Win 10 vyťaženie ram 83%

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Win 10 vyťaženie ram 83%

Príspevok od používateľa spencer »

utorrent mi začal takto vyťažovať pred rokmi RAM až sa nedlao pomaly pracovať v systéme . nakoniec som všetky torenty ponechal zmenil len klienta za qbittorent a ten nevyťaži RAM ani na 1 GB keby sa snažil . Ak ti môžem poradiť . To tvoje killovanie procesov pri spustení je riadná sračka . skratka tie veci čo sa spušťajú a neskôr vyťažujú nenormalne PC tak ich zmaž a neser sa s nimi . Win 7 sa dá vždy upratať . bejvalka mala NTB totalne naprt spomaleny zasekol sa po pár minútach a nešlo sním hnuť . nakoniec som odinštaloval čo s alen dalo nahodil na novo drivery a ten systém ide ako novy . to nie je WIN XP , ktory sa pravidelne do polroka musel reinštalovať lebo zrazu po štarte systému cely 1 GB z 1 GB ramky zožral . Ak ťahaš aj piratské hry tak si aspoň prezri komenty či to niečo neobsahuje . to mi príde že ty prvý odkaz na hru v google stiahneš popritom ti ta stranka otvori 4 pop up okná ,ktoré ti hlásia virus a boost kompjutra po inštalácii Noname antivira . Tak to urob tak ako ti vravím tie savy sa vždy dajú nejako zalohovať treba pozerať youtube alebo fora ako na to . nemáš podľa mňa v PC 40 hier ,ktoré nutne musíš zalohovať . stiahni si po kompletnej odinštalácii aj CCleaner a prejdi registre aj ostatné veci ako cache . inak obsahuje aj odinštalator , takže môžeš odstraňovať všetky programy cez neho . Na konci prejdi systém AVira FREE antivirom a ešte malwarebytes softom . Potom nainštaluj ovladače kup si hry alebo ich nesťahuj zasvinené a neoverené . Manažment využivania RAM nechaj tak aj ten swap . Dnes je HW také vykonné že má stále rezervy aj pri neekonomickom využivani prostriedkov HW komponentov a systém si to vie do značnej miery ofušovať sám takže pohoda .

Pamätám si ešte za čias 1 jadrového celeronu ako som používal rôzné boostre na uvoľnenie CPU pri hraní hry . Tieto časy sú za nami a s tvojim HW sa nestaraj o položky k,ktoré ti zaberajú 100 MB RAM . Mne z 8 GB RAM po štarte využíva systém 20 % .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Win 10 vyťaženie ram 83%

Príspevok od používateľa shiro »

xvydra napísal:A superfetch a prefetch som vypol kvôli SSD disku aj swap. Skutočne nieje potrebný...
Darmo mozem pisat, ze podobne kraviny boli poriesene pred X rokmi este v casoch win7....nic nepotrebujes vypinat a kvoli SSD duplom. :facepalm:
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Win 10 vyťaženie ram 83%

Príspevok od používateľa xvydra »

Hry sťahujem jedine cez cztorrent. Komenty čítam. PC beží v poriadku momentálne. Ukázal som vám screeny okamžite po ukončení utorrentu mam vitazenie ram do 15%. Žiadne blbosti to nerobí. Je tam cca 400gb software nainštalovaného. A hry ešte na ďalších dvoch Hdd a ssd. Inštalácia win je cca 4 roky stará.

Návrat na "Operačné Systémy"