seagate SSHD - Neda sa naformatovat / zapisovat ale podla programov je zdravy

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

seagate SSHD - Neda sa naformatovat / zapisovat ale podla programov je zdravy

Príspevok od používateľa Googler1 »

Caute,
cez AOMEI som klonoval 2TB SSHD Seagate na 6TB HDD WD Purple (bez zapnutej SSD optimalizacie). Pri dokoncenych 99,9% sa klonovanie prerusilo s tym ze sa nepodarilo naklonovat nejaky systemovy log subor. Z povodneho 2TB disku som vymazal vsetky particie a chcel som vytvorit novu a naformatovat ju (NTFS) ale ani jeden program ju nebol schopny naformatovat (AOMEI, Paragon, Macrorit, Diskpart, Windows) - Vystup vsetkych bol bud I/O error, bad sectors apod. Disk som skontroloval viacerymi utilitami vratane Seatools, HDTune, HDD Regeneration atd...Podla vsetkych je disk zdravy. Dalej som teda skusil erase disku, pri tom programy hlasia ze na disk sa neda zapisovat.
V popisanom kontexte sa mi zda najpravdepodobnejsie ze vzhladom k tomu ze AOMEI nedokoncil klonovanie ale prerusil ho pri 99,9% sa disk pocas klonovanie zamkol ale uz ho AOMEI neodomkol pretoze klonovanie sa v podstate nedokoncilo.
Cez Diskpart som skusil odstranit read only atributy ale ani to nepomohlo.

Neviete co s tym moze byt okrem toho ze disk proste vyletel?
Bola by totiz asi relativne velka nahoda keby ten disk hardwareovo vyletel zrovna za takychto okolnosti a preto z toho podozrievam skor SW lock
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: seagate SSHD - Neda sa naformatovat / zapisovat ale podla programov je zdravy

Príspevok od používateľa shiro »

pouzivas 64bit OS a disk ma GPT particiu?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 421
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: seagate SSHD - Neda sa naformatovat / zapisovat ale podla programov je zdravy

Príspevok od používateľa Googler1 »

Klonovanie a formatovanie som robil cez boot nie cez OS (format som uz potom skusal aj cez OS). Na tom disku nebol nikdy instalovany OS len data. Ked ta particie fungovala tak bola MBR, ale teraz je particia vymazana (ja som ju vymazal), ale nova sa neda naformatovat. Disk je nealokovany
btw ano, OS pouzivam 64bit win 10, ale ten bol/je nainstalovany na inom disku.
btw2 skusal som aj konvert mbr -> gpt, nepomohlo

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"