Preblikávanie obrazovky pri spustení - 2DIN rádio s OS Android 6.0

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
NoobszDJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 01. Mar, 2009, 02:21
Bydlisko: Pezinok

Preblikávanie obrazovky pri spustení - 2DIN rádio s OS Android 6.0

Príspevok od používateľa NoobszDJ »

Dopredu oznamujem, že sa nejedná o žiadny smartphone, PDA ani tablet. Ide ale o autorádio Xtrons TCD761AL s OS Android 6.0. Ak moderátor uzná, že to sem nepatrí, tak nech to presunie do koša, poprípade tému presunie do správnej kategórie.

Vec sa má takto:

budem to písať v jednotlivých odsekoch, aby to bolo prehľadnejšie

Vo štvrtok som sa rýpal v systéme, nakoľko som chcel zmeniť pôvodnú aplikáciu na prehrávanie hudby. Rýpal som sa v tom toľko, až tá aplikácia prestala fungovať. Proste ihneď po spustení, sa aplikácia vypla. Tento problém bolo jednoduché vyriešiť. V rádiu som išiel do nastavení, našiel som si factory reset, vyťukal pin kód a rádio sa kompletne resetovalo.

Všetko fungovalo ako malo, tak som si spravil kompletné nastavenie rádia (naladenie rozhlasových staníc, nastavenie dátumu a času, nastavenie ekvalizéru, nainštalovanie navigácie a inej software-ovej klávesnice, nastavenie loga pri hodinách, nastavenie pozadia plochy, atď...).

Ako posledné som si išiel nastaviť logo na uvítaciu obrazovku. V zozname boli aj nejaké obrázky, ktoré som mal na pozadí plochy. Tak som si ako uvítacie logo vybral jeden z tých obrázkov. A to bola veľká chyba. Obrázky boli v rozlíšení 1920*1080, no displej rádia má rozlíšenie iba 800*480 (v nastavení je možné ho zmeniť na 1024*600). Síce toto rádio podporuje video súbory aj vo FullHD rozlíšení, no systém to s najväčšou pravdepodobnosťou nedokáže na uvítacej obrazovke spracovať. Tak mi len na chvíľu zamrzlo rádio, a potom už len preblikávala obrazovka.

Reset cez tlačidlo tento problém nevyriešil. Zo zákazníckej podpory výrobcu som dostal radu, aby som spravil software update. Poslali mi link s požadovanými súbormi, napísali postup. To som spravil, update prebehol, ale problém sa nevyriešil. Nikde na internete neviem nájsť ani zmienku o tom, ako sa dostať v takomto prípade do recovery menu, poprípade ako spraviť totálny reset rádia tak, aby sa ROM dostala do pôvodného stavu. Taktiež som vyskúšal aj na celú noc odpojiť napájacie káble z autorádia. Žiadna zmena, ROM sa nezmazala do pôvodného stavu.

Vie mi niekto z Vás povedať, kde a kto by mi vedel s týmto pomôcť? Rádio je síce v záruke, ale posielať to predajcovi do Anglicka nie je zrovna najlepšie riešenie. To radšej zaplatím niekomu tu na slovensku, ak mi s tým bude vedieť pomôcť. Ja som vyčerpal asi všetky možné spôsoby, o ktorých som vedel. Ešte je tu možnosť spraviť root a natiahnuť custom ROM. No na takéto niečo si jednak ani netrúfam, a nemám na to ani prostriedky a vedomosti (12V stabilizovaný zdroj, poprípade nejaká diagnostika alebo prístroj na pripojenie sa k rádiu). Viem, že rádio má čip RK3188, no neviem či je to MTCD alebo MTCB zariadenie.

Ešte poprípade ak by existovala nejaká možnosť, že po načítaný USB alebo SD karty bolo možné spraviť data/cache wipe a tým dostať ROM do default stavu. Ak niekto máte nejaké skúsenosti alebo nápad, tak mi prosím poraďte. Ďakujem.

Takto sa prejavuje to blikanie tej obrazovky:
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4GHz @ 4,1GHz, Chladenie: Noctua NH-U12F, MB: Asus M5A99X Evo R2.0, RAM: Corsair 8GB KIT 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 Vengeance, VGA: Gigabyte GTX 580 SOC, HDD: Intel 530 series 120GB (systémový) + Western Digital Black SATA III 1TB (úložisko), Optická jednotka: Samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S203D, Zdroj: Lepa G1000, Case: CoolerMaster HAF 912+, Klávesnica: Saitek Eclipse II, Myš: Mad Catz R.A.T. 3, Monitor: Panasonic TX-L32E5E
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Preblikávanie obrazovky pri spustení - 2DIN rádio s OS Android 6.0

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vseobecne u Androidu je to kombinacia Volume UP a Power tlacitko naraz stlacene dlhsiu dobu. Otazkou je, ako to spravis na tom autoradiu.

Predpokladam ale, ze to RES tlacitko je prave na reset, mozno tak ako u starsej verzie : https://www.youtube.com/watch?v=vkPb3B76LYg
NoobszDJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 01. Mar, 2009, 02:21
Bydlisko: Pezinok

Re: Preblikávanie obrazovky pri spustení - 2DIN rádio s OS Android 6.0

Príspevok od používateľa NoobszDJ »

To video som videl a skúšal som aj ten postup, ktorý popisoval. Len som nepochopil tomu poslednému kroku keď hovoril "after 3 seconds take out and one quick job on reset button..."
Pokiaľ to myslel tak, že po tých 3 sekundách treba ešte raz zatlačiť tlačidlo reset, tak to som spravil. No do boot menu ma to nedostalo. Stále mi len preblikáva tá obrazovka, ako je vidieť na tom videu. Update software-u mi napríklad prebehol bez nejakých problémov. Lenže po update zasa len to preblikávanie mám. Ono by to chcelo nejako zresetovať ROM do defaultu. Len sa neviem nikde dopátrať k tomu, že ako. Našiel som aj také možnosti, že sa vytvorí boot SD karta a dá sa ňou spraviť kompletná reinštalácia adroidu. Len do nej treba nahrať samotný software ako image. No software do toho rádia sú len nejaké súbory s názvami, ako je vidieť na priloženej fotke. Neviem, ako by som z toho spravil jeden image súbor.
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4GHz @ 4,1GHz, Chladenie: Noctua NH-U12F, MB: Asus M5A99X Evo R2.0, RAM: Corsair 8GB KIT 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 Vengeance, VGA: Gigabyte GTX 580 SOC, HDD: Intel 530 series 120GB (systémový) + Western Digital Black SATA III 1TB (úložisko), Optická jednotka: Samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S203D, Zdroj: Lepa G1000, Case: CoolerMaster HAF 912+, Klávesnica: Saitek Eclipse II, Myš: Mad Catz R.A.T. 3, Monitor: Panasonic TX-L32E5E
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Preblikávanie obrazovky pri spustení - 2DIN rádio s OS Android 6.0

Príspevok od používateľa Marek125 »

Skúšal si naraz zmacknut Power tlačidlo + niečo s toho čo tam je? Trebárs NAVI alebo šípku späť?
NoobszDJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 01. Mar, 2009, 02:21
Bydlisko: Pezinok

Re: Preblikávanie obrazovky pri spustení - 2DIN rádio s OS Android 6.0

Príspevok od používateľa NoobszDJ »

Hej, skúšal som všetky možné kombinácie. Jediná kombinácia, ktorá je funkčná, je držanie tlačidla na zapnutie a tlačidla reset na cca 5 sekúnd. Potom sa zapne update. Len samotný update mi nepomohol.
Už som aj na xda-developers písal, no zatiaľ žiadna informácia, ako si s tým poradiť.
Na tom xda-developers som aj našiel alternatívne ROM pre takéto rádia. Lenže je tu pár podmienok, na ktoré nemám odpoveď. A to:

- či mám zariadenie MTCB alebo MTCD
- či je to PX3 alebo PX5
- custom ROM od malaysk je pre zariadenie s čipom RK3088 a RK3188.

Sám neviem, čo je to MTCB/MTCD a ani neviem, čo má označovať PX3/PX5. Ďalšia vec, RK3088 sú dvojjadrové procesory. RK3188 sú zasa štvorjadrové procesory. No ja mám ARM Cortex A7, a ten má podľa informácií na www.wikipedia.com má mať označenie RK3036, RK3126 alebo RK3128. Označenie RK3188 má len ARM Cortex A9 s frekvenciou 1,6Ghz. Takže ani neviem, či by som tú ROM od malaysk mohol použiť. Obávam sa toho, že by som stav toho rádia ešte zhoršil.
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4GHz @ 4,1GHz, Chladenie: Noctua NH-U12F, MB: Asus M5A99X Evo R2.0, RAM: Corsair 8GB KIT 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 Vengeance, VGA: Gigabyte GTX 580 SOC, HDD: Intel 530 series 120GB (systémový) + Western Digital Black SATA III 1TB (úložisko), Optická jednotka: Samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S203D, Zdroj: Lepa G1000, Case: CoolerMaster HAF 912+, Klávesnica: Saitek Eclipse II, Myš: Mad Catz R.A.T. 3, Monitor: Panasonic TX-L32E5E

Návrat na "Android / Wear OS"