Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
xvydra
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39

Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Príspevok od užívateľa xvydra » Pi 02. Sep, 2016, 08:14

Zdravím. Kamarátka chcela preinstalovat Windows. Ale chcela zálohovať 20gb dat. Tak som to presunul na disk D. Následne som cez inštalátor všetky oddiely odstránil okrem spomínaného disku D. A kvôli tomu sa to teraz nedá nainštalovať. Kým neodstranim aj daný disk D. Keďže systém tam už nieje, potrebujem poradiť ako tento disk spojazdniť aby som z neho tie dáta vedel skopírovať. Ale bez toho aby som musel disk vymontovat z notebooku.

4040
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27

Re: Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Príspevok od užívateľa 4040 » Pi 02. Sep, 2016, 16:38

Vytvor si novú partíciu a nainštaluj OS.Môžeš si cez nejaké Live CD skopírovať tie dáta z D , ak chceš odstrániť aj ten oddiel.

xvydra
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa xvydra » Pi 02. Sep, 2016, 18:28

Nejde vytvoriť nič. Vyhadzuje to nejaký chybovy kod

xvydra
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa xvydra » Pi 02. Sep, 2016, 18:29

Dá sa z instalacky vytvoriť live cd? Cez aký program? Cez rufus mi to vždy po 2 hodinách vyhodí chybu.

Užívateľov profilový obrázok
shiro
najsilnejší, najkrajší, najmúdrejší BOSS
najsilnejší, najkrajší, najmúdrejší BOSS
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa shiro » Pi 02. Sep, 2016, 19:34

nejaky chybovy kod si nejak oprav a pojde to.
co pri takomto popise probemov ocakavas za pomoc? rozmyslaj.
Následne som cez inštalátor všetky oddiely odstránil okrem spomínaného disku D. A kvôli tomu sa to teraz nedá nainštalovať.
co sa stalo? pretoze normalne to takto funguje vsade. bezne pri reinstalle rusim Cckovu particiu v instalatore a robim ju nanovo...gpt ci mbr, je to fuk.

z instalacky ziadne livecd nevytvoris, z principu. ked potrebujes livecd, stiahni si nejake linuxove a pracuj s tym. nemusis nic vytvarat.
vybrat disk z ntb neni problem, zbytocne laborujes nad hlupostami a komplikujes si zivot. Namiesto 10min prace s vybratim+pripojenim hdd inde a dalsich 10min kopirovania radsej hladas kadejake neoverene experimentalne klucky ze ako vybabrat s filesystemom. zbytocne. uz si tych 20GB mohol mat davno prekopirovanych, cele sformatovane a preinstalovane.
Xeon E3-1231v3, 16GB DDR3, Gigabyte Z97-D3H, Samsung 840evo 120GB, Crucial MX300 525GB, 2x WD 1TB, Gainward GTX1060 6GB, Corsair RM550x, 24" BenQ GW2470H
iPad Air 16GB, iPhone SE 32GB

Napísať odpoveď

Návrat na "Pevné disky, SSD, úložný priestor a mechaniky"