Novinky v oblasti SSD diskov

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa HellAngel »

Shiro: v tomto pripade len Snake chcel povedat, ze nazor, ze Samsung je "predrazena" sracka nie je spravny :D Vyzsia cena Samungu ma svoje opodstatnenie. Hlavne v oblasti SSD.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Za mňa asi toľko:
Spoiler: ukázať
Uau, Snake, ty si sa vyznamenal, tvoje označenia ako "idiot" môžeš povedať sebe, svojej žene, decku, kamarátovi ale ja tvoj kamarát ani nič z toho iného nie som (last time I checked :D ) a nemám ani záujem. Ja som za ten čas, počas ktorého si ťa viac všímam, dostal z teba len pocit, že rozprávaš o niečom, o čom vieš alebo si myslíš, že vieš, a očakávaš, že to vedia všetci a ak nie, tak majú robiť samoštúdium.

Toto schvaľujem ale ja si v takých prípadoch dám pozor, aby to X a Y a Z aj malo nejaké materiály, ktoré si tí ľudia vedia naštudovať (ako keď riešim technicky-nezdatných ľudí a niekedy sa nemienim opakovať 5x a poviem im, že "a teraz si na to sám, ak si si to doteraz nezapamätal, tak sa teraz naučíš hľadať" -- ale viem, že aj keď sa hlúpo opýtajú internetu, tak dostanú odpoveď). Ty na to ale podľa tvojich tvrdení očividne nemáš čas, lebo ty si pán zamestnaný (znovu ti opakujem, všetci sme tu zamestnaní, pracovne aj mimopracovne), to už ale nie je môj problém, ja som svoju robotu spravil (hľadal som a nič som nenašiel), ty ale očividne nemáš nejaký zmysel pre zodpovednosť v tejto oblasti.

Ja mám pocit, že ty testovaciu metodiku Anandtechu nikdy nevidel alebo znovu si sa neunúval ani prečítať zaujímavý článok, po ktorom si rozšíriš obzory o tom, čo je na trhu, lebo potom by si zistil, že je tam séria testov, ktorá sa vykonáva aj s plným diskom a porovnáva sa výkon pri oboch scenároch (a toto nie sú HDD, kde by sme k tomu museli pridať aj tretí scenár a to plný disk s fragmentovanými dátami).

Ja chcem vidieť dôkaz, keď niekto začne rozprávať o niečom magickom, ja sa rožkom opiť nemienim. Tvoje tvrdenia do toho skvelo zapadajú. Chcem vidieť čísla, chcem to premietnúť do reality a aplikovať to. Vadí ti, že nie som ovca? Že mi nestačí tvoje slovo? Toto nie je náboženstvo ale...no vlastne veda a dokazovanie/podkladanie tvrdení je toho fundamentálnou súčasťou.

Joj, a hej, ty si jediný, ktorý na posledných stranách skloňoval šmejd, ja som to nikdy nepovedal. ;)
Možno sa ale mýlim, Leon je pozornejší ako ja, možno sa tu vyskytne a všimne si aj moje pochybenie. Ja som len hľadal na stranách vzadu slovo šmejd.
HellAngel napísal: Št 09. Júl, 2020, 20:31 Snake chce tym povedat, ze nie je fer tvrdit ze samsung je predrazeny a nadhodnoteny, nakolko je to trocha ina liga. Samsung ma vyvoj uplne niekde inde, nakolko riesi aj eterprise zalezitosti a naklady na vyvoj a technologie je niekde inde ako crucialu. To samozrejme netrapi tych 99% obycajnych useroc, co pozeraju hlavne pomer/cena/vykon
Ja hodlám vzniesť protiargument, ja zase mám pocit, že kedykoľvek, keď som sa (v obmedzenom rozsahu) stretol s ozajstným DC riešením založeným na SSD uložisku (aspoň časť, kapacitu platní nezaprieme), tak tam boli Intel a ich všemožné DC SSDčka. A na margo Intelu sa tu Snake taktiež príliš lichotivo nevyjadroval ale možno negeneralizoval a narážal na ich spotrebiteľské produkty (veru fujtajbl, ale lepší z toho všeobecného teraz QLC fujtajblu na trhu v tých najnižších cenách).

A teraz všeobecne:

Tento precedens, že firma, ktorá pichá do všetkých zákutí trhu a aj v najlacnejších spotrebiteľských produktoch prináša nedostihnuteľnú výhodu oproti inej konkurencii je mylné a zavádzajúce. Ja si dávam pozor na toto, lebo podobné "ovce" sme zažili s mnohými značkami, pre náš kult použijem ako príklad Intel a celý ten prístup, že chcem "Intel bo Intel, bo Intel je všade, bo Intel je všetko, bo Intel je pán, bo Intel je Pintel". Buď znalí ľudia alebo (a hlavne) neznalí, niekedy proste úzkoprsí ľudia.
Vidím, že napríklad eSsay ide rovnaký štýl "Ale tiež používam Samsung SSD-čka.... pretože Samsung", rešpektujem to, ak to je tvrdenie ako nadšenec, ja by som napríklad nestaval zostavu bez toho, aby som skrinku obložil BQ! SW3kami.

Ja nehovorím, že Samsung nemám rád, ja tiež nemám jedinú zlú skúsenosť so Samsung SSDčkami a vždy ich SSD sú v top 3 priečkach (cca). Ja som bol all-Samsung (doslova z mojich odporúčaní tvorilo aspoň 95% odporúčaní Samsung) pred pár rokmi, keď výber na trhu nebol a cenový rozdiel viacmenej nebol žiaden - to bolo ale v čase, kedy M.2 disky boli len v plienkach, teraz sa SATA SSD dostávajú do pozadia a ceny nepadajú tak ako by mali a človek často musí priplatiť len trošku za NVMe riešenie. Ja som už dosť veľký na to, aby som sa pozeral na veci objektívne a riadil sa tým, na čom záleží - reálnymi číslami, nie predsudkami (pozitívnymi/negatívnymi) voči značke X.

Teraz sú už Ťamťungy predražené, či?
Dobre, uznávam, že 7€ rozdiel na Alze medzi SATA 500GB WD Blue (t.j. z toho, čo viem, tak najlacnejší model ako s keškou, tak s DRAM) a 860 EVO je ospravedlniteľný. No doplatíš raz toľko a máš NVMe disk.
1TB modely? 20€ rozdiel (MX500 vs. 860 EVO) a znovu doplatí človek raz toľko a má NVMe SSD model.
2TB modely? A teraz to je naozaj zábava, WD Blue 248€ + 35€ za SX8200 Pro (NVMe) a ak chceš 860 EVO, tak musíš doplatiť ešte extra 20€.
Toto sú samozrejme Alza ceny, podľa modelu a obchodu z Heuréky tie rozdiely budú raz menšie, raz väčšie.

A čo čisto porovnanie NVMe proti NVMe? Na Alze síce brutálne pálky pri každom modely ale..
500GB = EX950/S11Pro/MP510 85-89€ vs. 970 Evo Plus za 114€ = 27€ rozdiel
1TB = EX950/SX8200Pro/MP510 154-175€ vs. 970 Evo Plus za 230€ = 65€ rozdiel
2TB = SX8200Pro/MP510 283-347€ vs. 970 Evo Plus za 450€ = 135€ (auč)

Predražené? V podstate áno...potom si pozrieš
https://www.anandtech.com/show/13759/co ... -hp-ex950/
a ešte raz sa to opýtaš. Predražené? Osobne tipujem odpoveď "sakra predražené". Ja si radšej dovolím vyšší model GPU alebo aspoň z mojej cca dobrej nereferenčnej na parádnu nereferenčnú, ktorá bude prdieť fps ako šialená ale teraz aj bez hluku. Prípadne RMx ako zdroj namiesto niečoho iného. Poriadnu skrinku a nie papierové plechy a tak dále a tak dále.

A všetci to poznáme, ľudia tu prídu s obmedzenými rozpočtami a chcú sladký "bang for the buck" a veru doplácať 20€ za 860 EVO pri 1TB modely sa neoplatí, lebo ak to má byť jediný disk v systéme, tak by som tam hodil jedine NVMe a ak by to bola kombinácia (500GB NVMe a SATA SSD), tak zase by tam šlo také WD Blue. Áno, je tu aj 860 QVO, beriem ale pri aktuálnych cenách ak stojí rovnako ako poriadne TLC SSD alebo len o trošku menej, tak mne to nedá.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa wingo »

Dosť sa to zvrhlo, prakticky to začalo tým že Samsung QVO sú drahšie ako konkurencia takže v consumer low-ende citlivom na cenu kam prakticky mieri bude mať veľmi ťažké sa presadiť, za cenu 1TB 570 QVE je napr. už NVME Kingston A2000 ktorý je výkonovo úplne inde a s 5 ročnou zárukou (a má aj ASPM pre nízku idle spotrebu či natívne eDrive v controlleri :) )

Ale musím uznať že po Snakovom komentári som si začal pozerať power consumption v rôznych SSD recenziách na Anandtech a vyzerá to fakt zaujímavo aké sú medzi rôznymi diskami priepastné rozdiely
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa Leon »

Samsung 980 PRO PCIe 4.0 SSDs Official With Up To 1 TB Capacities – 7000 MBs Read Speeds & Nickel-Plated Heatsink
https://wccftech.com/samsung-980-pro-pc ... apacities/
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Vieš, čo ma dostalo v tom článku? Ten koniec,
There's no word on pricing and availability yet but we can expect the prices to be close to what the PCIe Gen 3 based Samsung 970 PRO SSDs currently cost.
no keby toto bola pravda (čo nebude), tak to by bola nielen pecka ale aj (relatívne) cenová pecka.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa castelL »

Dlhšiu dobu guuglim lebo riešim teraz nejaké SSDčká a v podstate ma zarazilo, že ani SX8200 nie je bohvíčo, ale nakoniec aj človek zistí, že ono ani nič lepšie potažmo nejakými modelmi ako Samsung PRO nie je :-D a človek guugli a pozerá recenzie a potom narazím na novinku od Hynixu - SK Hynix Gold P31 ktorá po SX 8200 vyzerá tiež veľmi sľubne:
https://www.servethehome.com/sk-hynix-g ... sd-review/
https://www.tweaktown.com/reviews/9593/ ... index.html
https://www.tomshardware.com/reviews/sk ... ssd-review
https://www.legitreviews.com/sk-hynix-g ... 0gb_221647
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Je aj na Anandtechu, tu je rovno rečka na 980 Pro a v tabuľkách je aj P31
https://www.anandtech.com/show/16087/th ... ssd-review
len či sa to vôbec nejako dostane ku nám.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa mino_85 »

Pozerám 980 Pro už aj u nás v shopoch, nejak nenápadne to nabehlo. 230 € za 1TB nie zle, k Zen 3 si to asi dám. 3 roky dozadu som kupoval 960 Pro pol giga za 330 €. Ten Hynix vyzerá dobre, ale v našich končinách to bude asi exotika.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak tá cena 980 Pro je bomba (na pomery cien Pročiek), takže nakoniec to bola pravda.
Jaj, jasné, veď ono to už používa TLC flešky...to som si fakt myslel, že by Samsung tak zlacnel Pro? Ach bože, ja som tak naivný. :laugh:

Pre mňa tam osobne potom chýba dôvod, prečo doplácať, nehovoriac o tom, že ešte EVO 970 Plus je dokonca aj v akcii, 150€
https://pevne-disky.heureka.sk/samsung- ... 1t0bw/#o=2
za tú cenu by som to bral ešte radšej ako WD SN750tku.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v So 03. Okt, 2020, 19:54, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa stiv »

//TLC :facepalm: .
Naposledy upravil/-a stiv v So 03. Okt, 2020, 20:39, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa mino_85 »

loleqboleq napísal: So 03. Okt, 2020, 19:52 Tak tá cena 980 Pro je bomba (na pomery cien Pročiek), takže nakoniec to bola pravda.
Jaj, jasné, veď ono to už používa TLC flešky...to som si fakt myslel, že by Samsung tak zlacnel Pro? Ach bože, ja som tak naivný. :laugh:

Pre mňa tam osobne potom chýba dôvod, prečo doplácať, nehovoriac o tom, že ešte EVO 970 Plus je dokonca aj v akcii, 150€
https://pevne-disky.heureka.sk/samsung- ... 1t0bw/#o=2
za tú cenu by som to bral ešte radšej ako WD SN750tku.
Kokos, to je fakt TLC. :? :facepalm: To ma ani nenapadlo, som bral automaticky, že Pro je Pro, teda MLC... a som sa čudoval, že čo taká ľudová cena... :D No tak už nám MLC disky asi nadobro vymreli.

Zas 970 je PCIe 3.0 a do toho už sa mi k Zenu nechce z princípu.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa stiv »

Kks, zomrem. Tiez som myslel ze pro je pro. Ale asi tlc je ok k ryzenu. :-D

Take :shit: ani nahodou. :? :facepalm:
.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa stevo891 »

Aj ja som bol najprv znechuteny ze je to tlc s polovicou TBW no napriek tomu je to stale topka v consumer segmente a kedze pouziva velku slc cache a pcie4 je na tom v mnohych pripadoch lepsie ako 970p za vyrazne nizsiu cenu. Podla mna sa to Samsungu bude predavat dobre :D Pravdepodobne aj ja pojdem do toho v kombinacii zen3

//Dalsia vec je ze uz pcie4 mlc pravdepodobne ani nebude. Aspon nie v consumer segmente/pre bezneho smrtelnika
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ako mne to až tak neva, pre moje použitie aj TLC v pohode, ale nech to preboha nevolajú PRO potom, to sú fakt praktiky toto. Som zvedavý koľko ľudí to naslepo kúpi s tým, že to je MLC disk.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Novinky v oblasti SSD diskov

Príspevok od používateľa stevo891 »

Pri Samsungu sa tomu ani necudujem. Posledne roky toto robia aj pri inych vyrobkoch, napr TV kde nastupca ma horsie parametre ako stary model.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"