Odpojeny M.2 NVMe

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Majkyyy1423
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04. Mar, 2016, 17:27

Odpojeny M.2 NVMe

Príspevok od používateľa Majkyyy1423 »

Caute, dneska som mal trocha problemy s ADATA XPG SX6000 Pro 512 GB. Najprv mi 3krat po sebe asi tak na 2s spomalilo cele PC (nezaseklo, spomalilo zvuk, obraz). Kedze disk neni ako primarny, tak som si asi az po hodine vsimol, ze k nemu nemam pristup a po restarte zmizol uplne. Tipujem, ze to spomalenie bolo kvoli tomu lebo mi z neho bezi WallpaperEngine.

Nakoniec pomohlo az vysrobovanie a znova zasrobovanie na dosku. Presiel som ho cez nejake Win testy, CrystalDiskInfo, CrystalDiskMark a vsetko vyzera v pohode. Otazka je, ze co to mohlo sposobit, ci nahodou neodchadza, ci je problem na doske alebo proste len chybicka. Je na nom este asi 2 mesiace zaruka tak neviem ci to mam nejako riesit alebo by to malo byt v pohode.

Diki za info a odpovede :)
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2731
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Odpojeny M.2 NVMe

Príspevok od používateľa Jerry »

Pri určitých prípadoch stačí komponent vybrať a dať späť. Mohla byť jemná oxidácia čo len 1 kontaktu a problém je na svete. Preto zásadne nechytat holými prstami kontaktné plochy, či už RAM, pcie na grafike, cpu atď ...
Každopádne buď na pozore a cenné dáta tam maj vyzalohovane. Ak sa to stalo prvý krát, nemusí to nič znamenať.
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"