ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

s tými profilmi to nemá vôbec význam.... ako vravíte.. aj ja som mal profil 4 mesiace 860 na uploade... a teraz dnes pozerám profil a už nastavený 1160... robia si čo chcú a tak to aj bude... a potom sa chránia slovíčkami ak sa sťažuješ na rýchlosť že to je rýchlosť do 15 mbit a upload do 1mbit... takže asi toľko k tomu... ja by som zatiaľ na tvojom mieste nič nepredĺžoval... 30 mesiacov ti ostane hentá cena čo platíš... potom uvidíš možno sa niečo u vás zmení... ináč telekom vždy niečo robí poslednú dobu.. aj u nás urobili miniústredňu a spustili vdslko.. takže možno sa ti nejaké sloty aj do vtedy uvoľnia.. a najviac sa začínajú vtedy snažiť ak do obci ide nejaká lepšia konkurencia... takže toľko k tomuto všetkému...
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DioN »

matuskorv: Si si istý,že cena zostane 30 mesiacov? Lebo už písali SMS,že to mám predlžiť,inak mi budú účtovať plnú sumu. To vedia dávať vedieť,ešte skôr dokonca...Ja úprimne neverím,že by v tejto diere niečo budovali. Ale ani viazať u Orange sa mi zase nechce,ale pravdepodobne nebudem mať iné východisko.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa molnart »

ked sa oranegu nezaviazes na dalsie obdobie tak cenu navysia. s tym prenosom je to fakt nahovno, mne ked na jar koncila viazanost, tak som pozeral ze telekom o par eur navyse nuka rychlejsie vdsl, tak som urobil objednavku, ktoru potom telekom rusil, ze najprv musim zrusit orange. ked som zrusil orange tak uz vdsl v ponuka nebola, iba adsl, tak som bol tam kde predtym.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

pozri to radšej v zmluve... ja viem že ak som podpisoval zmluvu s nimi v máji 2016 tak bol tam dodatok k zmluve a tam bolo písané niečo také, že zľava 5 eur z mesačného predplatného je platná 30 mesiacov od podpísania dodatku.. ale možno predtým nebola takto stanovená tá zľava.. bolo by to pozrieť v zmluve ak máš...
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DioN »

molnart: S tým prechodom to je dosť zložité. Nerozumiem,prečo Telekom neponúka niečo,ako prechod pevného internetu z Orangeu do Telekomu,ako to má Telekom do Orangeu. Bolo by to jednoduchšie. Takto musí človek robiť milion veci a nakoniec ako hovoríš,nič z toho. Pravdepodobne aj tak nemám nič ine k dispozicii,čo by za to stalo. Jedine Orange.


matuskorv: Neviem ako to je. Myslím si,že mi cenu hneď navýšia. Neverím tomu,že by ju nechali 30 mesiacov. Poznáme predsa Orange.
durkeeez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 16. Jún, 2017, 13:52

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa durkeeez »

Zdravím, prešiel mesiac a ORANGE ma zase po prekročení FUP nevypol. Momentalne som na 370GB podla ich stránky a internet mi stále funguje plnou rýchlostou. Ak niekto viete ci nahodou nemenili FUP alebo nejak neupravovali podmienky dajte vedieť
tomas675
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 21. Okt, 2017, 23:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa tomas675 »

Vie niekto nieco o adrese nizsie?

Kód: Vybrať všetko

[2a01:c840:110:fefe::bad]

Zyxel vmg1312-B30B sa na nu pripaja ked checkuje novy FW.
Pozrel som na nu a su tam rozne FWs pre ten modem, no najzaujimavejsi tam je ten v poslednej zlozke co bola upravena 17/Oct/2017
Je tam subor s nazvom 100AAVU3D0.bin.tmp

Zeby zacali prace na novom FW?
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa shajek »

neviem tam pristupit
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

durkeeez napísal: Ut 24. Okt, 2017, 22:12 Zdravím, prešiel mesiac a ORANGE ma zase po prekročení FUP nevypol. Momentalne som na 370GB podla ich stránky a internet mi stále funguje plnou rýchlostou. Ak niekto viete ci nahodou nemenili FUP alebo nejak neupravovali podmienky dajte vedieť
u mna az treti alebo 4. mesiac v rade
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

čaute, telekom mi vie dať internet 30/3 mbit za 13 eur po zľave, za to že máme doma digi... Asi orange mi takú cenu neurobí vrátane zariadenia a bude to lepšie od nich brať ako od orangu nie?
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Sugyi »

Jasne, nemas co vymyslat. Mne sa zda, ze Orange teraz taku rychlost ani nema v ponuke. Len 20 a potom az 80.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Orange vie dať aj 30/3 (cez tie ich príplatky za rýchlosť), ale vychádza to cenníkovo veľmi draho. Ja som však cca 9 mesiacov dozadu "vyžobral" 30/3 za 15€, tak ako mal Telekom.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

ešte 2 mesiace som vo viazanosti... mesiac je výpovedná nie?
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Sugyi »

Jop, ale rataju ti cely mesiac. Este som nikdy neskusal zajst tam skor a spisat vypoved napr. tie 2 mesiace skor. Ale teoreticky by to mohlo ist.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

za prečasné zrušenie mi dali zmluvnú pokutu 11,62 .. viazanosť nakoniec až do 5/2018... Tak neviem či čakám ešte aspoň mesiac či ruším už teraz... mali robiť upc u nás ale niekto nechce povoliť prekopanie cez pozemok tak neviem ako to dopadne :-(

Návrat na "Siete"