MIUI 12

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

No tak predpokladám že rollback na MIUI11 treba unlocknút fon a nahodiť tam romku cez twrp. Zrovna toto som už nechcel riešiť u žiadneho telefónu, ale keď iná cesta nebude, tj.neporiešia to nejakou aktualizáciou, potom to už ozaj tam môžem dať tú upravenú CZ/SK romku, respektíve s tým experimentovať... len hovorím, zrovna takéto reci riesiť sa mi už veľmi nechcelo, preto som aj bral "budget" vlajkovú loď, keďže som predpokladal, že by tam tá optimalizácia mala byť alfa-a-omega od výrobcu + som rátal že tým procákom a ramkou dokáže ubiť špatne optimalizované aplikácie. No ale popravde, to že mu vykrútim krky behom 2 mesiacov z čoho vyplynú takéto problémy som fakt nečakal. Takže počkám pár updatov a uvidíme.

Stock galéria mi nezobrazuje stiahnuté obrázky z thirdparty aplikácii (na tapety) a ani z browseru. Musím to jak kár prehadzovať do príslušného folderu.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ako prvy problem vidim v tom, ze nemas origo displej, ale len nahradu.

Miui11 bol lepsie odladeny ako 12. Miui12 je len kratko von a tomu odpoveda asi aj ta vyladenost. Aj ked ja som s miui12 na mi8 nemal. Ale isiel som na beta.

Downgrade bez flashu cez twrp neurobis.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

tak je to viac než isté, ale neverím že s MiUI12 prišli nejaké mega zmeny čo riešia HW. Ale niekde som čítal, že aktualizácie sú pre modely 9t pozastavene do odvolania skrz množstvo bugov.

https://piunikaweb.com/2020/07/13/xiaom ... me-issues/
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

Spodná lišta nejako zbugovala a nejdú do nej pridávať žiadne apky. Po opätovnom factory resete to išlo chvíľu ala už sa to zbugovalo znova. A čo sa týka tej galérie, tak chýbal priečinok Download v korenovom adresári. Manuálne som musel vytvorit. Po dnešnom factory resete tam už je zrazu tých priečinkov 2x toľko vrátane toho priecinku a tá galéria už to ako tak vyhľadáva. Ako toto mohlo byť označené za Stable je pre mňa zahadou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Toto nie je problem MiUI, toto bude problem konkretne tvojho kusu. Nezaznamenal som podobne hlasenie chyb ako to co opisujes.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

Máš tiež 9t pro ?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mi8 a teraz Note 9 Pro. Stale som ale na miuios.cz fore a tam niekto podobne veci nespomina. Podla mna mas nieco dobabrane s telefonom, mozno pocas toho servisu. Urcite byt tebu, by som skusil poslednu moznost a to navrat na MIUI11. Doteraz som fungoval len na Beta, na Note 9 Pro ale beta nie je, tak som na stable a zatial som spokojny
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

Čiže nemáš, ja už som sa naplašil, že máš, a všetko ti ide krásne :D
A áno, návrat bude asi jediné riešenie, ak to neporieši nejaká aktualizácia. Ale je zaujímavé, že pred updatom tam išlo v podstate všetko tak, ako keď som ho kúpil, a výmena displeja to vôbec neovplyvnila (v MIUI11), preto mi ako vinník vychádza logicky MIUI12.

Inak taký trošku offtopic, zisťoval som po servisoch cenu fungel oridži displeja od Xiaomi = 209e aj s robotou :). To ako už prihodím 50e a zoberem nový phone
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6729
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa molnart »

ja som si tiez nahodil na Redmi Note 7 MIUI 12 beta z miui.cz lebo uz som nutne potreboval preinstalovat fon lebo bol brutalne pomaly. dufal som ze android sa medzi casom posunul dalej, lebo obnovenie aplikacii velka slabota, na launcheri nenasiel ich povodne miesto a pol hodinu som presuval ikonky aby vsetko bolo zhruba na svojom mieste, potom dalsiu hodinu som sa prihlasoval do vsetkych appiek a este niektore aj tak nemam a tipujem ze to threemy ani signalu sa uz ani neprihlasim lebo neviem ake mam vsetky kody. cakal som pohodlnejsi restore, ovela. asi chvilu zasa nebudem menit rom...

samotne miui 12 celkom v pohode, ale nerozumiem preco musel dat take otrasne ikonky na firefox, onedrive a niektore ine appky. ikonky v notifikacii tiez hnus, neviem preco nemohli ponechat tie elegantne jednofarebne.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa Xeigen »

Skúsil som inak aj ja zo srandy ten "novy" lokálny backup, a polovicu apiek to nezálohovalo (nepodporovalo) a witgety na ploche mi buď vymazalo alebo zresetovalo, aplikácie sa tiež spúštali ako keby som ich púštal prvý krát. Inak teraz ma napadá, že obnovenie po prvom "update" sa mi to v google play tvárilo že mám akože nový phone, žiadne apky mi to nenainštalovalo čo v ňom už boli. To je normálny jav pri upgrade systému alebo zas nejaká chuťovečka ?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

Chlapci, co vy robite s telefonmi :) ja som prechadzaj z Mi8 beta Miui12 na note 9 pro Stable official rom Miui 11 a vsetko v pohode. Prenieslo kontakty, sms, hovory, aplikacie

Akurat som sa musel poprihlasovat opatvne do niektorych aplikacii, co su neni od google. Ale tak to je samozrejme
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6729
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa molnart »

ved kontakt, sms, hovory a appky to obnovilo aj mne, akurat ze:
- obnovilo aj appky ktore som si vyslovene odskrtol
- niektore appky mi neskoncili vo foldroch ako som ich mal poukladane ale niekde na konci porozhadzovane, takze namiesto dvoch screenov som mal plne asi 3,5
- vacsina appiek mi bola poodhlasovana (fb, whatsapp, viber, telekom appka, microsoft appky apod.)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa HellAngel »

A prihlasovanie do aplikacii tretich stran ma fungovat? Akoze chapem google aplkacie, ze ked som prihlaseny google kontom, tak sa poprihlasuje s nim aj do aplikaci, to iste xiaomi ucet, ale nikdy som si nevsimol, ani pri iphonoch, ze by sa pametali hesla a prihlasovacie udaje do aplikacii 3 stran

Tie foldre neporobilo ani mne, normalne mi hadzalo aplikacie na plochu a potom som si ich poupratoval. Ono obnova zo zalohy napriklad u Xiaomi sa da robit dvoma sposobmi, cez Xiaomi ucet a ich Cloud, alebo priamo cez google. Pripadne ak spustis telefon bez obnovy z nejakej sluzby, tak sa daju ku nakopirovani aplikacii a ostatnych veci pouzit aplikacie ako napriklad Phone Clone od Huawei. Ta funguje velmi dobre, hlavne na Huawei telefonoch
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6729
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa molnart »

samorejme nema si pamatat prihlasovacie udaje ale iba token, ktory by bol navyse viazany na zariadenie (napr. na IMEI) a sim kartu. pri niektorych appkach to funguje.

inac co ma este na MIUI 12 dost zarazilo, ze to ma funkcie na sledovanie spanku, krokov, telesnej vahy apod. ale nie je to prepojene s mi fit, takze teraz telefon aj mi band mi sleduju veci samostatne. a dark mode stale nema dynamicky scheduling podla vychodu a zapadu slnka
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5835
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: MIUI 12

Príspevok od používateľa wingo »

XIAOMI má tiež svoju appku na migráciu aj mimo ich Cloud (nebudem dávať svoje dáta na čínsky cloud, navyše migroval som zo starého mobilu na nový mimo WiFi signálu). Robil som to offline cez bluetooth, z MIUI 11 na Redmi 5 Plus na MIUI 11 v Redmi Note 9 ale aj tak úspešnosť nebola bohvieaká, plocha komplet rozhádzaná, mal som pocit že veľa appiek sťahovalo priamo z google play, asi 1/4 appiek úplne zabudlo na nový mobil nahrať tak som musel ručne + prihlasovacie údaje/tokeny a dáta či settings aj k appkám ktoré prenieslo bol tiež problém boli prázdne čisto nainštalované, ale aspoň ostatné veci čo sa nesynchronizujú cez google konto presunulo v poriadku - používateľské súbory (veci v download, hudba, videá, fotky...), SMS, história hovorov atď.

Inak upgrade na MIUI 12 mi ešte neponúka, ofiko SK distribúcia, oficiálna ROM.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Android / Wear OS"