Samsung S7 nefungujú notifikácie

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
milanx777
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 21:59
Bydlisko: Partizánske

Samsung S7 nefungujú notifikácie

Príspevok od používateľa milanx777 »

Čaute,

mam mobil Samsung S7 a blbnú mi notifikácie na mobile. Neskoro mi chodia notifikácie na prijaté emaily. Používam klasickú aplikáciu gmail a skúšal som aj iné aplikácie. Problém je, že niekedy mi príde upozornenie na nový email normalne hned behom minuty a inokedy akoby sa zasekol a upozorni má po 5-7 minútach a podobne. Alebo len bliká informačná dioda a až ked rozsvietim displej tak až v tom momente sa zvuk notifikacie ozve. Skúšal som už všetky možné nadstavenia meniť aj iné aplikácie na emaily ale všade je ten efekt rovnaky, pár emailov pride niekedy ako tak dobre ale vždy to takto zblbne že sa tam tie emaily akoby zaseknu.

Viete prosím poradiť čo by sa s tým dalo robiť?

Vopred ďakujem!
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Samsung S7 nefungujú notifikácie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Typicky ide o rozne optimalizacie baterie, resp. aplikacia nie je dana do vynimiek pre "pouzivanie dat v pozadi" (Background data). Android v novsich verziach postupne robi optimalizacie pre zivotnost baterie, takze v pripade notifikacii napriklad zobudi aplikacie iba raz za cas. To je tych tvojich 5-7 minut.

V skratke, ide o optimalizacie pre predlzenie zivotnosti baterie.

Vid https://www.theandroidsoul.com/how-to-f ... n-android/
milanx777
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 21:59
Bydlisko: Partizánske

Re: Samsung S7 nefungujú notifikácie

Príspevok od používateľa milanx777 »

faugusztin díky za vysvetlenie, toto vsetko som uz urobil predtým co si poslal ten článok...

gmail tam ani nevidim v moznostiach aby nebola optimalizovana ta aplikacia, neda sa to nejak inak este vypnut pre ten gmail?

Zvolil som aby mi nemonitorovalo aplikacia , viac sa tam neda v tom nadstavení baterie zvolit.

Ostatne som zvolil : povolit data na pozadi, zapnuta wifi počas spanku, šetrič baterie som nenašiel, da sa tam len vypnut to monitorovania baterie.

Ale aj tak mi to je divné že velakrat to trva aj 10 minut.

Alebo nepoznáte niekto overenu apku čo ozaj upozornuje hned na tie emaily?

Skusal som ich dost, napriklad Aquamail, len tam sa da nadstavit len 5 minut najmensi cas na kontrolovanie emailov.

Este ma napadlo či by to nebolo mozne nejak vypnut cez tie tovarenské zariadenia ?
milanx777
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 21:59
Bydlisko: Partizánske

Re: Samsung S7 nefungujú notifikácie

Príspevok od používateľa milanx777 »

Nema nikto už žiadnu radu ohladom tých upozornení ako to urobit aby to chodilo hned?

prípadne mozete odporucit niekto mobil kde Vam ozaj príde ten email okamzite vždy? aj ine znacky.

díky

Návrat na "Android / Wear OS"