MIUI 12

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To s notifikáciami je naozaj (už) všade? Môj LG G7 a predchádzajúce Androidy nikdy nemali tieto problémy, toto je veru jedna z vecí, ktoré majú byť opt-out, nie opt-in (keďže máme tisíc aplikácií a notifikácie chceme). Plus nerozumiem tej logike, že zobrazovanie notifikácií sa nastavuje na troch rôznych miestach (nastavenia notifikácií v systéme, v app info a v kategórii notifikácie v app info), mne sa nechce veriť, že to je teraz všade.

https://support.google.com/android/answ ... ifications
ak to je toto, tak toto nefunguje, je jedno, či ich globálne (settings > notifications > lock screen notifications) zapnem/vypnem, všetky nové appky majú všetko vypnuté by default. Ale taký predinštalovaný Gmail ich má samozrejme zapnuté.

K tomu dark módu, tak keď ideš do nastavení > displej, tak si prepneš light/dark mód. Avšak MIUI (inde som to nevidel, t.j. LG s A10 a 1+7T s A10/A11) má tu extra špecialitku, tú možnosť pod schedulingom "More Dark mode options", v nej si nastavuješ adjusting ako wallpaperu, tak textu, pozadí a potom jednotlivé aplikácie, kde sa aplikuje dark mód - z mojich skúseností to prefarbičkuje appky bez dark módu a jednu-dve s dark módom to ešte extra prefarbičkuje a poláme (napríklad v Anysoftkeyboard mi zmenilo klávesy z čiernej na biele). Ani jedno z toho nerobí na úrovni a lepšie sa mi na to pozerá bez dark módu - tu ich v tomto zozname potom musím po jednom vypínať. Aktuálne mám ešte takú špecialitku, že mi neukazuje zoznam appiek v tomto zozname ale ukáže to, keď sa do tejto ponuky dostanem rovno z nastavení cez search. :facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

nerozmyslal si nad prechodom na miuicz ROM? ono tato Global ROM je vyrazne osekana oproti nej. Napriklad ten DarkMod mas v nastaveniach viacej moznosti a ak si pametam este z Mi8, tak vynutenie DM v aplikaciach musis najprv zapnut a az potom sa ti aktivuje moznost si ho jednotlivo nastavit pri aplikaciach. Nie ako tu, aktivujes DM a hned prehadzuje aj do neho apky, ktore nie vzdy su na DM prisposobene. Ja neopouzivam DM, prave kvoli problemom fungovania niektorych apiek v tomto rezime

Tie notifikacie, ano cim ides vyzsie s androidom, tym su agresivnejsie nastavenia setrenia baterie

Mi10T Pro je prvy telefon od Xiaomi, ktory pouzivam s Global ROM a uz premyslam ze sa opat vratim na MIUICZ ROM.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Pini
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 623
Dátum registrácie: St 17. Aug, 2011, 20:37
Bydlisko: Bratislava

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Pini »

U xiaomi bol problem s notifikaciami kvoli agresivnemu battery managmentu, ale to je dnes aj u inych znaciek. Pouzivam whatsapp a je to nepouzitelne na stock rom. Tak som presiel na custom rom ( mam mi9t).. v podstate cisty android bez bordelu. Notifikacie funguju lepsie ale stale nie na 100%. PRi stock miui odporucam spravit debloat, je tam vela useless bordelu.
Spoiler: ukázať
MB:ASROCK B450m Pro4 ,CPU: Ryzen 5600X VGA:Asus Dual 2080Super , RAM:Patriot 2x8gb 3000Mhz , ZDROJ: Seasonic G-550 CASE: NZXT h500 HDD : Seagate 2TB, SSD:Samsung 960 evo 250 gb SSD2:Kingston a400 480gb Mys: Logitech g305 , steelseries Quick Klavesnica: Logitech G11 Monitor: Dell S2721DGFA
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa tyler91 »

ak prejdem na tú miuicz ROM tak musím odomknúť bootloader a tým pádom prídem o možnosť používať google pay nie?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa loleqboleq »

HellAngel napísal: Po 08. Mar, 2021, 22:52 nerozmyslal si nad prechodom na miuicz ROM? ono tato Global ROM je vyrazne osekana oproti nej. Napriklad ten DarkMod mas v nastaveniach viacej moznosti a ak si pametam este z Mi8, tak vynutenie DM v aplikaciach musis najprv zapnut a az potom sa ti aktivuje moznost si ho jednotlivo nastavit pri aplikaciach. Nie ako tu, aktivujes DM a hned prehadzuje aj do neho apky, ktore nie vzdy su na DM prisposobene. Ja neopouzivam DM, prave kvoli problemom fungovania niektorych apiek v tomto rezime

Tie notifikacie, ano cim ides vyzsie s androidom, tym su agresivnejsie nastavenia setrenia baterie

Mi10T Pro je prvy telefon od Xiaomi, ktory pouzivam s Global ROM a uz premyslam ze sa opat vratim na MIUICZ ROM.
Včera som robil update, dorazil 12.1 (A11) a z nejakého dôvodu mi vôbec nefungujú gestá, takže musím mať tlačidlá a nejako sa mi nepáči, takže už budem musieť robiť factory reset (ešteže som ešte úplne neprešiel z G7, že ten je stále ready a tak sa môžem hrať s 10Tčkom).
Už som pozeral na ňu a na changelog...ja som len dúfal, že nebudem odomykať bootloader, dávať TWRP a flashovať ROM - naozaj mi to k životu nechýbalo.

Inak, s tými notifikáciami...musím povedať, že tá logika, že notifikácie po odomknutí sa už na uzamknutej obrazovke nezobrazia ma začína iritovať ešte viac a to, predpokladám, že EU (ak sa nemýlim, že MIUI EU a MIUI CZ ROM je to isté) nerieši.

Pini napísal: Ut 09. Mar, 2021, 11:38 U xiaomi bol problem s notifikaciami kvoli agresivnemu battery managmentu, ale to je dnes aj u inych znaciek. Pouzivam whatsapp a je to nepouzitelne na stock rom. Tak som presiel na custom rom ( mam mi9t).. v podstate cisty android bez bordelu. Notifikacie funguju lepsie ale stale nie na 100%. PRi stock miui odporucam spravit debloat, je tam vela useless bordelu.
Súhlasím, u mňa to bol mandatory krok č.1
https://mega.nz/file/97hDySya#8wghuTHlo ... Kk05RM4dcY
všetko toto som mazal preč.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

A nepouzivas nahodou iny launcher ako ten Miui? Zatial vsetky launchre tretej strany na Miui pre andoid 11 su gesta nefunkcne.

Obladne tych rom. Miuicz nie je to iste. ROMka je zalozena na cinskej verzii a zapracuju do nej aj svoje vylepsenia. Super je, ze ak ju flashnes, nestracas zaruku
NB: Asus ROG Zephyrus G14
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa tyler91 »

a čo ten google pay ? pôjde mi platenie ma cz/sk ROM platenie mobilom?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Pokial mi je zname, google pay funguje. Teda ak sa bavime o mi10t pro. Funguju aj na RN9PRO
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa loleqboleq »

HellAngel napísal: Ut 09. Mar, 2021, 15:59 A nepouzivas nahodou iny launcher ako ten Miui? Zatial vsetky launchre tretej strany na Miui pre andoid 11 su gesta nefunkcne.

Obladne tych rom. Miuicz nie je to iste. ROMka je zalozena na cinskej verzii a zapracuju do nej aj svoje vylepsenia. Super je, ze ak ju flashnes, nestracas zaruku
Pre boha živého, to naozaj? Gestá majú byť systémová vec. :facepalm:
Ja ten ich krepý šit launcher používať nechcem...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Loleq tak predaj ten telefon. Naco sa trapis :D

Siahni po sony xperia 5ii ( takmer cisty android) alebo po google pixel (cisty android). Takmer kazdy vyrobca ma svoje prostredie, launchre a apky. Alebo do neho flashni iny system uplne. Lineage napriklad
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja nemám najmenší záujem o AOSP, mal som Nexus 6P a po dvoch rokoch dostaneš prd a nie aktualizácie a nič tam zaujímavé nie je. Optimalizované? Ani nie.

Lineage určite nebude mať ozajstnú integráciu s HW a fičúrami výrobcov. A bohužiaľ nemá ani podporu pre 10T.
Znovu a raz si trieskam hlavu o stôl, že skončím s iP. Predať 10T? Mal som zobrať bazošovskú podpásovku ešte v novembri, keď som ho predával a nečakať, teraz už má hodnotu možno ako rómska prostitútka. Xperiu? Tú by som určite hodil o stenu. Pixel? HE cenovka za mid-end telefón..ak chcem Pixel foťák, dám si modnutú Gcam appku.

Mhm, mne vlastne nie je nič dobré.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

:D skus ten iphone, ale tam sa musis zmierit, ze budes pouzivat iba veci od apple a ziadne moznosti ako to zmenit.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja som na nich zvyknutý, u nich sú limitácie ale oni zároveň zmáknu integrácie, prepojenia, optimalizáciu, komfort a múdru blbosť systému. iPod, iP, iPad, MBP? Mal som, ale to bolo skôr vždy len kvôli peniazom.

Na druhú stranu ani keby kameň cehlu jetrampolínoval do bidže nebudem dávať 700+€ za hlúpy telefón.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Apple ma jednoznacne TOP ekosystem, ale ako pises, davat 700€ za low end model iphonu tiez nemienim. Teda ak neratam SE

Kym som siahol po Mi10T Pro, rozmyslal som prave nad iphonom, ale nakoniec som ostal pri MIUI. Mne vyhovuje a xiaomi ma obrovsku komunitu, co beriem ako velke plus
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Aké sú u teba hlavné argumenty, prečo ťa to ťahá znovu k MIUICZ ROMke?

Predpokladám, že ani tam nebudú gestá fixnuté, aby mi fungovali aj s inou ROM, že? Ten ich launcher je fakt o ničom, to ani zďaleka nedokáže, čo NOVA launcher dokáže už 5+ rokov. Takže toto je vraj všetko Google, bude to súvisieť s ich zakázaním "Immersive" módu, vďaka ktorému fungovali aj tie rôzne 3rd party appky pre gestá.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Ut 09. Mar, 2021, 22:22, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Android / Wear OS"