Problem s adapermi - Seagate externe disky

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Problem s adapermi - Seagate externe disky

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zdravim.

Mam 2x externe HDD disky Seagate, akurat iny model.

Ku obom boli rovnake adaptery, konkretne https://www.amazon.com/ADS-25D-12-12018 ... B07S25CS6M
Posledny disk, ku ktoremu to adapter robi je: Model Number: STGY8000400
Disk nema ani rok.
Preistotu mam nanho kupeny Seagate Rescue 3 Year Data Recovery Plan - EHD.

Oba adaptery pri oboch diskoch /su rovnake/ zacali casom "piskat", proste ich pocut.

Disky su kupene z amazonu. Ked som to riesil zo support amazonu, povedali, ze bud im zaslem originalny cely disk, alebo mi doposlu podobny adapter. Podobny, s rovnakym OUTPUT, ale nie rovnaky.
Samozrejme, riesit zalohu dat 8TB sa mi nechce, otazka:
- brali by ste nahradny adapter od nich? Alebo radsej zaslat cely disk na reklamaciu? Ak ten "iny" adapter odpali disk, aby som nemal problem s uplatnenim Recovery plan?
- myslite, ze to piskanie adaptera moze casom prejst do niecoho ineho, a disk "znicit"?

Prip. ma niekto podobnu skusenost s tymto adapterom, ze zacne piskat? On piska, aj ked disk nebezi. Predpokladam ze ho davaju ku mnohym veciam.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1272
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Problem s adapermi - Seagate externe disky

Príspevok od používateľa 4040 »

Prečo neskúsiš použiť iný zdroj ?Veď parametre poznáš.Alebo zober ten adaptér.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"