Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Príspevok od používateľa gamer222 »

čaute, začnem pekne od začiatku.. asi pred dvoma dňami som si všimol, že ventilátor na mojom notebooku hučí aj keď nie sú spustené žiadne aplikácie a po zapnutí task managera odrazu počitač stíchol.
Po troche Googlenia som prišiel na príčinu - malware soundmixer, ktorý vyťažoval procesor na zhruba 30% a vždy po zapnutí task managera sa proces pozastavil. Používam ESET a vírus som už nemal dobrých 5 rokov tak ma dosť prekvapilo, že ho vôbec nerozpoznal.
Až po stiahnutí Malwarebytes a kontrole sa mi ho podarilo odstrániť, lenže som očividne pri mazaní malwaru odstránil aj niečo dôležité, keďže po prihlásení do svojho účtu sa mi zobrazí iba čierna obrazovka a spustený príkazový riadok.
Následne musím spustiť task manager a manuálne zapnúť explorer.exe. Potom už ide PC bez problémov, všetko funguje ako má.

Cez príkazový riadok som spúšťal aj diagnostiku podľa návodu na webe a nevyhodilo mi žiadnu chybu.
Taktiež aj v registroch som sa pozrel či je pri Shell uvedený explorer.exe, no stále keď reštartujem PC tak ho musím manuáne spušťať.

Preto sa chcem opýtať na radu čo ešte vyskúšať pretože reinstall sa mi nechce robiť a nemám vyrvorený ani bod obnovy (moja chyba).
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Príspevok od používateľa Spacepen »

Skus spravit clean boot ci to nesposobuje nejaka aplikacia z tretej strany. Taktiez by som manualne nakopiroval subor explorer.exe do startupu, to je z C:\Windows do C:\Users\Account\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Príspevok od používateľa gamer222 »

OK, díky, vyskúšam clean boot keď prídem domov. Manuálne som ho do startupu už kopíroval ale nepomohlo.
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Príspevok od používateľa gamer222 »

no keď som skúšal urobiť clean boot tak som prišiel na to, že v msconfog mi nedovolí meniť nastavenia (zmením najprv napríklad v general zo selective startup na normal, dám použiť a keď sa prekliknem na services a naspäť na general tak znova je tam prepnuté na selective s obidvoma možnosťami zaškrtnutými, čiže mám napevno nastavený selective startup a nedá sa zmeniť..) rovnako aj services ak dám disable all a Použiť tak ich naoko zakáže ale po prekliku sú znovu povolené.. kde môže byť problém?
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Príspevok od používateľa killswitch »

preinstaluj to. na dnesnych PC je to zalezitost jedneho vecera.
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Príspevok od používateľa Spacepen »

Ešte by som spravil sfc /scannow v cmdčku , prípadne sem postol log, možno by ti s ním niekto pomohol. No kto vie čo ten vírus porobil, ja by som dal fakt reinstall, odporúča sa to pri vírusoch takéhoto charakteru.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Po prihlásení sa nespustí explorer.exe

Príspevok od používateľa gamer222 »

sfc/scannow som už skúšal ale napíše stále "did not find any integrity violations".. síce sa mi do tho nechce, ale asi budem musieť urobiť reinstall teda lebo už mi dochádzajú možnosti
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM

Návrat na "Operačné Systémy"