Problem s SSD (grub rescue)

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
moody01
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ne 15. Mar, 2009, 22:19
Bydlisko: Nitra

Problem s SSD (grub rescue)

Príspevok od používateľa moody01 »

Ahojte,

Uz par dni sa trapim s SSD, odisli mi uz dva ks. a neviem kde hladat problem

1. SSD Intel 520 series
- Jedneho dna sa mi PC spustilo do Grub Rescue (nikdy som vsak v tomto PC linux nemal)
- Cez Grub som to nerozbehol tak som dal SSD do druheho PC kde sa javilo ako prazdne 111GB volnych zo 111
- Vratil som ho s5, naformatoval, preinstaloval WIN10 a zacalo vsetko slapat
- Vsetko slapalo asi tak jeden den, nasledne zacalo SSD slapat na 100% s odozvou 8000ms, system totalne spomaleny, vyskusal som nejake fixi ktore som nasiel na nete - nic nepomohlo ...
- skusil som znova reinstall Win, avsak neuspesne, disk nesiel sformatovat alebo ho vobec nenaslo (ani v biose).
- tak som sa na to vyprdol a behol som do Alzy, kupil som nove SSD Kingston aj s novym Sata kablom a nainstaloval som WIN a vsetko slapalo rok a pol.

2. SSD Kingston A400
- Vsetko slapalo asi tak rok a pol, ... spustil som PC a Grub Rescue, a vsetko sa zopakovalo tak ako pri starom SSD - ssd bolo prazdne, pre reinstale islo na 100% a po druhom reinstalle uz neslo vobec...
- nepodarilo sa mi tam OS nahodit,
- vytiahol som zo suflika ten stary Intel co som chvala bohu nezahodil, pichol som ho do PC, a vsetko krasne funguje...

Vie mi niekdo poradit co moze sposobovat ze 2 SSD odidu rovnako v priebehu 2r. ? Moze to byt len nahoda? Myslim si ze ci nie je vadna doska alebo nejaky SW ???

mam v PC este 2 HDD a 1 SSD Samsung ktore slapu bezproblemov

Dakujem
When I die I'll go to heaven, because I've spent my time in hell.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1272
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Problem s SSD (grub rescue)

Príspevok od používateľa 4040 »

SSD Intel mi tiež raz vypadol, nezobrazil ho ani bios.Stačilo nechať hodinku, bez napájania a nabehol ,bez problémov.
Ten A400 robí problémy.
Inštaluješ origo win ?
moody01
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ne 15. Mar, 2009, 22:19
Bydlisko: Nitra

Re: Problem s SSD (grub rescue)

Príspevok od používateľa moody01 »

Instalujem origo WIN10 x64 PRO,
Kingston som cez DISKPART rozparal az tak ze zmenil nazov :D na satafirm s11 a nedal sa uz vobec nacitat, ale podarilo sa mi don napachat firmware cez S11Flasher a uz sa spamatal a funguje ako ma.

Ale problem nie je ze ci idu alebo nie, skor ma trapi ze preco sa to deje, keby sa mi to stane raz na starom disku tak pochopim ze jasne nic nemoze fungovat vecne,

Ci myslis ze to moze byt proste len nahoda ?
When I die I'll go to heaven, because I've spent my time in hell.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1272
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Problem s SSD (grub rescue)

Príspevok od používateľa 4040 »

Nie si sám komu sa A400 zobrazí ,ako satafirm sa s tým sa s ním nedá nič robiť.Nepoužívaj Kingston A400.Ani raz som podobný problém nemal pri origo Win.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"