Ťuk a dym, ala pripojenie konektora zo zdroja do WD Red

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Ťuk a dym, ala pripojenie konektora zo zdroja do WD Red

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Chalani, zle je...práve som šarlátanoval s diskami, lebo som pripájal čerstvé evo do obehu, išiel som z blacku kopírovať data a mne medzitým sa odpojil napájací konektor z môjho WD Red-u (zo zdroja) a teraz...

pripojil som ho a už len taký mikro "buch" (+ dymové efekty k tomu) a v napájacom konektore ostal pin z konektora disku..
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... nZiRFBaakU

a ten na disku vyzerá asi takto teraz - presne jeden pin doslova vystrelil a zabodol sa do konektora zo zdroja
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... VpaQzBtc0U

toto som ešte nezažil...každopádne keďže ja vtedy chytám paniku (pripomeňte mi, že RAID 1 je náš každodenný a že je na čase ho mať), tak som zobral nový sata napájací kábel od zdroja, pichol do g2ky a napojil disk (medzitým som vypol celú predlžovačku - PC mi vtedy nevyplo, ani zdroj nezareagoval :? ) a do winu som sa bál ísť, no v biose sa čuduj svetu disk ukázal a teraz premýšľam...

čo teraz ? radšej čo najskôr nový disk ? alebo sa môže používať, či bude to nebezpečné ? alebo ho skúsiť vo wine, či tam sú data ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1283
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Ťuk a dym, ala pripojenie konektora zo zdroja do WD Red

Príspevok od používateľa 4040 »

Dúfam , že si ho nezapojil za behu PC.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Ťuk a dym, ala pripojenie konektora zo zdroja do WD Red

Príspevok od používateľa loleqboleq »

veď toto, že ja som si to neuvedomil, že bol, lebo ten konektor sa musel vysunúť počas chodu
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1283
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Ťuk a dym, ala pripojenie konektora zo zdroja do WD Red

Príspevok od používateľa 4040 »

Ak to vydržal zdroj a všetko funguje , tak to je dobre.Aj keby disk fungoval , tak už by som naň nedával nič dôležité.
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Ťuk a dym, ala pripojenie konektora zo zdroja do WD Red

Príspevok od používateľa Pein »

Ak dobre ratam tak je to 4ty pin , co by mala byt zem (gnd)
http://www.smpspowersupply.com/Serial-ata-connector.GIF

Ak disk funguje asi by som to neriesil. Teda mozno by som ho par dni sledoval ale nasledne asi aj zabudol..
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Ťuk a dym, ala pripojenie konektora zo zdroja do WD Red

Príspevok od používateľa loleqboleq »

kopírujem si data na ssd z iného disku, pripojil som v medzičase(už pri vypnutom PC pre istotu) redko a jo, vyzerá, že ide, teraz len dúfam, že to nepadne..najhoršie je, že nemám kde zálohovať, k novému redku sa dostanem až o pár mesiacov, tak sa.modlite spolu so mnou, nech to fešák ustojí

prekvapilo ma to, lebo čo viem, tak sata disky by nemali mať s niečím takýmto problém, raz som dokonca takto zisťoval hluk blacku za chodu a všetko bolo v poriadku ale vidno, že opatrnosť musí byť pre každý prípad
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Ťuk a dym, ala pripojenie konektora zo zdroja do WD Red

Príspevok od používateľa marfan »

Podľa mňa je to zhoda náhod čo sa tebe stalo, pretože ja keď som niečo podobne urobil tak je to ako USBečko proste po pripojení za chodu sa to pripojilo a nebol s tým problém. Z ATA diskami to je horšie tam to už takto nefunguje.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"