Strana 1 z 1

Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Napísané: Ut 07. Nov, 2017, 13:17
od užívateľa gamer222
čaute, začnem pekne od začiatku.. asi pred dvoma dňami som si všimol, že ventilátor na mojom notebooku hučí aj keď nie sú spustené žiadne aplikácie a po zapnutí task managera odrazu počitač stíchol.
Po troche Googlenia som prišiel na príčinu - malware soundmixer, ktorý vyťažoval procesor na zhruba 30% a vždy po zapnutí task managera sa proces pozastavil. Používam ESET a vírus som už nemal dobrých 5 rokov tak ma dosť prekvapilo, že ho vôbec nerozpoznal.
Až po stiahnutí Malwarebytes a kontrole sa mi ho podarilo odstrániť, lenže som očividne pri mazaní malwaru odstránil aj niečo dôležité, keďže po prihlásení do svojho účtu sa mi zobrazí iba čierna obrazovka a spustený príkazový riadok.
Následne musím spustiť task manager a manuálne zapnúť explorer.exe. Potom už ide PC bez problémov, všetko funguje ako má.

Cez príkazový riadok som spúšťal aj diagnostiku podľa návodu na webe a nevyhodilo mi žiadnu chybu.
Taktiež aj v registroch som sa pozrel či je pri Shell uvedený explorer.exe, no stále keď reštartujem PC tak ho musím manuáne spušťať.

Preto sa chcem opýtať na radu čo ešte vyskúšať pretože reinstall sa mi nechce robiť a nemám vyrvorený ani bod obnovy (moja chyba).

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Napísané: Ut 07. Nov, 2017, 13:35
od užívateľa Spacepen
Skus spravit clean boot ci to nesposobuje nejaka aplikacia z tretej strany. Taktiez by som manualne nakopiroval subor explorer.exe do startupu, to je z C:\Windows do C:\Users\Account\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup.

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Napísané: Ut 07. Nov, 2017, 13:41
od užívateľa gamer222
OK, díky, vyskúšam clean boot keď prídem domov. Manuálne som ho do startupu už kopíroval ale nepomohlo.

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Napísané: Ut 07. Nov, 2017, 19:40
od užívateľa gamer222
no keď som skúšal urobiť clean boot tak som prišiel na to, že v msconfog mi nedovolí meniť nastavenia (zmením najprv napríklad v general zo selective startup na normal, dám použiť a keď sa prekliknem na services a naspäť na general tak znova je tam prepnuté na selective s obidvoma možnosťami zaškrtnutými, čiže mám napevno nastavený selective startup a nedá sa zmeniť..) rovnako aj services ak dám disable all a Použiť tak ich naoko zakáže ale po prekliku sú znovu povolené.. kde môže byť problém?

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Napísané: Ut 07. Nov, 2017, 20:43
od užívateľa killswitch
preinstaluj to. na dnesnych PC je to zalezitost jedneho vecera.

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Napísané: St 08. Nov, 2017, 00:14
od užívateľa Spacepen
Ešte by som spravil sfc /scannow v cmdčku , prípadne sem postol log, možno by ti s ním niekto pomohol. No kto vie čo ten vírus porobil, ja by som dal fakt reinstall, odporúča sa to pri vírusoch takéhoto charakteru.

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Napísané: St 08. Nov, 2017, 02:03
od užívateľa gamer222
sfc/scannow som už skúšal ale napíše stále "did not find any integrity violations".. síce sa mi do tho nechce, ale asi budem musieť urobiť reinstall teda lebo už mi dochádzajú možnosti