ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
yomo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ne 27. Dec, 2009, 19:47
Bydlisko: Pov. Bystrica

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa yomo »

Na internet staci len základný balík DSL ? ci treba ku tomu este nieco objednat? ide mi cisto o internet za co najmensiu cenu. Teda 11,99€ je suma konecna, ak nechcem ziadne zariadenia ani nic podobne?

rýchlosť sťahovania do 5 Mbit/s
rýchlosť odosielania do 512 kbit/s
objem dát neobmedzene
mesačný poplatok 11,99 €
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

presne tak
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 844
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava (30)

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

plus bola tu spomenuta faktura pokial viem


rusily ste niekto pred tym magio mam cely set a zacina ma to srat bo neviem ako ma odpoja od linky resp ci to bude mozne subezne :facepalm:


magio rusim komplet samozrejme :) iba telefon si nechavam
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Green nerez plexi
PC2ASUS N55SF-S1207V
PC3 HP ZBook G3 WORKSTATION
PC4 HP 440 WORKSTATION

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kicker »

zmrdi mi nechceli dať ten USB modem za 1€, keď len prenesiem zmluvu... no škoda, i keď nechápem prečo nie, keďže pre nich som tak či tak nový zákazník...
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 844
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava (30)

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

n to maju tak riesene ze pokial mas prenaany net zeby si nemal vypadok bez netu nez sa prepoji
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Green nerez plexi
PC2ASUS N55SF-S1207V
PC3 HP ZBook G3 WORKSTATION
PC4 HP 440 WORKSTATION

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

KatjushaMan napísal:plus bola tu spomenuta faktura pokial viem


rusily ste niekto pred tym magio mam cely set a zacina ma to srat bo neviem ako ma odpoja od linky resp ci to bude mozne subezne :facepalm:


magio rusim komplet samozrejme :) iba telefon si nechavam
Ano ja som chcel vediet, ze ako to funguje MAGIO TV na jednom kabli a na druhom pare 10mbps net. A este furt neviem, ci sa da to da. Zisti.
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 844
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava (30)

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

ja rusim magio uplne zbytocne drahe ked si viem nahravat aj cez satelit
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Green nerez plexi
PC2ASUS N55SF-S1207V
PC3 HP ZBook G3 WORKSTATION
PC4 HP 440 WORKSTATION

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

To je jasne, ale skylink/cslink, nie je lacnejsi...
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 844
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava (30)

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

rusi hej :)
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Green nerez plexi
PC2ASUS N55SF-S1207V
PC3 HP ZBook G3 WORKSTATION
PC4 HP 440 WORKSTATION

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Dreamer »

Kicker™ napísal:zmrdi mi nechceli dať ten USB modem za 1€, keď len prenesiem zmluvu... no škoda, i keď nechápem prečo nie, keďže pre nich som tak či tak nový zákazník...
Zrejme si na nich nedostacujuco pritlacil :D Na taketo veci treba vediet ako alebo je este jedna moznost - stastie? :D
Používateľov profilový obrázok
oqix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa oqix »

Zdravim,
tiez prechadzam od telekomu ku orange. Minuly mesiac som zrusil zmluvu a ziradil som novu v orange. Dokonca mi dali aj ten modem za 1€ aby som nebol bez netu dokym sa telekom zdohada odpratat sa z linky. Podpisal som zmluvu na 20Mbit ale samozrejme predpokladam ze tolko mat nebudem kedze nemam ustrednu za domom. Predtym som mal na linke 2x magio IPTV (2x 3Mbit), Turbo 2 (2Mbit), pevnu linku a zvysenu upload(0.512Mbit). Router ktory som mal od telekou pisal ze pracuje v rezime:

Mode: ADSL2+(G.992.5)
Up speed: 1136000
Down speed: 14960000
SNR margin: 7-9 (podla zatazenia siete)
Loop att.: 20

Co bol technik od telekou vravel ze odporuci 5 maximalne 10Mbit orangeu a ani to on nepremeral. Neda sa na tu linku pustit 15Mbit?
Je mozne sa niekde stazovat ked mi orange po takomto odporucani technika da 5Mbit internet? Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Eddward »

10Mbit urcite ti pojde. 15Mbit s najväcsou pravdepodobnostou uz asi nie. Ten profil tam mas 14960 kbps, pri nie najlepsom SNR. To je tak mozno na realnych 13Mbit. Na 15Mbit by ti trebalo profil aspon o 2000kbps vyssi (neviem ci taky vobec davaju) a to by ti SNR dost vyrazne kleslo a nasledne by ti casto padal net.
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Podla toho co viem, na 15mbps davaju rovnaky profil ako na 20mbps, t.j. 22000kbps cca. Bez sance, jedine, zeby ti dali profil okolo 17-18000kbps.
Používateľov profilový obrázok
SKODA 1100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SKODA 1100 »

Minule mi zvládli telekomunisti spravit 5mbps na 3. reklamáciu, ostatné nepocitam lebo som bol taky blbec ze som im naletel ze prechod zvládnu do konca júna.................... sused, ktory má net od Tcom mal stabilnych 5 uz o 6 dni skorej a bez ziadnych reklamaciek............. :cry:
A ja, tazkochápavy, nepoucil som sa z toho a dal zvysit na 10 mbps. Trest prisiel vo forme odrezania od netu. 28.8 ma namiesto zrychlenia cakala Tcomácka ''user.error'' stránka ze sa pokúsam prihlasovat s neplatnymi prihlasovacimi údajmi. No to poznáme: rychlo prepis údajov.... lenze nic, tak reset do tov. nastaveni a znovu prepis... zase nic. Povedal som si ze ziadny problém, vypytame nové údaje.... lenze zase nic. To uz som volal namiesto 905 na expert linku, tam mi poradili ze mozem mat problém aj s modemom a tak som ho chytil a zobral k rodicom. U nich sa mi ale bez problémov sa podarilo prihlásit na net s mojimi prihlasovacimi údajmi. Co k tomu dodat????
V orange mi s lútostou oznámili ze ziadny vplyn na rychlost vybavovania reklamácii nemajú a tak boh vie dokedy budem cakat ze mi to konecne dajú do poriadku, este ze mám kreditny net akurát som musel vsetky sluzby povypinat aby mi zbytocne nezrali kredit.

Uz zostáva akurát otázkou ci ten technik má obe ruky lavé, ktory sa babre v ústredni alebo to majú prikázané priamo z marketingového, lebo inaksi sposob este nevymysleli na zastavenie hromadného odlivu zákaznikov k orange????? :furious:
Všetko čo predávam predávam aj inde, ked dlhšie neodpovedám pošli ss lebo asi už nesledujem tému ....
Používateľov profilový obrázok
oqix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa oqix »

Telekom poprepustal vacsinu svojich technikov koli "setreniu" a kedze prechody a zmeny profilov maju nizsiu prioritu ako zavedenie novych telekomackych zakaznikov tak vybavovanie trva velmi dlho. Tiez neviem nakolko su technici za tieto prevody plateny ale predpokladam ze nic alebo malo cize velmi sa im do toho nechce. K tomu "setreniu" poviem asi tolko ze t-lod sa potapa a nemecky kapitan chce odtial vytiahnut co najviac dokym ju preda cinskemu investorovi. Ale vsetko to moze este zmenit avizovany predaj 49% telekomunikacii ktore vlastni stat.

Návrat na "Siete"