Apple iOS 8

Ekosystém Apple
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Apple iOS 8

Príspevok od používateľa Mirdis »

Nahodene? Alebo cakate kym sa trosku vyladi? :) Piste skusenosti, problemy atd. Ja som hned vcera stiahol a nahodil na iphone 5s, ipad mini ma caka cez vikend. Zatial vsetko bezproblemov funguje, no akurat na zname problemy dropbox, icloud drive.
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa Asnod »

Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa Bird »

pár krát ma už vrátilo na plochu keď som otvoril nastavenia, s ničím iným som zatiaľ problémy nemal :)
ešte mi vadí, že update automaticky pridal apple appky, ktoré sa nedajú odstrániť, ale tak pár MB hore dole.
ale celkový dojem zo systému je super, som rád, že horné notifikačné centrum má už len dve záložky, tá tretia - "zmeškané" - bola dosť zbytočná.
ďalej je fajn možnosť odpísania na príchodziu správu bez otvárania appky.

btw. neviem či ste toto videli https://www.youtube.com/watch?v=qvhSOzmmCiU - no privítal by som niečo podobné na iOS. týpek to celkom premakal, aj mi to celkovo ladí do "imidžu"/filozofie iOS/Apple
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa Mirdis »

Suhlasim s vylepsenou notifikacnou listou, kde konecne v nej nevznika bordel a taktiez to odpisovanie bez potreby otvarania imessage je skvelou funkcionalitou. Skusal som aj diktovanie a velmi slusne rozpoznava slovensky jazyk.
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Bird napísal:
btw. neviem či ste toto videli https://www.youtube.com/watch?v=qvhSOzmmCiU - no privítal by som niečo podobné na iOS. týpek to celkom premakal, aj mi to celkovo ladí do "imidžu"/filozofie iOS/Apple
dlazdice na ajfone :-) myslim ze to nebude nikdy,aby sa opicili po MS
ANONYM_a7

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

No uz sa opicili dost jak po WP tak dizajnovo po HTC :D Novy iOS sme nahadzovali uz aj na testovacie device - jedina vec co je taka mimo - obcas padnu nastavenia inak super :cool:
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa zedolsi »

celkom sa mi iOS 8 páči no nezdá sa Vám keď príjmate hovor že to trvá dlhšie jak predtým?
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
backy6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 631
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2012, 19:08
Bydlisko: Bratislava-Lamač

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa backy6 »

Aj mne sa zdá ze to trvá dlhšie
CPU:i5 2500K MB:Asus P8P67 PRO GPU: R9 280 Dual-X
RAM:Team RAM Elite 8GB 1600mhz PSU:Seasonic S12-G 550W Case:Corsair Carbide 330R
Phone:iPhone 5S Tablet:iPad Mini
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa Mirdis »

Ano, je tam nejake oneskorenie, tiez som si to vsimol. Dufam, ze coskoro bude aktualizacia lebo aj vydrz je na tom podstatne horsie. Ma to niekto nahodene na ipad mini? Lebo citam staznosti, ze system laguje.
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa zedolsi »

no dúfam že to spravia lebo mi to lezie na nervy, zdvihnem hovor poviem "prosím" a stále ticho :D potom si uvedomím že asi nepočuli :D
chcel som aktualizovať aj iPad 4 ale asi radšej počkám, zdá sa mi že sa trošku kopli :( nikdy predtým som po aktualizácií nepostrehol chyby vždy to šlo len k lepšiemu :rolleyes:
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa Mirdis »

Vsimol som si dalsie nedostatky. Blbne mi landscape mode aj wifi je nejake spomalene. Inac vysiel update iOS 8.0.1

edit: update 8.0.1 apple pozastavil :-D
edit2: a mame tu 8.0.2 :)
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa icefire »

Par krat mi padlo Safari, inak viacmenej OK. Vydrz subjektivna, ale moje 5S vseobecne na hrane jedneho dna. Cakam na 6+ s lepsou vydrzou.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1471
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa Sangala »

wifi sa mi pomalsie uz na 7micke tazsie napajalo ... teraz to je trochu lepsie ale aj tak ... mam 8.0.2 ajtak mi nastavenia obcas padnu ... privital by som na tu listu aj zapnutie mobilneho internetu :/
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa Leon »

zapnutie vypnutie dát nikdy v control centre nebude, tu máš vysvetlenie prečo
Leon napísal:
**** napísal:
Leon napísal:inak to control centrum pri iPhone, tam v živote nebudú také veci ako vypnutie/zapnutie mobilných dát a to kvôli funkcii Find My Iphone.
to som nepochopil, prečo? či keď vypnem mobilné dáta tak to find my iphone nefunguje? tak to je asi najmenej pre zlodeja isť do nastavení a vypnúť to tam nie? či ako to chápať?
Áno nefunguje. A keď máš zámok telefónu alebo otisk prstu tak sa do telefónu nedostane. A control center sa dá vyťahovať aj z lockscreenu. čiže keby to v control centre bolo, tak ti zlodej vypne net z lockscreenu a je vymaľované.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iOS 8

Príspevok od používateľa jaffar »

Mirdis napísal: Ma to niekto nahodene na ipad mini? Lebo citam staznosti, ze system laguje.
Áno, ďakujem pekne za taký update :facepalm: Síce je to stále ďaleko lepšie ako updaty na Android, kde niektoré vyššie verzie prakticky úmrtvili device, ale spomalilo sa to brutálne. Počkám tak mesiac, či nevydajú nejaký performance fix a ak nie, vrátim to spať na 7.

V princípe je použiteľný, ale niektoré náročnejšie akcie, kde sa načítava viac dát trvajú násobne dlhšie (napr otvorenie fasbuku :-D )

Návrat na "iOS / iPadOS / watchOS"