OnePlus 8 & 8 Pro

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Mani »

Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 14:41 Ze berú blueprinty od Oppa je uplne OK. Je to jeden concern. Ako ked ty vyberies mince z praveho a z laveho vrecka. Vsetky su tvoje mince. Je fajn, ze nove veci skor vyskusaju na inej znacke,kym to prenesu do OP.
Problem nie je v tom ze beru blueprinty od OPPO. Problem je, ze sa chvastaju ako im zalezi na dizajne, ako dlhe mesiace riesili kazdy maly detail pri dizajnovani ich fonu a nasledne vysvitne ze je to vyzorovo identicky telefon s nejakym modelom Oppo. Ked uz dizajn nemaju originalny, naco tolko bullshitovat a klamat?
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Daron »

Snake napísal: Ne 26. Júl, 2020, 17:31
Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 11:25 e to rovnake dno, ako ked neikto ide porovnavat Samsung a - nech ooo velkomozny snake prepaci ze necitujem - 200 eurovy Oneplus, ktory sa napr. v case mojej reklamacie ani nedal kupit inak, ako priamo z ciny.
Butthurt user sa ozval v plnej krase, o Exynos divizii koment som presne cakal :D co by si argumentoval za cias S8 a nizsie? To ze ty nechapes ako to na trhu chodi je bohuzial tvoj problem, vid teraz Intel vs AMD.
Daron napísal: So 25. Júl, 2020, 23:24 Praveze updaty a security patches su ok. To mozu Samsung useri tisko zavidiet.
Veru veru, zavidime, na Skove modely updaty koncom predchadzajuceho mesiaca na nasledovny mesiac (S10 Julovu som dostal 29.6), po troch rokoch quarterly updaty, a kopec zariadeni zaradenych do Android Enterprise programu (co davame firmam), Knox deployment a pod. RMA ani nekomentujem, to si sa akurat zakopal

PS: cim skor sa odnaucis od fanboyizmu tym to pre teba bude lepsie, just sayin´. ;)
Ja nemam butthurt, nemam problem prejst tam, kde je to vyhodnejsie. Jediny fanatik si ty, ktory nezmeni operatora, radsej bude platit za predrazeny pausal. Takze kto je fanboj?

Co by bolo pred S8? A koho to zaujima? Teraz ti predavaju horsi fon za rovnake prachy a ty to prehltnes a podakujes. No ked ti ti chuti, tak preco nie. Ja na taketo veci nie som.

Preco si myslis, ze mas patent na rozum a ze len ty vsetko chapes? Ja viem o trhu viac, jak ty vobec tusis. Aj preto so sebou nenecham vybabrat a kupim to, co mi najviac vyhovuje. Bol to OP2, OP3 a OP6. OP8 som nekupoval, lebo mi nevyhovoval. Ked vyda Samsung telefon s vyladenym SW bez balastu a s normalnym chipsetom, tak si ho kupim. Ale nebudem tu hovorit o "200 eurovych cinskych fonoch", ked to nie je pravda. Pretoze narozdiel od teba sam vzdy pridal aj argumenty.

Ale jak vravim, ja so sebou nerad nechavam vybabravat, tak asi tvoj pohlad nepochopim. S pozdravom
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa kllr007 »

No u mňa Samsung tiež skončil keďže furt budú tlačiť ten Exynos ktorý je vo všetkom horší. Príde mi to ako oeb na zákazníka keďže reviews sú zväčša z USA a tam majú snapdragon. A keď ma chce nejaký výrobca voebat tak voebem ja jeho a proste si to nekúpim.
* Veľkú výhodu pre bežného consumera mal aj Knox keďže bol skvely adblock. Bohužiaľ to Samsung zarezal a pýta peniaze. Papa.

Kto chce aktuálny za každú cenu kúpi si pixel. Nam ostatným bežným smrteľníkom záleží na mnoho iných veciach ako mať najnovší kernel a pod, stále si myslím že kto je sprostý bude mať malware and s najnovším a opačne rozumný človek nemá problém ani s pol roka starým. Na PC som nemal vírus snáď 10 rokov na mobile nikdy.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Mám Oneplus 7T Pro posledná aktualizácia bola v júni s májovým security patchom
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Snake »

Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 22:01 Ja nemam butthurt, nemam problem prejst tam, kde je to vyhodnejsie. Jediny fanatik si ty, ktory nezmeni operatora, radsej bude platit za predrazeny pausal. Takze kto je fanboj?
Nemenit operatora je fanboyizmus? :D ok, kazdy den sa ucime nieco nove.
Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 22:01 Co by bolo pred S8? A koho to zaujima? Teraz ti predavaju horsi fon za rovnake prachy a ty to prehltnes a podakujes. No ked ti ti chuti, tak preco nie. Ja na taketo veci nie som.
Este raz, pozri si intel vs amd, to ze ty nevidis to ze qualcomm monopolizuje trh a bude mobilny trh riadne v srackach je tvoja kratkozrakost, ja nie som na priblble cisla v benchmarkoch, mne je uplne jedno ci je vnutri exynos, mediatek, alebo qualcom, creva su len jeden aspekt zariadenia. Ty si taky isty konzument ako 99% sveta kvoli ktorym vznikol nafuknuty DXOmark, preco ku kazdemu debilnemu komponentu mame tristo grafov aby sme sa mali na com hadat, a preco uz benchmarkujeme mobily. Pre mna za mna si importni snapdragon, hon si ego na tom o kolko nm mas menej, kym nepochopis ze 99% sveta ma toto totalne ale totalne hlboko v analoch.
Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 22:01 Preco si myslis, ze mas patent na rozum a ze len ty vsetko chapes?
Skus blbsi argument.
Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 22:01 Ja viem o trhu viac, jak ty vobec tusis.
Vidiet, aj priority mas uplne inde, posielat fon na reklamaciu ala acer sposob to je fakt moderne v roku 2020, displej si vies objednat na slovensku ako nahradny diel vlastne? Ci to tiez zhanas z ciny?
Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 22:01 Aj preto so sebou nenecham vybabrat a kupim to, co mi najviac vyhovuje.
Vyborne, tymto sme aj zacali a netrebalo to viacej rozrypavat, ja robim to iste, rad si zaplatim za support, za updaty, za bezpecnost, za UI, a za servis k tomu zariadeniu, a mam opat hlboko ci tam je exy alebo snap.

Argumentovat podobne by som ti mohol aj ja, OP je cinska <>na podobne ako huawei, odrby za odrbmi, klamstva, leaky, security faily. Robit si tu marketing ako oni dizajnuju telefony, a potom tu argumentovat holdingom..to je minimalne pod uroven (a to ta nepoznam). Pokial to tebe imponuje, fajn, kupuj si to, niekto musi, preto su na trhu zariadenia v roznych cenovych kategoriach.





.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Vlastním už v poradí tretí telefón od OnePlus (3, 3t a 6), som s nimi spokojný, ale nasledujúci telefón už asi nebude od nich.

V tomto musím súhlasiť so Snakom. Oneplus išiel v každým modelom vyššie a vyššie cenovo až sa dostal do cenovej kategórie kde by sa patrilo dostávať security patche každý mesiac, nemať leaky dát a podobne.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa kllr007 »

Snake - ale exynos vs snap nieje o bench číslach.
Exynos je proste horší v spotrebe, teplotách a účinnosti. Dosť často horšia výdrž na batériu atď.
Človek by nepovedal nič keby boli všade exynos, alebo by mali na predaj aj taku aj takú, alebo finančné by ten horší (pretože je fakt horší) nejako zohľadnili.

Ale pokiaľ ja mám platiť rovnakú sumu ako amik, mám zariadenie s rovnakým názvom a aj tak mám vnútri podpriemerný procesor ktorý ovplyvňuje podstatnú časť chovania zariadenia, tak prepáč ale je to oeb ako sviňa. Cítim sa podvedený rovnako ako keď k nám idú kvalitatívne horšie potraviny. Jednoducho sa cítim ako pre nich druhoradý spotrebitelia. A takého výrobcu ja podporovať nebudem, nech ma akékoľvek iné výhody.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa HellAngel »

qualcomm so svojim snapdragon procesormi je tam kde je zalusene. Exynos je len priemery CPU, zatial. Verim ze Samsung ho vyladi tak, ze raz bude na urovni Snapdragonu. Kirin procesory, su z casti Snapdragon CPU, uvidime ake je ich buducnost, nakolko je situacia aka je s Huawei. Mediatek sa v poslednom obdobi snazi aby jeho rada procesorov Helio P vysla z tiena low cost procesorov. Mediatek ja osobne ale uz nechcem, uzil som si s nimi svoje.

Apple si ide svoje, jeho procosery su super, maju ich dobre vyladene a vsetko slape ako ma.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Daron »

Snake napísal: Št 30. Júl, 2020, 00:35
Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 22:01 Ja nemam butthurt, nemam problem prejst tam, kde je to vyhodnejsie. Jediny fanatik si ty, ktory nezmeni operatora, radsej bude platit za predrazeny pausal. Takze kto je fanboj?
Nemenit operatora je fanboyizmus? :D ok, kazdy den sa ucime nieco nove.
Ano je, lebo vedome platis viac za nieco, co si mohol mat lacnejsie.
Snake napísal: Št 30. Júl, 2020, 00:35
Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 22:01 Co by bolo pred S8? A koho to zaujima? Teraz ti predavaju horsi fon za rovnake prachy a ty to prehltnes a podakujes. No ked ti ti chuti, tak preco nie. Ja na taketo veci nie som.
Este raz, pozri si intel vs amd, to ze ty nevidis to ze qualcomm monopolizuje trh a bude mobilny trh riadne v srackach je tvoja kratkozrakost, ja nie som na priblble cisla v benchmarkoch, mne je uplne jedno ci je vnutri exynos, mediatek, alebo qualcom, creva su len jeden aspekt zariadenia. Ty si taky isty konzument ako 99% sveta kvoli ktorym vznikol nafuknuty DXOmark, preco ku kazdemu debilnemu komponentu mame tristo grafov aby sme sa mali na com hadat, a preco uz benchmarkujeme mobily. Pre mna za mna si importni snapdragon, hon si ego na tom o kolko nm mas menej, kym nepochopis ze 99% sveta ma toto totalne ale totalne hlboko v analoch.
Lenze to nie je o cislach, je to viditelne horsi procesor. A odkedy ty reprezrentujes nazor 99% sveta? Zase tvoj patent na rozum? Ked zvladas zakladne pocty, tak si spocitaj, kolko je jeden zo styroch. Pretoze z poslednych styroch postov si ty jediny, komu to nevadi. Vies kolko to je? 25%... Tak sa radsej k analom ostatnych ludi nevyjadruj a staraj sa o to, co mas ty vo svojom.
Snake napísal: Št 30. Júl, 2020, 00:35
Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 22:01 Ja viem o trhu viac, jak ty vobec tusis.
Vidiet, aj priority mas uplne inde, posielat fon na reklamaciu ala acer sposob to je fakt moderne v roku 2020, displej si vies objednat na slovensku ako nahradny diel vlastne? Ci to tiez zhanas z ciny?
Nie, ja svoje prsty este ovladam, nemam ich ako telacie parky a preto si display nerozbijem. A moja reklamacia bola na OP3, vtedy sa rok 2020 nepisal. Ze si nepochopil alebo zamerne vynechal kontext, v ktorom som to pisal, ma ani neprekvapuje. Pisal som to v kontexte, ze vtedy este len zacinajuca znacka ti vedela zadarmo ponuknut RMA na urovni, o ktorej sa ti pri sajomy, Meizu a ostatnych cinskych fonoch mohlo len snivat.

Návrat na "Android / Wear OS"