Huawei zostreleny z trhu

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa HellAngel »

kazdy vyrobca ma svoje pravidla a podmienky a je len na kupujucich, ci ich akceptju alebo nie. Keby Huawei padol dole koli tomu, ze sa prestane predavat OK alebo ho prevalcuje konkurencia. Ale nepaci sa mi taketo odstrelenie znacky.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa Snake »

Ako som pisal, Huawei mal kopec casu dokazat ze nic nekale nerobi, Nokia (HMD Global) je tiez cina a nema problem vydat komplet zdrojaky (https://www.nokia.com/phones/en_int/opensource/), OnePlus tiez (https://github.com/OnePlusOSS/android_k ... lus_sm8150), Huawei porusoval aj GPL Androidu a zdrojaky nevydaval k nicomu. Mne chybat taketo spravanie rozhodne nebude.





.
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa MaxPayne »

tyka sa to aj Honoru? keďže je to ich dcérska znacka
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa Snake »

Ano





.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa kllr007 »

Mne tiež Huawei chýbať nebude už keď som čítal o ich nemožnosti unlock BL som stratil aj poslednú chuť ich čo i len sledovať.. Pridali vyjadrenie ak správne chápem pôjdu bez GAPPS a zjavne čoskoro vydajú vlastný in-house OS / prípadne niečo postavené na AOSP.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa HellAngel »

otazka je, kto je cisty? americka vlada co to po nich ziada? to hadam nie, ta vie pomaly o svojich obcanich kolko ustrizkov toaletneho papiera minie pri utreni si svojho pozadia.
Je zaujmave ze tato kauza prepukla ked sa Huawei v mobilnej divizii dostal na vrchol a prichadza 5G, kde prave Huwaei technologicky celkom dost dominuje.
Ako ja pisem, beriem keby Huawei/Honor odpalili zakaznici, ak by dostali vysoku pokutu za porusovanie pravidiel, ale takyto zostrel americkou vladou mi moc nevonia. Ani ja nie som vlastnikom telefonu Huawei a ani som nim neplanoval byt. Ale Huawei bola pre ostanych vyrobcov konkurencia, koli ktorej sa snazili vylepsovat svoje zariadenia. To iste u mna plati o Apple. Nemal som, nemam a ani neplanujem vlastnit jablko, ale vypadok tejto znacky si nezelam.
Naposledy upravil/-a HellAngel v Po 20. Máj, 2019, 14:18, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa yesper »

Tak im treba
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa maniak »

Hell: do Ciny existuje velmi vela vyvoznych obmedzeni uz dlhe roky (napr. pre polovodice, Cina smie dostat technologie aspon s 2 generacnych oneskorenim, cize teraz mozu dostat 14nm, ked uz svet bezi na 7 nm). Toto je len ina forma restrikcie, vyplyvajuca evidentne z podozrenia o spehovani (pocuvame to uz 2 roky). A ano, prave 5G moze byt spustacom. Plany pre 5G su vyrazne rozsirenie IoT, velmi huste siete, vela klientov, ... Ak by Huawei (Cina) dokazala takto sledovat kazde zariadenie a este ho aj priradit konkretnym ludom, tak to urcite budu zneuzivat. Rozdiel je predavat telefony a sietove komponenty.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja vidim problem v tom 5G ako spustaci celej tejto kauzy. Ako pises, problem je, ze spehovanie v nvej generacii siete dostava novy rozmer a Huawei ako najvacsi dodavatel tejto technologie sa nechcelpodriadit USA, respektive nechcel im dovolit vstupit do ich technologie. Takze jedine, kto by v takejto situacii mohol spehovat cez Huawei by bola Cina, co je samozrejme neakceptovatelne pre USA.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa Snake »

Hell tebe harasi? Ty co splietas o tom kto nechcel pustit koho kam. Je to presne naopak. Huawei ako cinska firma musi podla cinskych zakonov dovolit ich zlozkam pristup k udajom aj cudzich krajin. O to tu ide, nie o to ze by huawei niekoho nechcel pustit niekam, ide o to ze musi.

Edit: nokia/ericsson uz davno 5G BTS maju, takze neni dovod vymyslat koleso. Alcatel lucent tiet uz btsky ma.





.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa maniak »

Inak, som si takmer isty, ze aj HiSilicon bude zostreleny coskoro. HiSilicon si nechava tie Kirin cipy vyrabat v TSMC, ktoremu dodavaju technologie EU/US/JP firmy.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa kllr007 »

A tak taký EMUI s Amazon app store by šiel nie ?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa LordKJ »

skus predavat telefon s alternativnym storom v europe
Naposledy upravil/-a LordKJ v Po 20. Máj, 2019, 15:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa Snake »

A bez updatov pre android. V podstate si sa vyhodil z kazdej firmy v eu





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Huawei zostreleny z trhu

Príspevok od používateľa HellAngel »

asi som to blbo napisal, ale ty si ma opravil. To je ten problem, ze k Huawei datam ma pristup Cina a USA nie. V tejto kauze nejde ani tak o mobilnu diviziu, ale o sietove zariadenia, BTSky, cez ktore ide veskera komunikacia a Cina k tymto zariadeniam ma pristup, respektive k datam z nich. A tu sa nebavime o tom, ze Huawei postavil celu siet v Cine a ta moze svojich ludi spehovat, ale na Huawei zaradeniach bezi velka cast sveta a Cina moze mat pristup k datam z tychto krajin. Dalsia vec je moznost zasahovania do siete postavenej na Huawei technologii Cinou.
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Android / Wear OS"