Naformatovanie Disku Raptor 74G

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Zuzu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Št 08. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Naformatovanie Disku Raptor 74G

Príspevok od používateľa Zuzu »

Doteraz som mal obycajny 120Gb Wd, mal som na nom system a page file som mal na druhom disku. Teraz som si zadovazil tohoto raptora a rozmyslam ze ci mam dat znova page file na druhy disk alebo ho nehat na tomto roptore spolu zo systemom. Alebo ho naformatovat tak , ze napr. pre system naformatujem 50Gb a zvysok neham na page file? Co bude najrychlejsie riesenie? Velkost Ram mam 2G. Dakujem za rady.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

ak ten druhy disk nie je raptor, tak na raptora naho win aj page file a druhy disk pouzi len ako odkladaci...
Používateľov profilový obrázok
Zuzu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Št 08. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Príspevok od používateľa Zuzu »

ten druhy je klasicky seagate, myslel som si a je lepsie irobit iba iba jednu particiu alebo urobit dve, jedna pre system a druha pre page file?
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

dnes som ho tiez doninisol domov a najlepsie ho je nechat spolu, tak to budem mat ja.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
Zuzu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Št 08. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Príspevok od používateľa Zuzu »

Ja to mam nakoniec tiez vsetko spolu. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

odozva je neskutocna, to nech mi nikto netvrdi ze RAID0 sa dap orovnat s Raptorom, jedina vec ktora mi vadi je to ze nemam bohvie aku case a bojim sa ze od toho vybrovania mi tu bude jazdit po dlazke :lol:
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
Zuzu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Št 08. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Príspevok od používateľa Zuzu »

Aj ja som sa bal, hlavne teploty a tiez toho hluku. Ale po nahodeni do case, som ani necitil rozdiel, ze ci tam je obycajny ale tento disk. A je este aj studensi ako bol ten predosly disk WD a mam tam este jeden Seagate 320g. A ten je tiez o dost teplejsi. Takze obavy sa nepotvrdili a rozmyslam nad druhym do RAIDU 0. Mozem ho len odporucat.
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

aj ja som ho chcel do raid0 ale nakoniec to necham tak, na co mat vyssie riziko straty dat a narast vykonu a par percent a aj to len pri kopirovani velkych suborov.
Asus Zenbook Duo Pro
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

ja som pocul skor ten nazor, ze je dobre vytvorit na disku prvu particiu na pagefile (1-10GB - podla vasej narocnosti) a zvysok druhu, a az na druhu dat win

vyhoda je taka, ze pagefile bude najblizsie ku stredu platne - na zaciatku disku, kde je vyssia prenosova rychlost ako na konci disku ...
a okrem toho sa nemoze stat, ze bude pagefile fragmentovany ....
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

ZUZU aj ty pocujes stale ten disk ked nic nerobis vo windowse?vkuse mi blika hdd, tak ako ked ma niekto malo RAM a HDD mu dohrava... :?
Na vikone sa mi to neprejavilo.
Este jedna vec mohol by si urobit v Sisoftware sandre test PHYSICAL DISK a hodit sem nejake udaje?
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
Zuzu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Št 08. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Príspevok od používateľa Zuzu »

Ja ked nic nerobim, tak je aj disk ticho a aj letka nesvieti. Nemoze to byt tym , ze ti win defragmentuje? ONO myslim ze win je tak nastaveny aby defragmentoval ked je v klude, to bude tym. urobim aj ten test a potom hodim vysledky.Mohol by si mi dat aj ty tie vysledky prosim, mam z toho nejaky gulas. Dik
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

takze preinstaloval som ovladace k doske a chipsetu a Raptor prestal swapovat, zajtra pridem vysledky s testov.
Asus Zenbook Duo Pro

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"