Chybný SSD ?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Chybný SSD ?

Príspevok od používateľa tosR »

No, reštart exploreru v mojom prípade neriešil situáciu - nepomohol až úprava registrov (štart button). Samozrejme toto nieje problém iba štart buttonu na ten sa vykašľať. Štart button bol chudák len obeť niečoho iného.

Čo sa týka updateov to ani nekomentujem pretože som sa nestretol s človekom, ktorému by išlo všetko normálne po tom ich poslednom update (kedy sa aplikácie začnú spúšťať na pozadí už pri password screene).

Disk prejde samozrejme hdtune bez chýb, nehlási nič. Skúsil som sa pozrieť na tie drivery, uvidím čo to bude robiť.

Secure erase si nechám ako predposlednú variantu zatiaľ.

Samozrejme aj kábel ma napadol ale ten bol v každej zostave iný. Rovnako ako všetky ostatné komponenty, od ram cez MB až po zdroj.

Zatiaľ to na chvíľu ide, uvidím dokedy. Dneska bude niekoľko reštartov tak som zvedavý. S tým W10 na tom niečo môže byť, pretože ak si dobre pamätám na tomto disku bola naposledy inštalácia iba W8.1, potom bol disk použitý iba ako sekundárny, neskôr chvíľu ležal, potom som ho šupol do jednej zostavy s W10 (inštalácia na ňom) a už to začalo, akurát tam som si nevšimol príznaky typu štart, atď tam to skončilo na bluescreenoch a disk error occured. Pom išiel do iného PC tiež s W10, znovu to isté. Teraz je tam kde je a robí zase to isté. Uvidím, niečo som zase raz skúsil a čas ukáže.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Chybný SSD ?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

S tym startom sa mi to stava casto ak je v PC nejake poskodene pamatove medium...

Stara pamatovka, pripadne nova cez cinsky adapter, stare USB s BS

Takto som raz 2x preinstaluvaval ntb, a nakoniec to robila pamatovka ktora v nom bola strcena
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Chybný SSD ?

Príspevok od používateľa tosR »

Chvíľu som čakal kým opäť zareagujem aby som si bol na 100% istý, že som to vyriešil. Bolo to pravdepodobne spôsobené nejakým driverom, preinštaloval/doinštaloval som úplne všetko čo som mohol a problém vyzerá byť odstránený. Pravdepodobne rovnaký problém bol aj v ostatných zostavách, kde bol disk použitý ako systémový.

Čiže ďakujem za rady. :)

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"