ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

same shit here :)

Neviem ci sa neinspirovali mojim topicom na T-fore.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

teraz to tam niekto riešil na telekome bo som to tam komentoval....ale viete čomu nerozumiem? ako to robí orange, že sa to dá pekne preniesť... či aj tam môže nastať problém?
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja som pouzival DSL dlhe roky na tej istej adrese. Velmi dlho som bol v Telekome, kde sa to postupne zlepsovalo, zvysovali rychlost a cena sa casom mierne znizila. Teraz som v Orange a na normalne browsovanie to nestaci ani pre jednu osobu... rychlost je paradoxne polovicna ako 5 rokov dozadu, casto to vypadava a cena je rovnaka len vdaka predlzeniu viazanosti.

V sucasnosti pouzivam to pripojenie uz iba na mining, lebo na tom zazraku od Orange casto nestiha tahat ani 720p video na Youtube. Kedze nemam cas na hry, tak po skonceni viazanosti bude pre mna jasnou volbou Internet na doma od O2.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

to zial zalezi od lokality a Telekom by ti uz asi moc nepomohol
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa geroswen »

Od Telekomu som mal 10/1 Mbit. O 5 rokov neskor mam na tom istom mieste 5/1 Mbit a viac sa neda... asi tie statne kable, co sprivatizovali za eurko uz nacisto zhnili.

4G cez mobil mi tam dava minimalne 50/15 Mbit a ping je tiez podobny.

Je tam natahana aj optika, ktoru nikto nechce, lebo patri uzernikovi, ktory chce, aby mu ludia zaplatili na 2 roky vopred :D
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

heh 4G ma potencial ale zatial az na O2 je to fraska + neviem aka je kvalita sluzby a pingy
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Sugyi »

Pozvysovali rychlosti tym co su blizsie k ustredni, pripadne zapojili viacej ludi aj to hnitie a cim dlaej je clovek tym je to horsie. U mna bolo podobne, islo v pohode aj 15MBit a kleslo to na 9MBit postupne. Tak som preisel na wifi.
Ako s optikou uzernictvo zaplatit dopredu ked ti to musi cele prekopat kym ostatni ficia na starych kabloch a optika je neporovnatelne inde s pingom aj rychlostami? Ja by som mu zaplatil aj 5 rokov dopredu, co lepsie pride?
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

O2 LTE pri 800MHz pásme s 100GB FUP? Really? Ten ich FUP 500GB je až pri 1800+MHz, čiže väčšinou len veľké mestá. A kto si tam bude dávať LTE?

Nešírte tu polopravdy.

Ak ti išla linka na 15Mbit a zrazu o 5 rokov len na 5, to je nejaký bullshit nie? Čo znamená "viac sa neda" ? Je to len o tom chcieť/nechcieť danú situáciu riešiť.

Ja mám Orange 4 roky, nie že by som teraz orange zastával, áno tie ich globálne výpadky a "kauzy" ma serú, ale do Telekomu nemám ako prejsť, ale je zčista jedno či Orange/Telekom z pohľadu kvality linky. Iné je to, že Orange používa svoje server, trasy, a DNS (ktoré si môže každý zmeniť)
Radšej nech je globálny problém, a je v snahe to čo najrýchlejšie riešiť, ako byť odkázaný na nejaké LTE, ano LTE technológia je sama o sebe super, ale tiež si treba uvedomiť to že daná BTS má tiež nejakú kapacitu, a keď ti to ide teraz slávnych 50Mbit, tak ti to o 1/2 roka môže ísť v špičké pár Mbit s pingom takým, že by si skákal za 2Mbit DSL :).

To s tým prenosom, nerozumiem tomu, už len to že smerom od TElekomu k inému providerovi to je možné a opačne nie? Veď to nedáva vôbec logiku pretože infraštruktúru vlastní sám Telekom, dafuq? Rozumie tomu niekto že PREČO?
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Sugyi »

O2 internet na doma vyssie programy idu v pasme 3.5-3.7GHz, to je to iste ako ponuka Swan ci Slovanet, ci zopar dalsich podla toho kto v ktorom okrese vyhral aukciu na pasmo.
LTE cez mobilne pasmo ponuka O2 iba najnizsi program 15/2 s FUP-om 100GB. Cez mobilne pasmo ponuka vo velkom Orange. Telekom iba pre tych ktori akoze nemaju moznost vyssej rychlosti vo svojej lokalite.
Pri LTE je to tak, ze kym jedna BTS na 2G pokryla niekolko km daleko, BTS s LTE pokryje uz len do niekolko stoviek m. Takze asi aj preto je mozne ponukat vyssie rychlosti viac ludom.
Pisal som z 15 na 9. Je to realita, od ustredne som cca 1.3km. Viac to na tu dialku neda kedze pripajali aj nove domy a blizko ustredne zvysovali rychlosti tak to zarusilo linky, to nie je polopravda ale realita technologie.
O prenose bol clanok na dsl.sk a priznal aj Telekom, ze u nich to v systeme funguje tak ze jedna sluzba sa rusi a vytvara sa nova a tym padom sa dostavas na koniec fronty(ak nejaka je) pre dany dslam.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Orange ma už opäť mierne povedané s*rie. Skončila mi viazanosť DSL 30/3 za 14,99€. Ešte pred skončením viazanosti som zisťoval, aké sú podmienky a možnosti ďalšieho využívania. Vtedy mi bolo povedané, že aj po viazanosti mám rovnakú cenu a parametre ako doteraz (6 mesiacov po viazanosti). Samozrejme na faktúre sa zobrazila iná cena, vyššia - 19,97€. Odpoveď ORANGE, že sa zmenili podmienky a už nevedia??? dať pôvodnú cenu. Toto mi povedali z retenčného (či aj naozaj bola pani/slečna z retenčného, nezistím). Mám taký pocit, že v Orange učia všetkých zatajovať, nehovoriť celú pravdu, prípadne aj klamať.

Teraz moja otázka:
Je nejaká možnosť dostať sa k ponuke DSL 30/3 za tých 15€? Prípadne aj za 16€ (keďže aj Telekom má program drahší - za 15,90€)?
Pohrávam sa už aj s myšlienkou prechodu k Telekomu, od ktorého som pred rokmi prešiel k Orange - z toho istého dôvodu - ceny rástli. Odrádza ma však problém prechodu Orange-Telekom, kde ma odpoja a už nemusím mať net, lebo sa zaplní DSLAM - príspevky vyššie.

Alternatívy veľmi nemám, keďže na WiFi nechcem ísť (zarušené pásmo a pod.), Optiku mi nik nepotiahne do rodinného domu (Orange optika, chrbtica, mi ide cca 50m od domu a lokálny provider s optikou je cca 300m, ale cez ďalšie pozemky :( )

Nejaké rady?
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Sugyi »

Preco sa kazdy boji tej WiFi az natolko? Molnart ma tiez relativne dobru skusenost nedavno.
Ale tak tych 30/3 by som bral od Telekomu pripadne este ineho alternativca ked vies najst. Prejst by nemal byt problem. Volaj do Telekomu, ze chces preniest. Dovtedy Orange nerus.
Inak by som sa obzrel este po LTE. Jedni maju lepsiu ini horsiu skusenost. To je tiez taka Wifi akurat pre vacsich hracov.
BTW ten Orange by som asi reklamoval kym nepreslo 6 mesiacov kedze mne to tych 6 mesiacov zatial drzali.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

WiFi sa "bojím" preto, lebo som ho mal a boli s ním samé problémy.
Pred chvíľou mi volali z Telekomu a potvrdili mi proces prenosu: zrušiť Orange (teda ma úplne odpoja) a až tak ma môžu pripojiť v Telekome :( Na argument, že nemusím mať voľný potrt v DSLAMe mi povedali, že bohužiaľ - nevedia to inak spraviť (či nechcú?).
LTE nie je až taká výhra - použiteľný program je za 20€ (Orange), čiže to isté ako DSL. Pritom neviem prečo na mojej adrese nie je dostupný... Pritom na firemnej SIM mi LTE ide aj doma :D

Skúsim podať aj reklamáciu, ale pochybujem že pochodím. Tvrdili mi niečo v zmysle, že 5€ zľavu z programu dávajú bežne - to mám teraz (DSL 20/2 za 21,98€, 5€zľava a 2,99€ za zvýšený program na 30/3 - čiže výsledných 19,97€) a zvyšných 4,98€ mi vraj dali naviac ako "retenčnú ponuku" - tú sa mi zdráhajú dať aj na zvyšných 6 mesiacov po viazanosti (vraj som ju mal len počas viazanosti). Pritom vo faktúre za všetky obdobia je len jedna položka "ZĽAVA", len v rôznych výškach. Počas viazanosti 9,98€ a po viazanosti 5€
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Sugyi »

Mozno treba na wifi skusit ineho providera. Ale jo, su aj horsi aj lepi u wifi.

Na Tvojom mieste by som si normalne teda zriadil nove DSL od Telekomu (niektori tuna maju rovno 2 linky zraidene doma a rovno od jedneho providera). Ked to pojde, das vypoved v Orange a dovi dopo.

LTE som nemyslel tu verziu co ponuka Orange (aj ked niekto by ich mal zalovat ze na tom LTE vedia dat aj 200-300gb a do mobilov ledva daju par mb). Ale skor tu od Swan, O2(vyssie programy), Slovanet. A este aj niektori lokalci vyhrali niekde nejake prideli frekvencii. Bavime sa o LTE prevadzkovanom na 3.5-3.7GHz kde sa o pasmo nedelis s mobilmi.

A tak jo marhy, nerozpisovali zlavu ale zato si zasluzia aby si odisiel.
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Maxman, k tomu LTE, vidím, že v tom máš trošku chaos:

To že nie je dostupný, a ide ti na mobile LTE nič neznamená, Hovorí sa tomu kapacita BTS, resp. daného sektoru atp. Nakoľko ak nie si v meste, tak to ide cez 800MHz pásmo, čiže rovnaký band sa využíva pri "mobilných" dátach a rovnaký band používajú pre ich "pevné" LTE na DOMA.

Ja som sa s Orange-om vždy dohodol, nemal som nikdy problém, raz pôjdeš do telekomu a dobehne tak opäť ten istý "problém"? To že nevedia migrovať linky je debilita, keď to opačne z Telekomu-do-Orange-u vedia.

K wifi: Nie je wifi ako wifi, ale v mojom okolí žiaľ nepoznám lokal ISP, ktorý by to robil poriadne a ponúkal kvalitné int. služby.

Ako pisal Sugyi, ak ti ide o tých "pár" €, daj žiadosť v Telekome na nové pripojenie. Bodka. Potom zruš Orange.

Príde mi aj tak že špekuluješ :)... Neskončila ti náhodou v Orange-y nejaká zľava atp ktorá sa ti uplatňovala? Btw nevidím v cenníku Orange-u 30/3.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

V LTE sa tak dobre nevyznám, to máte pravdu. Možno mám zlý názor, ale kábel je kábel. Čo ide vzduchom, to môže byť zarušené, preplnené pásmo, kapacita BTS a pod.
U Orange som bol viacmenej spokojný, ale dožrali ma tým, že najskôr mi tvrdili, že sa nič nemení a potom príde faktúra na inú sumu - takto by sa slušná firma správať nemala (aj keď viem ako to v SR chodí). Pritom u nich som s DSL od cca 2011 a s MT ešte dlhšie. Proste ich ponímanie "verného zákazníka".
Možno aj trochu špekulujem, ale čuduješ sa?
Mal som podľa Orange 2 zľavy a jedna vraj vypršala, ale vo faktúrach figurovala len jedna položka "ZĽAVA", ktorú teraz znížili. Keby to mali celý čas v 2 položkách, ani nepípnem.
Inak 30/3 nemajú ako základný program. Musíš mať 20/2 a prikúpené navýšenie na 30/3, prípadne 30/5 - ja to vidím cez ich zákaznícky portál.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Siete"