OnePlus 8 & 8 Pro

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Aj som to chcel niekde kliknut ze nahlasit OT prispevky ale kedze had je toho sucastou asi to je v poriadku :D je mi luto OP vlakna no, debatovat o mieste na trhu pre retro iphone je presne preco toto zakladal :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa stiv »

OnePlus lays off employees in Europe less than two weeks after OnePlus 8 launch
:D :D
.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa red98 »

Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Mani »

Dalsi kix od OP z dielne privacy/security :D

https://www.androidauthority.com/oneplu ... s-1141047/
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Snake »

Odkedy ma cajna nejaké privacy alebo security? 😁 hlavne ze to stoji 2 kila





.
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Daron »

Co stoji 2 kila? Vies vobec o com pises, ci len OTckujes?
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Mani »

Pointa ostava tak ci tak. Ci uz si clovek kupi za 410E novy Nord, alebo za 900E plne vybavene OP8P - vsetko to ide firme ktora roky neustale dokazuje ako kadi na bezpecnost dat svojich zakaznikov (uniky cisiel kreditnych kariet, mailov, trackovanie user data afera..). O ich politike co sa tyka bezpecnostnych zaplat ani nehovoriac. Tam pre zmenu na stable kanaly svojho OOS posielaju uz roky rokuce neaktualne minulomesacne security patche a aj to len raz za 2-3 mesiace.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Daron »

Praveze updaty a security patches su ok. To mozu Samsung useri tisko zavidiet.

Google bezpecnostne patche mas kazde dva mesiace, aj na stare modely napr. na moj OP6.

Android 10 bol tiez skor ako mali konkurentcne tamtungy... Nehovorim, ze robia vsetko dobre, ale robia vela veci lepsie ako samsung. Huawei, atd...

Mal som tiez skusenost s reklamaciou. Kontakt cez support, par overeni, nasledne prisiel kurier, telefon opravili a kurier ho do tyzdna priniesol naspat. O niecom takom sa ti pri sajomy moze snivat.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mani napísal: So 25. Júl, 2020, 21:57na stable kanaly svojho OOS posielaju uz roky rokuce neaktualne minulomesacne security patche a aj to len raz za 2-3 mesiace.
"Minulomesacne" casto nieje chybou len samotneho vyrobcu telefonu. Aj u takej Nokie ci Xiaomi chodili security patche typicky koncom mesiaca, tj minimalne 2-4 tyzdne po Pixeloch. Co sa tyka 2-3 mesiacov, to je casto tiez celkom dobry stav oproti zvysku trhu, vacsina dostane patch mozno tak raz za rok ak vobec.

Ak chces okamzite updaty, tak si kup Pixel. Vsetko ostatne bude z tohto pohladu horsie.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa werwest »

To je uz ake dno ked reklamaciu pre svoju "premium cinu" prirovnas k reklamacke nejakeho sajomi co nema v eu ziadny servis :D
Mne sa paci ze taky samsung ti posle dodavku s technikom ktory ti spravi telefon na mieste, a vacsinou dokonca next day. O tom nejaky leakujuci oneplus moze snivat.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Mani »

Daron napísal: So 25. Júl, 2020, 23:24 Praveze updaty a security patches su ok. To mozu Samsung useri tisko zavidiet.
Updaty na novy OS su mozno ako tak rychle, aj to ale plati len pri telefonoch ktore su max vo svojom druhom roku zivota. Update na Android 10 pre Oneplus 5/5T (ktory bol releasnuty v 2017) prisiel teraz na prelome maja a juna a aj to extremne zabugovany. Na pomery Android OEMs je to sice celkom ok, ale od firmy ktora sa stale chvasta tym ako sa stara o softver je to bieda.

S tymi security patchami nesranduj. Politika security patchov OP je uplne hanba. Jednak ten dvojmesacny interval konzistentne ani zdaleka nedodrzuju (zvlast na telefonoch ktore nie su current seria) a ak aj, tak ti updatnu uz tak mesiac stary security patch. Od novembra do maja som mal Oneplus 7T. Z toho casu som od decembra do maja nemal ani jeden mesiac (stable kanal OxygenOS) aktualny security patch. Okrem toho ze polovicku tych mesiacov ani security patch neupdatovali s vyhovorkou ze "ale mame bi-monthly politiku", mesiace ktore patche prisli, tak prisli s oneskorenym patchom. Po vydani 8ckovych modelov sa tie updaty este viac zhorsili a castokrat podla userov na reddite.

Uz ked riesime Samsung, tak ten pri svojich vlajkach a vyssej strednej triede updatuje security patche MESACNE a to 2-3 roky po vydani. Kamarat so starou S9tkou mal kazdy mesiac aktualny security patch, zatial co ja som ho aktualny skoro nikdy na OP7T nemal. Detto Huawei, ktory tiez nevynikaju starostou o bezpecnost a sukromie, updatuju security patche na drahsich modeloch ako to robi OP.
faugusztin napísal: Ne 26. Júl, 2020, 00:07
"Minulomesacne" casto nieje chybou len samotneho vyrobcu telefonu. Aj u takej Nokie ci Xiaomi chodili security patche typicky koncom mesiaca, tj minimalne 2-4 tyzdne po Pixeloch. Co sa tyka 2-3 mesiacov, to je casto tiez celkom dobry stav oproti zvysku trhu, vacsina dostane patch mozno tak raz za rok ak vobec.

Ak chces okamzite updaty, tak si kup Pixel. Vsetko ostatne bude z tohto pohladu horsie.
Nokia a Xiaomi pri svojich Android One lajnach z vysoka kadia na rychle aktualizacie - mozno s vynimkou Nokie pri zopar high-end modeloch a modeloch vyssej strednej triedy. Ocividne to je chyba OEMs, kedze Samsung alebo Huawei sa za poslednu dobu rapidne zlepsili a su schopni riadne updatovat aj 2-3 roky stare zariadenia na mesacnej baze a dokonca mesacne updatovat aj lacnejsie fony.

Pri OP som si hovoril ze ok, ta bi-monthly firemna politika nie je idealna, ale keby boli schopni aspon kazdy druhy mesiac dorucit v prvej polovicke mesiaca AKTUALNY patch, tak som ochotny to prekusnut. Ale nie je to tak a zvlast je to trapne v pripade firmy, ktorej spoluzakladatel sa vsade chvasta ako sa oni prikladne staraju o zariadenia.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Daron »

werwest napísal: Ne 26. Júl, 2020, 00:12 To je uz ake dno ked reklamaciu pre svoju "premium cinu" prirovnas k reklamacke nejakeho sajomi co nema v eu ziadny servis :D
Mne sa paci ze taky samsung ti posle dodavku s technikom ktory ti spravi telefon na mieste, a vacsinou dokonca next day. O tom nejaky leakujuci oneplus moze snivat.
Je to rovnake dno, ako ked neikto ide porovnavat Samsung a - nech ooo velkomozny snake prepaci ze necitujem - 200 eurovy Oneplus, ktory sa napr. v case mojej reklamacie ani nedal kupit inak, ako priamo z ciny.
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Mani »

Porovnavat ale Samsung a Oneplus co sa tyka softverovej podpory je uplne na mieste, zvlast ak top executives Oneplus stale kvakaju o tom ako sa oni prikladne staraju o zariadenia - co minimalne pri security patchoch nie je vobec pravda. Vela OP fanusikov (kedysi vratane mna) ma totiz tendenciu velmi podliehat ich hypu. Marketing maju zvladnuty vyborne, hufy ludi dokazu bullshit recami konstatntne presviedcat cool videjkami na YT o tom, ako oni napr. beru vazne dizajnovanie ich zariadeni (aj ked prakticky len preberaju 90% blueprintov od Oppa), pripadne este ich recicky o tom ako beru sukromie a ochranu uzivatelskych dat vazne ( :cool: ).
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Daron »

Ja som nikdy ich videa a posty nesledoval, bazirujem na svojich skúsenostiach.

Maju jeden z najlepsich, ak nie najlepsi SW. Mali vynikajucee ceny, ktore sa samozrejme vzdy zvysovali. Nikdy nemali dobre fotaky. A mali vazny problem s updatmi na niektorom modeli, neviem ci nie 2T, kde ojebabrali ludi, ked povedali, ze update na novy android bude a nebol. Odvtedy je to OK.

Za svoj som dal myslim 550, to bolo OK. Teraz sa mi moc nechce davat 800-900 za novy, je to vela.

Nie je ale na trhu nic, co by som kupil. Samsung, ktory obabrava vlastnych zakaznikov v Európe tak, ze im predava fony so slabsimi cpu? Nie diky.
Iphone nechcem.
Xiaomi este horsi ako OnePlus.
A v podstate nic ine nie je, Huawei je z mojho pohladu horsi, ma len lepsi fotak.

Ze berú blueprinty od Oppa je uplne OK. Je to jeden concern. Ako ked ty vyberies mince z praveho a z laveho vrecka. Vsetky su tvoje mince. Je fajn, ze nove veci skor vyskusaju na inej znacke,kym to prenesu do OP.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: OnePlus 8 & 8 Pro

Príspevok od používateľa Snake »

Daron napísal: Ne 26. Júl, 2020, 11:25 e to rovnake dno, ako ked neikto ide porovnavat Samsung a - nech ooo velkomozny snake prepaci ze necitujem - 200 eurovy Oneplus, ktory sa napr. v case mojej reklamacie ani nedal kupit inak, ako priamo z ciny.
Butthurt user sa ozval v plnej krase, o Exynos divizii koment som presne cakal :D co by si argumentoval za cias S8 a nizsie? To ze ty nechapes ako to na trhu chodi je bohuzial tvoj problem, vid teraz Intel vs AMD.
Daron napísal: So 25. Júl, 2020, 23:24 Praveze updaty a security patches su ok. To mozu Samsung useri tisko zavidiet.
Veru veru, zavidime, na Skove modely updaty koncom predchadzajuceho mesiaca na nasledovny mesiac (S10 Julovu som dostal 29.6), po troch rokoch quarterly updaty, a kopec zariadeni zaradenych do Android Enterprise programu (co davame firmam), Knox deployment a pod. RMA ani nekomentujem, to si sa akurat zakopal

PS: cim skor sa odnaucis od fanboyizmu tym to pre teba bude lepsie, just sayin´. ;)





.

Návrat na "Android / Wear OS"