Zdielanie priecinku len s urcitymi ludmi v lokalnej sieti

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
geforceseries
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2011, 19:43
Bydlisko: Bratislava

Zdielanie priecinku len s urcitymi ludmi v lokalnej sieti

Príspevok od používateľa geforceseries »

Ahojte,
doma mam lokalnu siet, do ktorej je pripojenych okolo 6 pocitacov. Chcem vytvorit zdielany priecinok, ku ktoremu vsak bude mat pristup len konkretny uzivatel/pocitac. Najprv som teda isiel do vlastnosti priecinku a nastavil som priecinok ako zdielany (shared). Dalej som isiel do zalozky security a tam som sa snazil nastavit pristup len nejakemu konkretnemu pocitacu, problem vsak je, ze v rozsirenych nastaveniach Select users or groups nemozem zvolit iny pocitac ako ten, na ktorom to nastavujem (v mojom pripade MATO-PC). Tym padom je jedina moznost nastavit skupinu Everyone a tak maju pristup ku konkretnemu priecinku vsetky pocitace v lokalnej sieti. Je nejaka moznost, aby sa v tych nastaveniach dal vybrat konkretny pocitac v lokalnej sieti (teda nie uzivatel na danom PC), alebo je to mozne len so serverom (Win Server + pocitace pripojene do domeny)? Kedysi sa dali taketo veci celkom jednoducho nastavit cez Home Group, ktoru ale Microsoft zrusil s 1803 verziou Windowsu 10.
MB: Gigabyte Z97-HD3 rev 2.0 CPU: Intel Core i5 4460 3.2GHz COOLER: Gelid Tranquillo rev 3 RAM: 8GB (Patriot + Kingston) GPU: Gigabyte GTX 960 4GB DVD: Samsung SH-S223L SSD: Crucial BX100 250GB HDD1: Seagate Barracuda 2TB HDD2: Toshiba 4TB other HDDs: WD 640GB, 2xSeagate 1TB ext. HDD: WD 250GB, ADATA 1.5TB PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2 550W CASE: Nanoxia Deep Silence 3 LCD: Dell U2718Q 27" 4K OS: WIN 10 keyboard: Logitech Media Keyboard 600 mouse: Razer DeathAdder Elite mousepad: Razer Goliathus Mobile speakers: BOSE Companion TM 2 III headphones: Logitech G533 phone: Samsung Galaxy A8 2018 Notebook: HP ProBook 450 Car:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zdielanie priecinku len s urcitymi ludmi v lokalnej sieti

Príspevok od používateľa shiro »

ako to popisujes, tak sa to robi v domene.
riesenie bez domeny:
na pc s danym adresarom musia byt povytvarane uziv. konta kazdeho z uzivatelov, ktori su na tych 6 pc.
na mato-pc potom mozes pridelovat tymto uzivatelom pristupy do toho adresara.
cize sa iny uzivatel logne do svojho pc a lognuty pod tymto kontom sa pripoji k tvojmu mato-pc - a na zaklade prav k danemu kontu ho tam bud pusti alebo nie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
geforceseries
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2011, 19:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdielanie priecinku len s urcitymi ludmi v lokalnej sieti

Príspevok od používateľa geforceseries »

Dakujem, sice so zopar komplikaciami ako "Failed To Enumerate Objects In The Container" sa mi to nakoniec podarilo. Este som zistil, ze defaultne tam Windows nepusti uzivatela, pokial sa na danom lokalnom PC aspon raz neprihlasil do svojho konta, az potom to funguje aj na inom pocitaci v lokalnej sieti.
MB: Gigabyte Z97-HD3 rev 2.0 CPU: Intel Core i5 4460 3.2GHz COOLER: Gelid Tranquillo rev 3 RAM: 8GB (Patriot + Kingston) GPU: Gigabyte GTX 960 4GB DVD: Samsung SH-S223L SSD: Crucial BX100 250GB HDD1: Seagate Barracuda 2TB HDD2: Toshiba 4TB other HDDs: WD 640GB, 2xSeagate 1TB ext. HDD: WD 250GB, ADATA 1.5TB PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2 550W CASE: Nanoxia Deep Silence 3 LCD: Dell U2718Q 27" 4K OS: WIN 10 keyboard: Logitech Media Keyboard 600 mouse: Razer DeathAdder Elite mousepad: Razer Goliathus Mobile speakers: BOSE Companion TM 2 III headphones: Logitech G533 phone: Samsung Galaxy A8 2018 Notebook: HP ProBook 450 Car:

Návrat na "Operačné Systémy"