ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa newmi »

ja sa to chystam objednat strykovi. No dufam, ze nebude mat ziadne problemy. Ma s tym dakto aj pozitivne skusenosti? :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

No odkedy mám ten router od Orange ide všetko bez problémov. Podľa mňa sa to oplatí lebo nikto iný takú ponuku nemá.

EDIT: Ten polatok za odborníkov mi nakoniec nedajú uhradiť. Takže maximálna spokojnosť.
Naposledy upravil/-a kramer v So 25. Feb, 2012, 19:02, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

co som cital na fore dsl.sk, tak zatial je toto jediny pripad, co blbol ten router.... v stredu ma odpoja, tak snad do 10dni to budem mat zapojene..
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Takze, dnes mi skoncil INTERNET v Telekome, technik sa doteraz zatial neozval.. Aby som dodal, internet skoncil o 1 den skor ako mal !! Pozor aby ste neboli prekvapeny.... Telekom je skutocne neferova firma :)...
Naposledy upravil/-a CageJ v St 29. Feb, 2012, 14:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa galen »

daj im reklamaciu

dokedy mas v zmluve napisane, ze to ma byt funkcne? :)

(predpokladam, ze sa jedna o chybu koli 29.2. - nestandardny datum)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

Nie nieje to chybou aj mňa odpojili o deň skôr su to špiny ten T-compost.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

galen napísal:daj im reklamaciu

dokedy mas v zmluve napisane, ze to ma byt funkcne? :)

(predpokladam, ze sa jedna o chybu koli 29.2. - nestandardny datum)
do konca fakturacneho obdobia, t.j. aj dnes/do zajtra...lenze mne to vypli uz dnes o nejakej 1:30...
clovek23

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa clovek23 »

CageJ napísal:Takze, dnes mi skoncil INTERNET v Telekome, technik sa doteraz zatial neozval.. Aby som dodal, internet skoncil o 1 den skor ako mal !! Pozor aby ste neboli prekvapeny.... Telekom je skutocne neferova firma :)...


Potom napis infosko ked ta pripoja. Diky :)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Takze prvotne mi to fakt behalo ako kreditny net s teoretickym max. 3,6mbps ale od dnes/vcera to bezi s teoretickym maximom 7,2mbps tak ako je to uvedene pri DSL na doma, realne to ide polovicu.. Ping od 65-80ms.. Dnes je tomu 14dni od podpisu, technik sa neozval zatial.... Okrem toho aby ste neboli prekvapeny s ORANGEom. Rychlosti realne su od 2,5 do 2,9... Profil linky je nedostatocny na 3mbps... Davaju ho obycajne na 4096, ja som uz na Turbo 2 mal 4160... Ak niekto pisal, ze od telekomu mohol max. 2mbps, je to preto, ze tkomacky je naddimenzovany.. Takze pojdu mu aj to teoreticke 3mbps... T3 od telekomu ma profil cca 5472..kbps... Takze mozete vidiet ten rozdiel... A ked to budem mat, tak napisem... Ale aby sa po 14dnoch neozval technik......

EDIT: Tak po dlhsom skumani, ocividne profil staci musi, ale Telekom to nejako uskrcuje....
MrDoubleD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 18:19

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MrDoubleD »

Ahojte, chcel by som si dať tento internet, len mám dve otázky.
A to je koľko sa cca. čaká od podpísania zmluvy a po druhé platí sa aj aktivačný poplatok, ak áno tak koľko ?
Vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

No aktivacny možno euro ale skôr je zriadovacy pokiaľ nemáš doma pripojku na telefónnu linku a cenu neviem veď pozry net určite sú tam vypísané podmienky http://www.orange.sk hľadaj hlavne malé pismenka.

EDIT: No aktivacia je zadarmo ale koľko sa platí za zriadenie neviem choď do Orange alebo vojaj na onfolinku 0905 905905
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

uff.. dnes mi prisiel technik povedal,ze... mate zlu linku v DSLAME sme dosahovali 1,5-2,0mbps.. a kukam na neho a hned technicke veci, ze to nie je mozne...atd.. :furious: ze som doteraz mal 2-2,3mbps..
uz ma serie ten Telekom...budem volat Orange nech ich jeb**... A aby som nezabudol zaujimalo ho, ze preco som zrusil, prva vec co sa pytal... Ci nejake meranie prebehlo o tom dost pochybujem, kedze po 3 tyzdnoch!! mi pride povedat, ze neda sa... Vraj orange vyzaduje 3mbps..
Dodam, u mna doma nic merat nebol.... Asi len v ustredni(domienka)
Nepriamo mi povedal od nich sa da ale od orange nie..
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

T-com dáva podpasove údery Orangeu zato že si dovolil dať za 3Mb linku len za 12€ bez varovania pričom on dal T-comu KO :D na škodu je že siete spravuje T-com.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

podpasove moze dat, ja budem davat sudne :D

mam v ****, volal som Orange dal staznost a budem pokracovat aj pisomnou, ak sa to nepohne... aj PU ...
maher787
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 13. Mar, 2012, 20:13

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa maher787 »

koncom februara som si bol objednať tento net a bol som spokojný že ako to dobre dopadlo lenže to som ešte nevedel čo všetko ma to bude stáť. po týždni namiesto 5 dní ako mi bolo povedné v orange sa mi ozval technik z telekomu že mi príde spraviť prípojku na internet ja som mu oznámil že prípojku nepotrebujem že ju mám ešte z čias pevnej linky ale že usí aj tak prísť to skontrolovať no dobre dohodli sme sa na dátume a čase. samozrejme ale prišiel skôr než sme boli dohodnuty doma bola len najmladšia sestra a on ako správny ignorant a zamestnanec telekomu ma nemohol informovať že prišiel skôr. po príchode z roboty som mal v izne nepekné prekvapenie ten magor mi prevrtal natiahol kábel zničil drevené obloženie steny a parapet a namontoval mi zásuvku do izby kde vôbec nemala byť. samozrejme pôvodnú prípojku odpojil a ani sa len nepokúšal zavolať či to môže takto spraviť. Na druhy den som sa pokušal skontaktovať ale marne nakolko použival čisla ktore sú spoločné pre všetkých zamestnancov ktorý volajú z telekomu a nikam som sa nedovolal. na infolinke ma odkazali na servisnu linku tam že oni to nevedia mam sa obratit na orange a v orange ma preistotu ingnorovali lebo nepouživam ich operatora. tak som si to musel sam znova odpojiť a zapojiť tak ako to malo byť. asi o týžden mi prišla sms s menom a heslom. a odvtedy nič

a preto by ma zujimalo že či si to mam nastaviť sam alebo či pride nejaky "technik" ktorý mi to zapojí lebo je to už 11 dní a nikto nič pritom mi v orange hovorili že to príde technik spraviť a teraz vážne rozmýšlam že či to nemal byť ten čo mi rozbombardoval izbu.
PC: Intel i5 2500K, Corsair hydro H60, MSI Z68A-GD65 rev. G3, Corsair Vengeance 2x4GB, MSI GTX560TI OC, Segate baracuda 7200.12 1T, Seasonic m12ii-620 bronze, Zalman Z9 Plus, Card reader Apacer, DVD rom LG
Monitor: Philips Brilliance 221S plus
Mobil: HTC desire Z, Nokia 6120, a zaloha v podobe SE K700i

Návrat na "Siete"