HTC ONE S

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
lupko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Ut 13. Feb, 2007, 08:00

HTC ONE S

Príspevok od používateľa lupko »

Ahojte, mate niekto tento telefon? Ake mate s nim skusenosti? Je velky rozdiel medzi S3 a S4?
Notebook: Sony VAIO VPCF11M1E / H i5-520M (2.4Ghz) 16.4" FullHD NVGT330M DDR4GB 500GB BluRay
Phone: HTC One
enruL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 183
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 19:34
Bydlisko: Levoča

Re: HTC ONE S

Príspevok od používateľa enruL »

HTC One S by som prirovnal skor k SGS2... akurat ma trocha lepsi display
PC1:CPU:Dual Core e5200 3,8GHZ Ninja 2 RAM:4GB 800mhz (2x2GB) MB:GA-EP31-DS3L HDD:640GB WGAAKS ZDROJ:Fortron SAGA+ 450PGPU:ATI TOXIC HD4850 512mbMonitor:iiyama 24" LCD 2ms FULL HD
PC2:CPU:Dual Core 2,8Ghz D820 RAM:4GB 667mhz (2x2GB) MB:GA-945PLHDD:160GB WD ZDROJ:ATX 500WGPU:Nvidia GeForce7300GS Monitor:Philips 19" LCD
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: HTC ONE S

Príspevok od používateľa Monster »

htc one s je omnoho lepsi telefon ako s2, konstrukcia, spracovanie, rychlost zariadenia a to nehovorim o rozmeroch, dlho som ten telefon mal. potom som ho menil za s3 co je hardwarovo lepsi fon, ale rozmery su vacsie a spracovanie horsie.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: HTC ONE S

Príspevok od používateľa zoom »

HTC One S som dlho chcel, pre mna je to prvy riadny spiritualny nastupca Nexus One. Problemy su vsak nasledovne:
- V EU si nuteny si kupit S3 CPU, co je uplne o hovne. V ziadnom pripade nechcem menej vykonny, viac kuriaci procesor pretaktovany na X GHz, aby nejako dobehol S4. To sa tiez okrem mensieho vykonu prelozi aj do baterie, ktora vydrzi kratsie.
- Male rozlisenie a Pentile displej. Hoci kazdy strasne ochka, ake je Pentile zle a neviem co, je to v skutocnosti len davova psychoza. Kazdy pocuje "Pentile", tak automaticky bez rozmyslania je vsetko zle. V skutocnosti treba brat do uvahy rozlisenie a uhlopriecku. Ale ludia su schopny bedakat napr. pri Galaxy S3 nad Pentilom, hoci to ma 300 dpi. Problem vsak je, ze 540×960 Pentile rozlisenie je skutocne malo na 4,3" displej a budes vidiet zubate rohy, hlavne na vertikalnych ciarach. Ked ti vyskoci hocijaky message box, tak uvidis krasne cervene zubky.

Cize, opacne nez pisu nado mnou, One S nema lepsi displej ako SGS2. Ma vacsie rozlisenie, ale tie zuby na kazdej ciare su dost rusive. A to vadia mne, co mi nikdy Pentile nevadilo, lebo mi to pripomina komixovu (offsetovu) tlac. Z mojho pohladu je qHD + 4,3" + Pentile krok vedla.

Jediny telefon, ktory sa jemne priblizuje k tvojej cene a vobec za nieco stoji, je Galaxy Nexus. Je ale asi o 70,- € drahsi nez One S. Vsetko ostatne je nejako dobabrane (bud obskurne znacky typu Huawei, alebo male rozlisenie, alebo LCD dispfail).
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HTC ONE S

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

co je pentile ?
ANONYM_a7

Re: HTC ONE S

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

typ matice ktorá sa používa pri LCD.

BTW ONE S jeden z mála androidov, ktorý stojí za to :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: HTC ONE S

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja ako nakratky cas majitel One S mozem len napisat ze oproti Desire X - skvele spracovanie, uzke hlinikove telo, bomba displej /oproti Desire X/, absolutne nechapem, /aj ked viem o tom pentile/, aky rozdiel je medzi desire x a one s v displeji az na to, ze one s ma SKVELY DISPLEJ, neporovnatelne lepsi.. Drzanie fonu bombove. Neviem aky vykon ma One S S4, ale moj OneS s S3 ma viac bodov ako nova Xperia L v AntuAntu.. Pre porovnanie. Desire X malo cca 8000b, One S ma 13 000 a Xperia L 12 000. Cize aj ked je to S3, vykonu ma dost pre vsetko, aktualizacie aplikacii clovek ani neciti, proste, cez wifi to stiahne a rychlo updatne /na desire x pri aktualizacii 10appiek to trvalo vecnost../. Baterka vydrz taktiez hodnotim na A+. Oproti Desire X a aj Xperia L je One S velky skok dopredu, aj ked je ten fon 1,5roka na trhu.
A len na zaver - absencia slotu na kartu, je asi naj vec aku urobili. Neviem cim to je, ale akykolvek fon predtym ked som mal nieco na karte sa spustil, a aj ked bola karta Class UHS-I 10MB/s, aj tak po spusteni bola ikona seda s odkazom SD, a chvilu sa nacitavala,. Predpokladam, ze ziadny fon nevie citat s SD karty tak rychlo ako z vlastnej pamate. Takze len tolko. 16GB je viac nez dost, ved mam dropbox, a vsetky fotky idu automaticky aj inde, a nemusia byt vo fone. GPS so vsetkymi mapami co mi moze trebat zaberie 5GB, a stale mam miesto...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HTC ONE S

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ake subory sa ti dlho s karty nacitavali ?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: HTC ONE S

Príspevok od používateľa felipe25 »

To je uplne jedno, akakkolvek appka napr na xperia L a aj desire x.. pretoze tie mobily nemaju moc pamate, a po nainstalovani 15-20appiek vypisovali pri updatoch ze nedostatok miesta, tak som appky presuval na kartu.. a ked sa zapne mobil, je tam na 30sekund len taka seda ikonka androida a vlavo znak SD.. a ked sa android "zapneL a nacita veci z vlastnej pamate, tak ich nacita aj s sd karty. robil to kazdy android, aj po hard resete, ked som tam dal zopar appiek

preto pri one s vitam, ze ma len internu pamat, s mobil je na 100% pripraveny na pouzitie tesne po zapnuti..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HTC ONE S

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Nerozumiem co by bolo na tom zle,keby si tam mohol mat este 64GB kartu navyse,ale ok

Návrat na "Android / Wear OS"