Android desktop mode

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Android desktop mode

Príspevok od používateľa lacika »

Ahojte.
Ako je to s novymi android 9 s USB-C?
dokazu sa prepojit pomocou nejakej dokyny, aby fungovali v desktop mode ako to ma napr. samsung dex?
Viem ze vlajkove lode to dokazu, ale tazko najst. ci to zvladne aj fon za 300..
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Android desktop mode

Príspevok od používateľa Snake »

Pie nie, tam iba DeX, ma to dostat Q, ale to tiez bude zavisle na implementacii vyrobcu.





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android desktop mode

Príspevok od používateľa HellAngel »

Zatial nic funkcnejsie ako Dex od samsungu nie je. Ak to bude v novom androide, stale je otazne, ako sa stym vyrobcovia popasuju. Samsung to ma prepracovane a ak chces riesit desktop na mobile, tak je to asi jedina volba momentalne
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Android desktop mode

Príspevok od používateľa molnart »

ked dobre pozeram tak to podporuju len S8/Note a vyssie, takze asi realne vyuzitie nic moc ak chces fon za ludovejsiu cenu. teoreticky s android q by sa to mohlo dostat do nejakych custom romov typu lineageOS, ale vzdy tam budes potrebovat nejaku HW dockovaciu stanicu, ktoru by sice stale mohol vytvorit nejaky vyrobca alebo sam google ako univerzalne zariadenie, ale ked fon nepodporuje AV vystup na USB-C tak sa nepohnes. a zda sa mi ze dnesne fony to nepodporuju. moje xperia neo z 2011 za 250 eur mal HDMI vystup, neskor mali telefony bezne MHL konektor, teda HDMI integrovane do microUSB portu ale tato funkcia z telefonov sa uplne vytratila.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android desktop mode

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale pozor, dex nie je len zrkadlenie obrazovky na monitor. Je to skoro plnohodnotny PC. Ak by slo dotycnemu len o zrkadlenie, tak su aj lecnejsie moznosti typu Google Chrome cast.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Android desktop mode

Príspevok od používateľa Snake »

On skor narazal na to ze ti stacil kabel, kdezto wireless este nie je taky rozsireny (netreba chromecast, staci ti miracast).

Ale ano, ina vec je mirroring a ina vec je DeX, aj ked treba povedat ze ked som si skusal wireless dex tiez som nevedel kde by som to pouzil :D rovnako ako som nikdy nepouzil continuum.





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android desktop mode

Príspevok od používateľa HellAngel »

jj alebo miracast. Ono streamovanie obrazu na TV alebo monitor sa v podstate riesi od prvych videokamier.
Dex ako piseme je trochu ina vec, a mam dojem ze lacika sa pytal prave na desktop riesenie a nejde mu iba o mirror obrazu. No zial ine riesenie ako DeX od Samsungu nie je a ani si nemyslim ze t nejako vyrazne zmeni priama podpora v novom androide.
Tiez som mal Dex a som na tom rovnako ako ty, neviem kde by som to pouzil :D ale tak mozno niekomu kto chce nechce plnohodnoty PC/Notas to staci
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Android desktop mode

Príspevok od používateľa Snake »

Tak ono s novym Notom to je super, pichnes, prenasas fajly, robis v podstate na PC a na mobe zaroven, ale tak zatial kym sa dokonci Your Phone je to celkom ok, ked spustia Call handoff a App mirroring (nemylit so screen mirroring) tak potom uz DeX bude iba minulost, Google samozrejme ide opat proti muru miesto toho aby pochopil ze jeho ChromeOS sa nikdy nepresadi a jedine ako vedia dodrbat Apple je riesit sucinnost Android + Windows, ono najvacsi fail bude (pre nas ako zakaznikov) ked sa bude riesit exkluzivita Samsung + Microsoft, lebo zatial to vyzera tak ze naozaj Samsungu toto doslo a ako jediny vyvija kroky tymto smerom, co bude samozrejme dost pruser lebo to len podporuje vendor lock in, ale tak, Google bol, je a bude chaos.





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android desktop mode

Príspevok od používateľa HellAngel »

Microst robil na niecom podopnom nie? Ale sekli stym ako ukoncili mobilnu diviziu.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Android desktop mode

Príspevok od používateľa lacika »

tak diky hosi.. mirroring si viem urobit aj teraz, skor mi islo a nejaku alternativu ku Dex
Skoda, ze to podporuju len na galaxy. To je mimo moj budget.

Návrat na "Android / Wear OS"