Obsadzovanie miesta na disku

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
luky3004
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 13:49

Obsadzovanie miesta na disku

Príspevok od používateľa luky3004 »

Dobrý deň,
Mám Windows 10 a v poslednom mesiaci som si všimol, že na C:/ sa mi obsadilo približne 20GB. Je to dosť si myslím. Inštaloval som 3ds max, Visual Studio, ale to všetko na D:/, nie na C:/. Viete mi nejakým spôsobom poradiť/pomôcť, akým spôsobom to miesto získať späť? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Obsadzovanie miesta na disku

Príspevok od používateľa valistar »

pomaz docasne subory a pod cez disk cleanup... robi sa to rovnako ako na predoslych verziach...
http://www.ghacks.net/2014/10/27/run-di ... ree-space/

^^ked mas problem s volnym miestom tak mozes cez ten tool vymazat aj 'previous windows installation' co vlastne aj vidis na Cecku ako Windows.old (samozrejme ked uz sa nebudes chciet vracat spat). Taktiez je tam instalacka 10tky rozbalena atd... proste oznac vsetko v tom disk cleanup a napis ci si OK s miestom alebo treba dalej riesit. Lebo je velmi mozne ze tie programy co si instaloval maju svoje cache subory na Cecku pod /users, tak ked cleanup nepomoze tak by som hladal toto.

takisto sprav toto ked nepouzivas hybernaciu
http://www.techrepublic.com/blog/tr-doj ... -function/
luky3004
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 13:49

Re: Obsadzovanie miesta na disku

Príspevok od používateľa luky3004 »

Cleanup mi dáva na ponuku vymazať 97MB len, Windows.old som mazal už na začiatku (vtedy som nemal problém s miestom). Hybernáciu som nenašiel na Win 10.
Možno dôležité info, že pri prechode na Win 10 som nemal problém s miestom, až postupom času. Ale to isté sa mi dialo na Win 7, ale programom ComboFix som prešiel počítač a proste po tom teste sa mi samo vymazalo to miesto zbytočne zabraté. Teraz však na Win 10 asi nejde ComboFix, takže už to miesto nemám ako vymazať.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"