1x HDD na 2 IP adresi

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa QuaDko »

Zdravím

Idem si sem po radu, možno to aj vôbec rada nebude pretože moźno to aj nepôjde, ale skúsnejší možno budú vedieť.
Potreboval by som, alebo teda chcel by som spraviť tak aby z 1 HDD, rozdeleného samozrejme na 2 partície mohli byť na raz spustené 2 programi, ale aby mal každý inú IP adresu. Ja viem neukameňujte ma keď to je hlúpa otázka.

Je to čisto len zo zvedavosti a ak by sa to dalo dosť by mi to pomohlo.
Working on
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Nevidim v tom problem, ci uz v ramci jednej sieti alebo externu, staci mat odlisne sietove prvky ktore maju pridelene IP. Nasledne cez konkretny port si ich presmerujes/nasherujes na danu particiu .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa mosqa »

viacere adresy sa daju nastavit aj na jedine sietove rozhranie, pokial sa bavime o windowse tak sa to nastavi tam kde ip adresa po kliknuti na spresnit. ak maju byt ip z roznych rozsahov tak sa bude potom asi treba pohrat aj s routovacou tabulkou, ak to mas v jednom rozsahu tak je to takto jednoduche
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aplikacia samotna musi podporovat multihoming teda musi byt schopna instruovat network stack ze ktoru IP adresu ma pouzit.

Routovaciu tabulku do toho netreba pliest. Ta sa nachadza o peknych par vrstviev inde ako aplikacie s rozlicnymi IPckami.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa faugusztin »

Uplne najjednoduchsie je spravit virtualky, virtualne adaptery dat do bridge rezimu a kazda virtualka nech si riesi svoju ip-cku a svoj software. :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa Famous »

Ja by som skor chcel vediet, co si konkretne autor predstavoval pod tou otazkou. Ano, to co tu hovorite je fajn, ale obavam sa, ze to je overkill. Pochopil som to nejak takto:
Cisty priklad, Chalan chce z disku spustit hru, dajme tomu WoWko, chce ho pustit dvakrat na jednom PC, aby na kazdej instancii WoWka mal inu IP.
--alebo--
Sietovy HDD rozdeleny na 2 particie a na kazdej je jeden soft. Ten soft sa spusti z inych 2 PC, cize cez zdielany disk.

Kazdopadne dat by sa to malo. Ale z otazky som moc nepochopil, ci som trafil pripad, skus nam to kusok priblizit.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa QuaDko »

Áno myslel som to tak ako bolo nadomnou popísanel. Proste fyzicky mám jeden HDD v počítači, ktorý by som povecme rozdelil na dve partície a na každej partícii by bežal program (ten istý) ktorý by ale potreboval mať z každej partície inú IP v sieti.

Čiže vedel by niekto niečo takéto poprípade aj spojazdniť ? Ak áno kludne SS ak nechce prezrádzať nejaké know-how. Nechcem to zadarmo :)
Working on
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tu nejde o prezradenie tajomstva - tieto informacie su zadarmo k dispozicii a verejne uz roky rokuce, takze na tebe nechce nikto zarobit.

Musis len DETAILNE A UPLNE PRESNE napisat co chces. Pritakavas ale houby vieme co presne potrebujes.




Kedze nad nami zazneli dva scenare a ty nie si schopny napisat ako presne si to chcel (potvrdzujes len "Áno myslel som to tak ako bolo nadomnou popísanel" pricom nepotvrdzujes ktora konkretna varianta), ideme na to :



>> Sietovy HDD rozdeleny na 2 particie a na kazdej je jeden soft. Ten soft sa spusti z inych 2 PC, cize cez zdielany disk.

toto ide uplne normalne. Ked chces na DVOCH INYCH PC pustat akykolvek program cez zdielany disk, tak nemusis zakladat temu lebo tie dve PC budu mat dve rozlicne adresy, inak to nejde. Uloha splnena a vzdy aj bola. Na toto nas ale zrejme nepotrebujes takze tento scenar nevyzera realny.

Takze chces asi nieco ine. Tak ako v Famousovom prispevku zaznelo, zrejme "Chalan chce z disku spustit hru, dajme tomu WoWko, chce ho pustit dvakrat na jednom PC, aby na kazdej instancii WoWka mal inu IP."

Ak chces toto, je to zase principialne jednoduche a zalezi len na mudrosti konkretnej hry ci sa necha spustit viacnasobne a ci dokazes pouzivat dve sady rozlicnych nastaveni. Na jednu sietovu kartu v pocitaci by si definoval konkretne dve IP adresy, jednej instancii hry priradil prvu, druhej druhu a ficime. Zdoraznujem ze dana konkretna hra toto musi podporovat a operacny system s tym nic nema (okrem toho ze v nom musis vediet zadefinovat dve IP adresy, co sa da uz od casov Windows NT4.0 teda roku 1996 a teda neocakavam ziadny problem na tejto fronte).

Vola sa to multihoming. Multihome konfiguracia je taka kedy jeden pocitac ma viacero "domov", v tomto pripade myslene ako sietovych kariet a/alebo na ne naviazanych IP adries.

Problem nastava ked dana hra taketo konfiguracie nepodporuje. V tom pripade musis robit barlicky : pomocou nejakeho programu na virtualizaciu, napriklad VMware Workstation (plateny, da sa polahky cmajznut, navod na to odomna ale necakaj), si spustis druhu instanciu hry v oddelenom virtualnom prostredi ktore ti bude bezat na tvojom hlavnom operacnom systeme. Takze normalny OS a prva hra budu mat IP adresu ktoru mas definovanu na pocitaci. Druha hra bude bezat v druhom oddelenom [!!!] Windowse a bude musiet mat inu IP adresu. Nastavenie daneho programu pre virtualizaciu zabezpeci prepojenie virtualnych sietoviek na fyzicku siet. Obidva Windowsy a obidve hry o sebe navzajom vobec nebudu vediet. Mozes kludne mat Windows8 na pocitaci a vo virtualnom prostredi budes bezat Windows7 alebo Windows10, pripadne naopak - cize tie verzie NEMUSIA byt rovnake (mozu ale nemusia). Takisto aj hry, vo fyzickom operacnom systeme mozes mat pusteny WoW verziu 10 a vo virtualke mozes mat Wow9 [cisla verzii si vymyslam, nehram, neviem, nepoznam].
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa QuaDko »

Takže aby sme si rozumeli tak to idem presne popísať čo potrebujem lebo vidím že som to dobre nedefinoval.

Fyzicky mám k dispozícii jeden PC v ktorom je 500GVB SATA HDD. Čo potrebujem je aby na fyzicky jednom HDD fičali dva tie isté programi spustené zároveň spoločne, čiže ten istý program na tom istom HDD aby mohol byť spustený dva krát a každý ten program mal inú IP adresu, čiže sieť ich uvidí ako samostatné programi ktoré ako keby boli spustené na rozličných dvoch PC. Čiže ak som správne pochopil dalo by sa to spraviť virtuálkou ? Teda podľa čítania posledného Turbovho príspevku.

Po lopate: Potrebujem ten istý program aby fičal na tom istom HDD, na tom istom PC dva krát a každý ten program mal inú IP adresu.

Čiže je toto reálne ?
Working on
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to realne, virtualka riesi. Ma svoje uskalia a komplikacie ale da sa to.

V pripade velmi sikovneho programu sa vies vymotat aj bez virtualky, avsak zdoraznujem ze to musi byt velmi sikovny program. Taky, ktory podporuje multi-homing ako som hore naznacil a viacnasobne instancie. Toto proste nevie kazda hra alebo kazdy program.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa QuaDko »

Ja na tom v podstate nebudem robiť nič len aby ten program bežal 24hodín denne a aby to išlo toť vše. Okej idem teda hladať virtuálku a ostatné veci okolo toho
Working on
Používateľov profilový obrázok
IcYak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 14:19
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa IcYak »

Boze, ze to nieje pre Kairos... ?
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: 1x HDD na 2 IP adresi

Príspevok od používateľa QuaDko »

Bože nie, by mi dobre hrabalo. :hysterical:
Working on

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"