iPhone SE 2. generácie (2020)

Ekosystém Apple
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa HellAngel »

a co take si robil s androidom napis prosimta. Cistenie RAM nepovazujem za nejake kuzlo, ale skor zlo. Nedovolil by som uzivatelom vstup fungovania systemu.

co je problem u android telefonoch, ze vacsina ludi si kupi LOW end s vnutornou pamatou 16GB a 2GB, nainstaluju tam kadejake hovadiny a potom sa stazuju na fore aky je to crep. Je to ale problem spotrebitelov.

a ano, aj apple zariadenia maju svoje problemy a svoje kauzy. Len niekto ich vidi, niekto nie
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa d3Xter »

tieto argumenty su silnejsie ako moja schopnost vstrebavat ich :D idem si teda asi objenadat dalsi samsung aby som mohol dalej nadavat po pol roku :D
spomenul tu problemy od i6 to je kolko, 5 rokov spat? tak na drobne to je jeden problem na kazdy rok, okej ved stane sa pri vyrobe hocico, ale akosi zabudol na vybuchujuce samsungy, ktore komplet stiahli a mali tusim problem aj s displejom, co maju uz ale aj nove s20...
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa srebalat »

HellAngel napísal: St 29. Apr, 2020, 12:53 a co take si robil s androidom napis prosimta. Cistenie RAM nepovazujem za nejake kuzlo, ale skor zlo. Nedovolil by som uzivatelom vstup fungovania systemu.
ak reagujes na mna tak som pisal vyssie, skusal poodinstalovavat veci co su zbytocne, niekedy si ani nebol vedomy uzivatel ze si ich nainstaloval, skusal pozatvarat, resp. reset telefonu ale vela krat pristupil az ku obnoveniu telefonu, resp. uplnemu vymazu a vyrobnym nastaveniam, resp. skusal dat aj najnovsi system ci to nepomoze(to ako poslednu moznost vzdy).. niekedy to pomoze celkom, ale nie na dlho, proste uzivatelia si bud vzdy nainstaluju rozne vela appiek alebo tie appky sa im aktualizuju a spomali to ten chod, aspon co mi tvrdi okolie, ze casom sa vzdy spomali chod a pocuvam to , aj ked mozno uz nie tak casto ako v minulosti priznavam, aby som nebol len kriticky, ale stale to pocuvam..
len mam mrzi ze musime zachadzat takto off topic :/ .. skusme sa fakt zamysliet a diskutovat o telefone o ktorom je vlakno, o jeho konkurencii, jeho cielovke, faktoch o nom, kauzach pripadnych, resp. otazky nan ak niekoho nieco zaujima, vsetko ostatne je len flame a offtopic podla mna..

ano samozrejme ze aj apple ma kauzy ako znizovanie vykonu a podobne.. to ma klasicky kazdy vyrobca, nic nie je dokonale..
Naposledy upravil/-a srebalat v St 29. Apr, 2020, 13:07, upravené celkom 2 krát.
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja len dodam ze mam S8 a nemam ziadne problemy ktore tu kolega vyssie ukazoval na videu OKREM toho ze ked stlacim gombik debilneho bigsby tak sa sekne na chvilku (co chvalabohu od modelu 9 vyssie vies cele vypnut respektive premapovat gombik ze?) takze je to asi individualne :)

Ja tiez verim tomu co Cage pise, preco nie? jeden clovek ze nema moznost mat taketo skusenosti ho pasovat hned za sialenca? stava sa.

A je tiez pravda ze toto je teraz NAJLACNEJSI novy ajfon, android za 500 eur kto mal doteraz tak to boli silne stroje z ciny alebo vyssia stredna mainstream a tiez nikde v rodine nie su problemy typu "neviem si rootnut system".

A babka co nevie zapnut video by to nevedela na jablcku ani na androide... Stale plati, SE2 super marketingovy telefon a pojde ako teple rozky :)

a vlastne klikam nesledovat temu, tu je 10 stran zbytocnych, hawk :D
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa srebalat »

btw spomenul som si ze kamos na XS Max ma problem so suplikom na SIM , par krat mu nechcelo nacitat simku, je to na RMA, ale on to poriesil e-simkou nakolko uz uvazoval davnejsie nadtym, aj ked podla mna je to len oddalenie problemu, mal to dat na RMA.. to len na margo toho ze ano aj apple ma problemy , ako kazdy vyrobca, ale snad sa tu nejdeme bavit o problemoch toho a toho vyrobcu, vsak to by sme tu boli par stran :D .. je jasne ze niekto je zastancom tej strany a niekto tej, ale skuste sa od toho odosobnit(ja to tiez skusam :D ) lebo niektore prispevky mi pridu ze prisiel som si sem kopnut lebo jablko :D , fakt super taketo vypovedne hodnoty prispevkov...

osobne by som tu rad chcel vidiet(kedze bol predstaveny telefon od nejakeho vyrobcu) , ze napr. tento konkurent (s10e , pixel 4), ma sice kus vacsie rozmery a napr. ten druhy kus vyssiu cenu, ale su mu blizko, je este nejaka dalsia moznost? napr. ten pixel 4 sa mi paci kvoli relativne cistemu androidu, len ta cenovka je kus moc, resp. uplne top ak mate niekto odkazy na porovnanie fotakov jeho konkurencie, resp. kludne aj tej vydrzi alebo vykonu , najlepsie pri beznom pouzivani.. toto osobne mna v tejto teme zaujima.. bolo by super citat tu nezaujate prispevky a nie len si prist kopnut lebo som si precital nazov temy :/

napr. toto mi teraz udrelo presne do oci ked som zapol YT kvoli dacomu :D

iPhone SE vs Pixel 3a: Ultimate Value Phone Battle!
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa CageJ »

zaujatý veru :D

4 iPhony mi prešli a mám Apple Watch S3 Nike (a kukam po novom MAcbooku Air i5)...
Bratovi som predal 7čku a mame na Vianoce kúpil prvý SE - nevie si vynachváliť kvôli veľkosti..

RLY? Android mám firemný, neviem si na to poriadne zvyknúť ale o tom, že APPLE je najlepší nebudem tvrdiŤ a to už kúkam po 12cke a ano, stojí menej než výška môjho mesačného platu; Stačí ti to tak?
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa srebalat »

tak potom si to viem vysvetlit len tak ze mas skusenost len s apple a ziadnymi android :D , lebo ta poznamka v zmysle ze pokazeny android si nestretol, iba chceli ludia poradit s niecim, to bolo uz trochu moc :) .. ako jedno tak aj druhe sa kazi, osobne ale co sa tyka sw zalezitosti , resp. systemu tak tu ma nik nepresvedci ze na androidoch je tych problemov nebodaj menej, akceptujem hocico, ale toto nieee :D .. ios je vyladeny na naozaj len hrstku zariadeni oproti androidu a uzatvoreny, takze nikdy sa nemoze stat ze bude fungovat horsie, myslim ze to je kazdemu jasne ;) .. druha vec je to co si pisal ze sa ti pokazilo to a hento, ze v reklamacnom prostredi nieco dopackali, ale to dopackaju vsade, takto sa to neda hodnotit, resp. opisat len problemy applu a android povedat ze nema ziadne, toto ja neberem lebo to asi nie je moc nestranne napisane :)
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa HellAngel »

A kolko ti preslo iphonov rukami ked tvrdis co tvrdis? Aj iphony dokazu pekne zblbnut po SW stranke. Mozno menej, ale to je kvoli tomu ze je tu viacmenej uzavrety system a uzivatel nema moc sanci jeho chod ovplivnit a po druhe, iphony boli vzdy malju TOP HW, takze aj ked prejde prejdu 2 roky, budu na tom furt lepsie ako telefony s androidom v strednej triede.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa srebalat »

v minulosti dost, teraz uz podstatne menej, mozno sa to zlepsilo, nebudem sa hadat, ale je nepravdepodobne ze sa kazia menej, ostatok si si odpovedal sam preco to tak je..
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa CageJ »

To je tiež kec :)..
Telefóny som testoval od roku 2013 a prešlo mi ich rukami niekoľko desiatok.

Apple má to čo mala Nokia - poriadny servis - prvý rok neriešia kraviny a väčšie chyby rovno swap. Nokia telefóy skôr opravila. Keď sa začala rozpadať, začali sa rušiť aj servisné centrá, kedysi boli prakticky všade. Ocovi odmietli RMA na 2 telefónoch Lumia! Pre mňa NOKIA skončila hlavne pre shit anti-klientský servis (ako niektorá nemenovaná IT taiwanská značka).

Boli tam aj super kúsky - LUMIA 820 a 920 (ten WP ide doteraz jak hodinky a slúži ako hudobný prehrávač). Xperia X8 - dizajnovka ale úplny šrot - pomalé a nulová podpora, SONY sa vysralo na podporu - jo SONY u mňa skončilo týmto telefónom - predtým ja alebo otec x-telefónov Kxyz, supet telefóny aj keď mali problémy s joystickom...

HTC One M7 a M8 - skvelé telefóny, poznám ľudí, čo majú dodnes.
Samsungy? Myslím,že S-kové modely sú skvelé telefóny aj po dizajne. Mne sa páčili EDGE verzie alebo S10a, ale holt Android mi ako systém nevyhovuje.

Androidy od 6.0 som mal ako firemné asi 7 kúskov - ide to, mám tam pár aplikácií ale mne napr. vadí, že zruším hovor a náhodne vytočím niekoho iného, je to problém UI ale na Apple sa mi nestalo ani raz :D; problém s dostupnosťou aplikácií medzi regiónmi, keď som v ČR a mám SK Google tak mi nejdú niektoré appky, FU GOOGLE; Tak človek hľadá APK a inštaluje z 3. zdrojov? U Apple? Neriešim - prepne región sám alebo super-izi v telefóne. Čo telefón to iné UI. Stále iné nastavenie, stále iné notifikácie a prepínače. Vždy v Androide všetko hľadám, kde to zase je skryté v novej verzii.

Google všetko komplikovanejšie než Microsoft. No a podpora? čo to je :) ... Najlepší emailový klient do mobilu v súčasnosti? Outlook, kto by to bol povedal :). GSuite? :D :D Srandujete, Office je stále o 10 rokov vopred, možno ak nerobíte komplikované kontigenčné tabuľky alebo primitívne grafy a prezentácie.

AD Apple - proste pre mňa dôležitá - 1y medzinárodná záruka a nerieši kraviny; ale iPhone 1-4S problémy s Home Button (častý problém vyklikania). Neschopnosť opraviť Macbooky či iMac Pro - realita! Časté problémy u iPhonov z prvej várky. Nový iPad Pro? KKs ten sa láme častejšie než ja krájam chlieb, to je za tie prachy absurdnosť.

Perlička na záver.

Skúšali ste niekedy ako end-user Google podporu? Pánové na rozdiel od Apple, kde je aspoň 90 dní a Microsoft, kde je stále na telefón. GOOGLE ŽIADNU PODPORU pre náš región Nemá. On nemá žiadnu podporu okrem B2B Enterprise zákazníkov. Stratíte prístup k Gmailu? Máte problém. Hackne Vám niekto účet? Naserte si.
Skúšali ste kontaktovať Facebook/Instagram ohľadom podpory? Use FAQ or fuck-ur-self. Posledné 2 roky NEEXISTUJE.. Holt Microsoft a Apple má aspoň podporu...
Android podpora ? Are u kidding me :D ... kontaktujte výrobcu svojho zariadenia ;) .. skúste Číňana.. áno niektorí výrobcovia s lokálnym zastúpením podporu majú ale XIAOMI alebo One plus a pod? Kdeže - Kúpte si telefón za 700€ ale komunita vyrieši :)...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa kllr007 »

srebalat napísal: St 29. Apr, 2020, 12:01 tie cistiace appky(btw taketo veci na ios vobec netreba riesit, to je ta velka vyhoda ;) ) co viem tak vela krat este viac zasieraju telefon roznym scamom ako ked nie su, ale to je jedno, uz to ze ich treba pouzivat je uzivatelsky nepohodlne.. btw ak sa mame bavit o hw tak v tej cenovej hladine myslim ze bez konkurencie, nakolko ma cpu co poraza vykonom(benchmarkovym aj beznym uzivatelskym) vlajkove lode, takze o akom hw sa chceme bavit? :D .. ma 3gb ram co mu uplne staci.. graficky vykon tak isto ako vlajkove lode..

ja som napisal aj svoj pohlad ze s10e sa mi paci viac displejom a fotakom, reverznym nabijanim a podobne, a netvrdim ze SEcko ma uzasnu bateriu alebo uzasny oled velky displej(aj ked je pravda ze to ma jeden z najlepsich LCD dipslejov).. nepisem tu len pozitivne veci.. a mas pravdu ze mozno neriesia ci budu mat aktualny android, ale to ze za 4roky je to uz tak zasekane ze sa to neda prijemne a bez nervov pouzivat to uz budu riesit, vsak to vidim preboha v okoli.. a nedeje sa to za 4roky ale omnoho skor, zalezi aky sunt kupili a aky to ma dogabany(rozumej rozne druhy nadstavb) android..
HW nie je len cpu. Ale aj displej, design, baterka etc. Ale jasne má silný CPU tak je king.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa srebalat »

hrozne obmedzeny prispevok...

Iphone SE 2020
-IP67
-lightning konektor
-64-256gb, neda sa rozsirit
-dlhsia podpora do buducna

Samsung Galaxy s10e
-IP68
-USB-C
-128gb a da sa rozsirit pametovymi kartami
-3,5mm jack, ale niekomu sa moze este zijst
-vacsi displej, mensie ramceky
-sirokouhly fotoaparat naviac

to su asi hlavne rozdiely opomenuc systemy..
Naposledy upravil/-a srebalat v St 29. Apr, 2020, 15:19, upravené celkom 2 krát.
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa LordKJ »

akoze je mi to jedno ale baterku si naschval opomenul? :D
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa srebalat »

ukaz mi najskor porovnanie ze ktora o kolko vydrzi viac, to ze ma viac mAh myslim ze nic neznamena ci.. a pisal som hlavne rozdiely medzi nimi ;) .. kludne dopln ak som nieco zabudol..
Naposledy upravil/-a srebalat v St 29. Apr, 2020, 15:19, upravené celkom 1 krát.
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: iPhone SE 2. generácie (2020)

Príspevok od používateľa LordKJ »

no musis si definovat use case na ktorom to chces porovnavat

no ved baterka je celkom "hlavna" sucast zariadenia, nie tam nejaky 3.5mm jack :D

Návrat na "iOS / iPadOS / watchOS"