Prepojenie PC s notebookom problém

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
marhy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 14:50

Prepojenie PC s notebookom problém

Príspevok od používateľa marhy »

Zdravím mám problém so zdieľaním dát medzi notebookom a PC
Notebook je pripojený cez wifi PC normaĺne cez sieťový kábel cez router TENDA N11
Internet mam od upc (to nehrá rolu) a problém je asi taký že neviem sa dostať ani od jedného ku druhému na DISK stále pýta odomňa práva administrátora obidva stroje sa vidia všetko je nastavené v routri je povolený DHCP server pc sú v rovnakej sieti aj práva su nastavené ale stále ma to nechce pustiť

Obidva stroje WIndows 7 Ultimate 32bit
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Prepojenie PC s notebookom problém

Príspevok od používateľa Famous »

Nevies sa dostat. Co tym myslis? Ked das Tento Pocitac tak v lavej liste mas "Siet" a tam by si mal mat ukazany svoj aj ten druhy pc. Mas to tak?
Este hlavna otazka......dal si vobec ten disk, na ktory sa chces dostat, zdielat?
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: Prepojenie PC s notebookom problém

Príspevok od používateľa kramer »

No tak toto

Štart-ovládaci panel-entrum sieti-Zmeniť rozšírene nastavenia zdieľania-a najdi tam vypnuť zdieľanie chránené heslom-potvrdiť

Po tomto by to už nemalo pýtať heslo a daj zdieľať tie disky kam sa chceš dostať a ak spravíš všetko čo chceš všetko daj do pôvodných hodnôt

a pripoj book na LAN lebo cez WiFi ti to pôjde strašne pomaly

Inak heslo pre svoje PC nájdeš tu
Štart-Ovládací panel-Domáca skupina-Zobraziť alebo vytlačiť heslo domácej skupiny
samozrejme musíš mať svoju sieť nastavenú ako domácu nie verejnú lebo ti to bude Firewall všetko blokovať
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
marhy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 14:50

Re: Prepojenie PC s notebookom problém

Príspevok od používateľa marhy »

Všetko mám nastavené heslo som mal stále vypnuté a PC sa vidia ... ale keď kliknem už na ten disk toho druhého pc tak ma nechce pustit vyhodi mi hlasku ze nemam práva obrátte sa na správcu serveru ... je to aj z jednej aj z druhej strany pritom práva mám nastavené a disky sa zdieľajú

Návrat na "Siete"