Nepripája externý disk k ntbooku

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Pampelich
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 10. Okt, 2015, 14:37

Nepripája externý disk k ntbooku

Príspevok od používateľa Pampelich »

Zdravím :-) potrebovala by som súrne pomoc. Totiž moj externý disk nechce pripojiť k notebooku. K žiadnemu. Ide o Adata classic CH94. Problém s ním nebol, no dlho som ho nemala doma a neviem čo s ním kto robil. Po pripojení disk zobrazí v ntbooku ( síce po dlhej dobe ) v Tento počítač ako Lokálny disk G, ale s tým nejde nič robiť, nezobrazuje mi vôbec ten riadok kde píše pamäť (voľné toľko z toľko). Ak na neho kliknem pravym ani mi neotvori ponuku a ešte mi aj Tento počítač prestane fungovať. :( Skúšala som TestDisk no vôbec mi tam ponuku testu nezobrazilo. V rôznych programoch na obnovu dát a rovnako aj v správcovi diskov mi ponuku ani nenačíta až po odpojení externého z ntbooku. To uz je je potom na nič kedže tam potrebujem disk :-) Ale v telke ho načíta bez problémov. Stretol sa už niekto s tým? Už som totálne bezradná. :cry: Dakujem za kazdu radu, pomoc, návrh, návod :-) :good:
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Nepripája externý disk k ntbooku

Príspevok od používateľa 4040 »

Niekedy je problém nedostatočné napájanie.
Pampelich
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 10. Okt, 2015, 14:37

Re: Nepripája externý disk k ntbooku

Príspevok od používateľa Pampelich »

Externy mi ale isol na tom istom notebooku predtym aj na tych istych usb vstupoch
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nepripája externý disk k ntbooku

Príspevok od používateľa Fullesh »

vyskusat iny kabel, ak nepomoze, tak skusit spravit zalohu cez tv, nasledne ho formatovat resp. zahodit.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"