MIUI 12

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

MIUI 12 - Máte ? Vaše skúsenosti ? Jak Vám to ide ?

Na mojom 9t pro, som sa nevedel po "update" vôbec dostať do telefonu, musel som robiť wipe data :facepalm:
Always on viac nejde jak ide (skôr by som to teraz nazval sometimes on), Nové ovládacie centrum reaguje jak sa mu chce, Nefunguje mi nastavenie fingerprintu (vyskočí MIUI logo a telefon sa zamkne, predpokladám že to bude reštart/fail launcheru)... Celé mi to príde spomalenejšie... Neviem, či je chyba len u mňa.

Edit:
- nefunguje mi doubletap na wake up
- pri CIT teste na fingerprint normálne detekovalo/čítalo, po ukončení zas asi Launcher fail + sa sám uzamkol štvormiestnym pinom :D (4 nuly)... čiže opäť wipe data. Proste nádhera. Tak to vidím, že toto bude posledný mobil od xiaomi :-D
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa shiro »

tak preto pustaju update postupne a trva im to :-)
Moje Mi9 Lite ho este nedostalo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa werwest »

Tak to je normalne ze update pustaju po vlnach a starsie low endy ho dostanu neskor :)
Na mi9 bolo vsetko bez problemu. Jediny bug co som zbadal ze pri pouzivani gest youtube neprejde do pip pri vrateni sa na plochu, s "tlacidlami" to funguje.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

MIUI 12 mam od zaciatku, ako vysla beta pre Mi8 a v pohode. Mas stabilnu verziu ci beta? Aj ked sa nemusi pri prechode z MIUI11 na 12 robit factory reset, ja som ho spravil, predsa len ide o betu a radsej nech sa vsetko nainstaluje od znova ako ma
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa stanomx »

mi 9 vsetko ok
akurat som si dal stary notifikacny panel na novy som si nevedel zvyknut
inak ziadny wipe
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

Nemám betu, normálne vyhodilo aktualizáciu. Na 100% s tým fingerprintom bude problém v tej hyper ultra tapete. Ale zas ten fingerprint ma takú spolahlivosť, že som to viac nepoužíval ako používal... ale tak bolo by fajn keby to fungovalo. Čo čítam aké boli bugy v bete na 9t/pro, tak mi to oproti tomuto "stable" vydaniu príde tak, že to vôbec neporiešili. Inak nechápem prečo ten always on nejde fakt že "always"... stačí šero a vypne ho, aký to potom má zmysel ? Veď jediný jeho zmysel vidím práve v tmavom prostredí (v noci), že človek nemusí rozvietiť obrazovku a oslepovať sa. Lenže tuto nie, to je to vypnuté. Tak či tak väčšina v noci nabíja, tak nech mi nevypravajú že to je kvôli výdrži na batérii. Jo a regulácia jasu už ako tak fungovala v MIUI11, teraz v tomto novom zas robí čo sa jej chce.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nemáš časovo ohraničené AOD? Na MIUI12 som fachal pol roka a v pohode a to som používal betu.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

Je jedno čo tam nastavím, furt sa to vypína.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Skús ak sa ti dá FR. Prípadne prebehnú miuios.cz či niekto nerieši niečo podobne
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

No tak už viem kde je problém. Rozmlátil som displej, menil sa za OEM (nie origo Xiaomi, ale akože rovnaká kvalita) a v tomto prípade po update na MIUI12 nejde ani fingerprint, ani doubletap to wake up a drbe aj always on displeju (https://forum.xda-developers.com/k20-pr ... 2135/page5) . Takže chyby skrz ten vymenený displej, zjavne na iných 9t/pro s origo displejom to pôjde všetko ok. Takže ďalšia radosť vo mne, teraz už len skúsiť rollback na 11, alebo dúfať že sa to porieši nejako softvérovo (o čom pochybujem).
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

displej si dal menit kde? ci si objednaval z ciny a menil si si sam?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

nn, v servise. Ale čítam že sa tieto problémy objavujú aj u origo telefonov. Je to zaujímavé, že to na MIUI11 ako tak fungovalo, a po aktulizácií to nejde. V kútiku duše dúfam, že to opraví nadchádzajúca aktualizácia, ak nie, tak rollback.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Riesenim by u teba bola asi BETA Rom. Ta od MIUIOS.cz ma dost veci vychytanych a vylepsenych oproti stock rom
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa shiro »

Pravda. Napr. pri vybere vlastneho zvonenia to ukaze zoznam adresarov uloziska telefonu a clovek sa moze zanavigovat do adresara so zvoneniami a vybrat si. Stock MIUI ROM ukaze len obrovsky zoznam vsetkych mp3-jak, co to naslo v telefone, bez moznosti akehokolvek prechadzania adresarov a organizacie. Ked mate 10GB hudby, tak hladajte medzi tisickou poloziek. Toto som zazil este na Androide 2.3 a divim sa, ze to prezilo az po Android 10...
Cakal som, ze takato banalita bude upravena na viac user friendly uz davno.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ono s miui je to rozne. Ku nam sa na trh dostavaju telefony nie urcene pre nas trh a s upravenou miui nadstavbou od predajcu. Ale nie toho slovenskeho.

Ja pouzivam roky xiaomi telefony. Momentalne frcim na Redmi note 9pro. Prva vec ale co som spravil, nahodil z miuios.cz ich Rom, pretoze chalani odvadzaju neskutocnu pracu a tie ROM su neporovnatelne lepsie ako tie oficialne od Xiaomi.
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Android / Wear OS"