnych cca 600GB je kto vie kde...(skusal som aj PQ Magic ale marne) Mam tam zivotne dolezite data a celkove zformatovanie disku je pre mna to najkrajnejsia z najkrajnesich rieseni. Co sa mohlo stat a co s tym mozem robit?? Dakujem
Naposledy upravil/-a Kasifyt v Ut 23. Jún, 2009, 14:10, upravené celkom 2 krát.
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Nezvestné dáta

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Momentalne sa snayim obnovit data cez Data Doctor Recovery NTFS, naslo mi 5 boot sectors, co zrejme zodpoveda 5 oddielom, ktore som tam mal.

aaaaaaaaaaa ten Data Doctor Recovery NTFS je demo a najdene data nechce obnovit aaaaaaa


Vsetky zalohy mam an logickom oddiele a neviem aky software mi ich najde a obnovy

Skusal som pouzit aj Hiren´s boot 9.6 ale neviem, ktory nastroj mam pouzit

Teraz mi bezi PC Inspector File Recovery, nasiel mi tam toho dost, ale neviem co s tym programom
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Nezvestné dáta - Prosím pomoc

Príspevok od používateľa Toman »

ja mam rad tento:

GetDataBack for NTFS V4.00

http://www.runtime.org/data-recovery-products.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

- jednochuchy a ucinny
- 80USD - ak tam mas daco dolezite tak sa to oplati... 99% podobnich SW je platenich, zachrana v specializovanej firme stoji este viac...
- ale citam ze s tim diskom robis nejke pokusi..... pouzivaj jeden zachranny softwer, lebo ich kombinacia vie napachat len viac skody ako uzitku!!!

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Nezvestné dáta - Prosím pomoc

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Ok, dam si na to pozor...viem co tym myslis... Zatial som sa nedostal ku konkretnemu obnoveniu dat ale len ku najdeniu ich pozosatkov, ak sa to da tak nazvat... Snad sa mi podari aspon 3/4 z nich obnovit
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Kasifyt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Pi 12. Dec, 2008, 20:15
Bydlisko: Presov

Re: Nezvestné dáta - Prosím pomoc

Príspevok od používateľa Kasifyt »

Tem program ma jeden hacik, bud som nepochopil ako sa s nim pracuje alebo je schopny bracovat len s datamy kde je nainstalovany OS, lebo my nasliel len 128GB oddiel
CPU: Intel C2D E8500, GPU: ASUS EAH 4850, MB: ASUS P5Q PRO, RAM: 4 GB KINGSTON, 1066 MHz po pretaktovani..., HDD: SAMSUNG Spin Point F1 HD73LJ, LCD: LG L226WU-PF, zdroj: Seasonic S12II-430HB Energy Plus Series 80 Plus,
Používateľov profilový obrázok
Ma3iX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Ut 25. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Senica, Slovakia

Re: Nezvestné dáta - Prosím pomoc

Príspevok od používateľa Ma3iX »

predpokladam ze to je windows xp, tak si skus doinstalovat SP2 a zobrazi sa ti dalsich 600gb stratenych...milionkrat riesene uz..
na obnovu dat sa mi osvedcil "Recovery my files"...
MB:asus.P4P800-X -CANCELED CPU:intel.Celeron D315 2.26GHz@3.4GHz -ARCHIVED RAM:apacer+a-data 2x512MB 400MHz GPU:ati.radeon 9600Pro 256MB HDD:WD2500KS 16MB SATA2 SOUND:SB Live!+Logitech x-230 MEDIA:DVD Combo Lite-On; DVD-RAM Asus 1608P3S PSU:ColorSit 420W LCD:HP LP2275w 22" wide NB:lenovo n500 t3400

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"