hostovsky profil W10 Home

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

hostovsky profil W10 Home

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ahojte,
mam lenovo tablet s os w10 home, chcem dat tablet hostom, ktory bude sluzit na prezentaciu webu. potreboval by som ho osekat co sa tyka pouzivania, moznosti nastavovania. Je mozne nejako nastavit win aby po spusteni bolo vsetko zablokovane a ostala mi ikona prehliadaca?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: hostovsky profil W10 Home

Príspevok od používateľa shiro »

bezne sa toto robi cez group policy vo windowse (mmc konzola), pripadne secpol.msc ci lusrmgmt.msc
Otazka je, ci v home edicii tieto veci vobec mas, pretoze sa jedna o funkcie urcene podnikovym ediciam windowsu - u win7 to bolo napr. len u professional, enterprise a ultimate.

Cekni si ci mas hore uvedene subory v adresari windows/system32

Ak nie, tak musis pouzit na toto nejaky program, kde podobne restrikcie nastavis. Alebo pouzijes guest konto, mal by si ho tam mat, zrejme bude vypnute. Pripadne si ho v sprave kont v ovl. paneli vytvoris.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: hostovsky profil W10 Home

Príspevok od používateľa Snake »

Vytvor konto na assigned access





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: hostovsky profil W10 Home

Príspevok od používateľa HellAngel »

dakujem vam, poskusam

daco sme vymysleli aj s progrmatormi webu, cez urpavu registrov viem spustit prehliadax explorer v kiosk mode, bez moznosti ho zhodit, akurat tam este potrebujem aby mi povolilo otvorit novy tab a host mohol ist pozriet inu web stranku
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Operačné Systémy"