Strana 1 z 1

Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Napísané: Pi 02. Sep, 2016, 08:14
od užívateľa xvydra
Zdravím. Kamarátka chcela preinstalovat Windows. Ale chcela zálohovať 20gb dat. Tak som to presunul na disk D. Následne som cez inštalátor všetky oddiely odstránil okrem spomínaného disku D. A kvôli tomu sa to teraz nedá nainštalovať. Kým neodstranim aj daný disk D. Keďže systém tam už nieje, potrebujem poradiť ako tento disk spojazdniť aby som z neho tie dáta vedel skopírovať. Ale bez toho aby som musel disk vymontovat z notebooku.

Re: Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Napísané: Pi 02. Sep, 2016, 16:38
od užívateľa 4040
Vytvor si novú partíciu a nainštaluj OS.Môžeš si cez nejaké Live CD skopírovať tie dáta z D , ak chceš odstrániť aj ten oddiel.

Re: Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Napísané: Pi 02. Sep, 2016, 18:28
od užívateľa xvydra
Nejde vytvoriť nič. Vyhadzuje to nejaký chybovy kod

Re: Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Napísané: Pi 02. Sep, 2016, 18:29
od užívateľa xvydra
Dá sa z instalacky vytvoriť live cd? Cez aký program? Cez rufus mi to vždy po 2 hodinách vyhodí chybu.

Re: Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Napísané: Pi 02. Sep, 2016, 19:34
od užívateľa shiro
nejaky chybovy kod si nejak oprav a pojde to.
co pri takomto popise probemov ocakavas za pomoc? rozmyslaj.
Následne som cez inštalátor všetky oddiely odstránil okrem spomínaného disku D. A kvôli tomu sa to teraz nedá nainštalovať.
co sa stalo? pretoze normalne to takto funguje vsade. bezne pri reinstalle rusim Cckovu particiu v instalatore a robim ju nanovo...gpt ci mbr, je to fuk.

z instalacky ziadne livecd nevytvoris, z principu. ked potrebujes livecd, stiahni si nejake linuxove a pracuj s tym. nemusis nic vytvarat.
vybrat disk z ntb neni problem, zbytocne laborujes nad hlupostami a komplikujes si zivot. Namiesto 10min prace s vybratim+pripojenim hdd inde a dalsich 10min kopirovania radsej hladas kadejake neoverene experimentalne klucky ze ako vybabrat s filesystemom. zbytocne. uz si tych 20GB mohol mat davno prekopirovanych, cele sformatovane a preinstalovane.