Vysoky ping

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Xjj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:59

Vysoky ping

Príspevok od používateľa Xjj »

Dobry den mam problem s pingom , je v tom ze na speedteste http://www.speedtest.net/my-result/3188848385 , inak platim za 7,1 mb/s ale je nejako agregovany je to mikrovlnka problem je v tom ze mavam tzv Lag spikes , problem je v tom ze iba v hrach a na speedteste na cmd ping nie asi takto niekedy i viac http://www.speedtest.net/my-result/3188845660 ISP ma uistuje ze v nich problem nieje skusal som dat do pc aj externu wifi sietovu na usb i cez kabel na priamo , zdalo sa mi ze cez kabel som mal castejsie lag spikes bohuzial uz mam na ceste novu sietovu kartu :D este sem prilozim screenshot z cmd http://imageshack.us/f/202/qsl8.jpg/ , problem nieje len v hrach ale i na ts mam dost vysoky ping a 0,5% az 2,1% packet loss na ts a to je slovensky ts server, ako by ste mi dalej poradili pokracovat ? Rozmyslam ze zaplatim pokutu za zrusenie zmluvy s ISP a prejdem do telekomu na VDSL . Vo pred dakujem za odpoved.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa mp3turbo »

servus gombo11 :

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 15&t=98056


Co sa hanbis za svoju prezyvku a musis mat tri accounty ? Nie si kompletny ? Mas nejake psychicke problemy ? Preco si nepokracoval v povodnej teme, v com je tam doriti problem ?! A potom sa cudujeme ze je na svete kriza, ved ludia nie su normalni ze ?

Samozrejme sme sa dockali prekvapivej odpovede, presne ako pisem naspodku linkovanej temy. A nieze ani odpovede, ale samostatnej zurivej akcie v style vsetci su lietadla iba ja som Napoleon.



A to este neviem ci nahodou aj toto nie je tvoja tema : http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =7&t=98119
elementar...




vies co, zrus ISP co mas teraz a prejdi do telekomu na VSDL. To je najlepsie riesenie ktore ti absolutne nabeton pomoze.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 26. Dec, 2013, 20:11, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Heatman »

Je to ISP-ckom, nech si hovoria co chcu, Wi-Fina bude stale lagovat a hlavne teraz vo vianocnom obdobi ked je viacej ludi doma, kazdy sedi za compom. A ked si v skupine s niekym tzv. agregacia tak sa uz vobec neni comu divit.

Ja mam ten isty problem a kazde vianoce je to to iste, lagy a pomaly net. Lenze bohuzial ja nemam inu alternativu iba tu pojebanu WiFinu, ale teraz na novy rok chcem prejst na vyssi program tak uvidim ci sa to aspon troska zlepsi.

Ak by niekoho zauimalo akeho mam ISP tak je to spolocnost Minet.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Xjj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:59

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Xjj »

Co :D?
aky gombo :D tak ja neviem co tu pises chces snad videt moju ip :D? ze z kade som :D? aby si si to overil :D?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vies ty co ? Nahodou mas tie iste obrazky. Pristup k IPckam nemam, to maju moderatori a administratori, ale uzivatel XJJ sa


Registrovaný: Štv 26. Dec, 2013, 17:59
Posledná návšteva: Štv 26. Dec, 2013, 20:11
Príspevkov celkom: 3 | Hľadať všetky príspevky od užívateľa

Najaktívnejšie fórum: Siete (2 Príspevky / 66.67% užívateľových príspevkov)
Najaktívnejšia téma: Vysoky ping (2 Príspevky / 66.67% užívateľových príspevkov)



Pre tych menej genialnych : uzivatel XJJ je zaregistrovany dnes a jedine co ho zaujima su vysoke pingy. A zaujimave ze spravi screenshoty uplne rovnakym sposobom ako gombo11 ktoremu som marne radil, uplne presne metodologicky... speedtest, ping, traceroute.


Este raz sa ta uplne normalne pytam, ci si normalny alebo ci sa aspon tak citis.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 26. Dec, 2013, 20:14, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Xjj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:59

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Xjj »

Heatman napísal:Je to ISP-ckom, nech si hovoria co chcu, Wi-Fina bude stale lagovat a hlavne teraz vo vianocnom obdobi ked je viacej ludi doma, kazdy sedi za compom. A ked si v skupine s niekym tzv. agregacia tak sa uz vobec neni comu divit.

Ja mam ten isty problem a kazde vianoce je to to iste, lagy a pomaly net. Lenze bohuzial ja nemam inu alternativu iba tu pojebanu WiFinu, ale teraz na novy rok chcem prejst na vyssi program tak uvidim ci sa to aspon troska zlepsi.

Ak by niekoho zauimalo akeho mam ISP tak je to spolocnost Minet.
No ja nevies a nemas moznost VDSL ? vsak pevna linka je skoro vsade nie :D? ja by som asi presiel na to i ked ta pokuta 1oo €je dost smutna :D za odstupenie od zmluvy , kedze mam s nimi zmluvu do maja 2015 tak ma to dost hneva ak to bude takto dalej pokracovat :(
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa mp3turbo »

keby ta zaujimala didakticko-syntakticka analyza, tak uzivatel GOMGO11 a zhodou okolnosti aj XJJ pisu obidvaja ciarku zasadne s medzerou PRED.

Druhy taky na fore nie je. Pustim sa do analyzy skladby vety alebo uz fakt prestanes vyvadzat kraviny a strelis si jednu facku ? Prosim ta aspon nebud trapny, mas pipika tak bud chlap a nie sracka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Xjj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:59

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Xjj »

Ano registroval som sa dnes aj toto forum som nasiel dnes a preto lebo sam som si uz nevedel rady . Neviem akeho tu ty mas kamarada o ktorom pises , ja sa do sieti ako tak rozumiem k zlvast tomu ze studujem mechanik pc sieti ale mne provider stale hovoril ze u nich problem neni raz bol vysoky ping na ip 195.160.182.230 t.j mikrotik zariadenie ich nie moje viem kde sa v obci nachadzaju ale nemam k nim pristom a neviem ako sa dopracovat k heslu neovladam hackovanie . ten ktoreho tu opisujes tak tu prvu temu som cital nenasiel som tam odpovedi kedze ten clovek pisal stale o nejakych veciach ja som hladaj aj na internete a najviac odkazov bolo na stranku problem s lol pingom a to neni o tom aky ma on internet ale o tom ze eu servery na lol su nahovno , ja lol nehravam . Tak prosim ta nezacni takymto urazlivym prispevkom hnet dobre ?
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa STENLY »

mp3turbo: asi pravdu máš, interpunkcie píše až za medzerou... to je riadny lolo...
za viacnásobnú registráciu má banán :D
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa mp3turbo »

okej, takze este aj lol sedi. Vsimni si ako to pouzil vo vete v tomto aj linkovanych prispevkoch.


Vies co gombo11/xjj/hocikto, zalozis si dalsi account a mozno si toto precitas : moja prva odpoved v tomto prispevku, je tam linkovana tema, hned ta prva. Precitaj si ju, zariad sa podla toho.

To znamena preskocit z wifiny na kabel a skusit pingy, download a hru cez kabel. Tym vylucis radio ktore u teba doma moze robit problem. ISP v tom moze byt uplne nevinne a tymto to strasne rychlo a jednoducho za 10 minut zistis.


Uz si si dal tu facku ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Xjj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:59

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Xjj »

Facku si davat nemusim pretoze niesom hlupak, tak ja som skusal aj na kabel aj priamo z anteny do pc nie cez router a stale bol problem v tom pingu, kedze sem uz pisem tak to je preto lebo ked moj ISP mi hovori ze u neho problem nieje tak ci nebude problem niekde v mojom pc. Preto som si obiednal aj tu novu sietovu alebo nejake nastavenia ja neviem skusal som vseliake veci. A nejaky zebrak gombo11 niesom , a lol ? to ako ze nikdo iny pouzit nesmie ? ked sa zasmeje ?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teraz mame nejaku novu situaciu : pises ze si skusal "priamo z anteny do pc nie cez router".

Co to prosim znamena "priamo z anteny" ? Ty mas ako poskytovatela pripojenia na Internet nejaku firmu co ti nainstalovala ich radio volakde na strechu ? Sakra mohol by si uz konecne detailne popisat svoje pripojenie na internet ?

Ukazem ti ako by to mohlo vyzerat "mam Orange, optiku, byvam v Petrzalke, rychlost 250/250Mbit" pripadne cojaviem "XYZ sro, rychlosti 2/1Mbit, maju u nas na baraku nainstalovane svoje radio, antenu a idem cez nejaky ich router o ktorom neviem vobec nic".

Lebo to je velmi dolezite : v prvej teme ktoru si cital :) jasne piseme ze pingy na six.sk nesmu byt radovo desiatky milisekund. Akekolvek kablove pripojenie, upc, orange, telecom, musia robit six do 10ms s prehladom a prstom v riti.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Xjj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:59

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Xjj »

Mam mikrovlny internet od spolocnosti ktoru poznat nebudes http://www.nscdata.sk/sluzby/internet/ moje pripojenie pc -> router -> antena ktoru mam na dome(je prepojena kablom takej ciernej skatule z kade su dalsie a na jednej koncovke je napisane POE a na druhej pc a ta ide do routeru) -> routerOS mikrotik ISP zariadenie -> dalsi mikrotik router -> netusim co -> opticky uzol 1O km od mojej obce , jak som pisal mam download 7,1Mb/s a 2 Mb/s upload byvam v Hradišti pri partizanskom mala dedina neznasam to tu neni tu optika dufam ze som ti poskytol dostatok informaci
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takto je to perfektne, no vidis !

Ja to ale cele vidim velmi zle pre tuto firmu co ta teraz pripaja: na tvojom poslednom obrazku vidno v tretom riadku ze pingy na 192.168.206.1 dosahuju 32, 27 a 21ms, co je dost - toto je nejaka neverejna IP adresa, urcite patri im. Potom je tam nejaka verejna adresa 195.160.182.230 s radovo rovnakymi casmi ktore nedavaju prilis velky optimizmus, nasleduje dalsia 10.1.0.1 co je znovu neverejna - velmi zaujimavo maju chlapci spravenu siet :) sranda nad srandu.

Vsetky tieto kroky na sieti ukazuju relativne vysoke casy. Zrejme maju tie svoje radia velmi slusne zatazene, zopar som ich postavil. A s tymto nespravis nic. Vypoved ? Ano. Pokuta ? Nechcelo by sa mi ju platit na tvojom mieste. Dohoda ? Cojaviem... Skus sa im stazovat a stazovat a stazovat, ale ci z toho nieco realne vytrieskas po dlhom natahovani fakt neviem :( predpokladam ze na to aby chlapci mali podstatne lepsi internet by museli prekopat slusnu porciu svojej siete a to je proste ekonomicky a technicky a casovo nerealne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Xjj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:59

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Xjj »

No ja im aj pisem :D a pripada mi to ze si ma uz dali hadam aj do spamu lebo mi uz ani neodpisuju ked im posielam co som nameral a stale mi hovoria ze ku mne poslu technika ja im na to ze : ano ? pride technik v tedy vsetko pojde v poriadku a ja zaplatim za vyjazd technika a stale budem mat ten isty problem. Ale uvazujem na VDSL od telekomu nemas nejake skusenosti ci to je stabilne atd ?


Mam pravo poziadat o zoznam/pocet ludi ktory su na ich sieti ?

Návrat na "Siete"